ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Αυγ 02, 2014 4:38 pm

Καλησπέρα ,

Να το χαίρονται !!! Οι ψαρουκλες μου!

https://2img.net/r/ihimg/a/img911/4357/cI8Md4.jpg


Ερώτηση ! Θα χρεισιμοποιησω τα υλικά που έχει μέσα για αρχή και θα προσθέσω μπόλι απο το αλλο μου ενυδρειο (καμοια 30 -40 κομματάκια sera siporax ) ανάμεσα στο βιολογικό υλικό που περιλαμβάνει το νέο φιλτρο. Ειναι το σωστό?? να αναμειξω σιποραξ με το υλικό της fluval?? στον ίδιο κάδο ?..
Να ξεπλοινω με νερό του ενυδρειου ολα τα υλικά που περιλαμβάνει το νέο φιλτρο η να το κανω με αποχλωριωμενο νερό?? με χρήση prime? εκτός του βιολογικού υλικού που θα το κανω με ενυδρειακο νερό ??? και τον άνθρακα και τα σφουγγάρια ??
Pls help οποίος ειναι διαθέσιμος.

Ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 03, 2014 9:31 am

Καλοριζικο!


Οπως πολυ σωστα ειπες παρε λιγο στρωμενο βιολογικο υλικο απο το παλιο φιλτρο και βαλτο σε ξεχωριστικο καλαθι!
Μην τα μπλεξεις με τα υλικα της fluval..αυτα βαλτα στα υπολοιπα καλαθια!
Το στρωμενο υλικο μην το πλυνεις..βαλτο οπως ειναι μεσα στο καλαθι,τα καινουρια βιολιγικα υλικα πλυντα με νερο του ενυδρειου και μετα στα καλαθια!
Τον ανθρακα μην τον βαλεις δεν χρειαζεται..βαλτον στο ντουλαπι σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 03, 2014 10:22 am

Chris σε ευχαριστω πάλι για την απάντηση σου.
Έχει 4 θήκες για υλικά .ροή νερού απο κάτω προς τα πάνω

Θήκη 1 αφήνω το μαύρο σφουγγάρι που περί λαμβάνετε και κρατάει τα ποιο μικρά σωματίδια
Θήκη 2 αφήνω το βιομαχ που είχε μέσα φαντάζομαι οτι ειναι αντίστοιχο του σιποραξ .
Θήκη 3 βγάζω τα 2 σακουλάκια άνθρακα βάζω ciporax μπόλι απο το αλλο μου ενυδρειο αρκετό αν όχι και παραπάνω απο το υλικό της θήκης 2...που το βλέπω για λίγο τσιγκουνιδες....
Θήκη 4 πάνω πάνω να αφήσω τα 2 σακουλάκια άνθρακα που έχει μέσα καθώς δεν έχω αλλο βιολογικό υλικό και στον μήνα που θα περάσει τον πετάω και βάζω και εκεί σιποραξ η seachem matrix για να το δοκιμάσω ???

Αποτι έχω καταλάβει και υπερβολικό βιολογικό υλικό να υπάρχει κακο δεν κάνει. Σωστά?
Όσον αφορά την ροή έχεις δίκιο πάνω στο μοχλό εισαγωγής εξαγωγής δείχνει την δυνατότητα συν πλιν οπότε αν δω κύμα εντός ενυδρειου μειώνω...

Ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 03, 2014 7:18 pm

JohnD.Sparti έγραψε:
Chris σε ευχαριστω πάλι για την απάντηση σου.
Έχει 4 θήκες για υλικά .ροή νερού απο κάτω προς τα πάνω

Θήκη 1  αφήνω το μαύρο σφουγγάρι που περί λαμβάνετε και κρατάει τα ποιο μικρά σωματίδια Σωστα
Θήκη 2 αφήνω το βιομαχ που είχε μέσα  φαντάζομαι οτι ειναι αντίστοιχο του σιποραξ .Σωστα
Θήκη 3 βγάζω τα 2 σακουλάκια άνθρακα βάζω ciporax μπόλι απο το αλλο μου ενυδρειο αρκετό αν όχι και παραπάνω απο το υλικό της θήκης 2...που το βλέπω για λίγο τσιγκουνιδες....Σωστα
Θήκη 4 πάνω πάνω να αφήσω τα 2 σακουλάκια άνθρακα που έχει μέσα καθώς δεν έχω αλλο βιολογικό υλικό και στον μήνα που θα περάσει τον πετάω και βάζω και εκεί σιποραξ η seachem matrix για να το δοκιμάσω ??? Καντο ετσι αφου δεν εχεις αλλο υλικο...το ενα σακουλακι βαλε το αλλο κρατα το στο ντουλαπι σου

Αποτι έχω καταλάβει και υπερβολικό βιολογικό υλικό να υπάρχει κακο δεν κάνει. Σωστά? Σωστα.Εγω στο 405 σε ολα τα καλαθια εχω βιολογικο υλικο.Οταν βγηκε δεν ειχε μαυρο σφουγγαρι στην καινουρια σειρα βαλανε σφουγγαρι!
Όσον αφορά την ροή έχεις δίκιο πάνω στο μοχλό εισαγωγής εξαγωγής δείχνει την δυνατότητα  συν πλιν οπότε αν δω κύμα εντός ενυδρειου μειώνω...

Ευχαριστω πολυ

Μην τιγκαρεις τα καλαθια γιατι μετα δεν θα κουμπωνει το ενα με το αλλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 03, 2014 10:11 pm

Καλησπέρα ,
Φιλτρο δουλεύει εδώ κ αρκετές ώρες τρένο!!!
Ενυδρειο ποιο κρύσταλλο νερό δεν ξαναείδα
Ψάρια ολα τρελαμενα κόβουν βόλτες ανάμεσα στην ροή κ γενικά πολυ πιο ζωηρά βγήκαν απο τις τρύπες τους κ κινούνται σε όλο το ενυδρειο...
Η έξοδος του νερού κουναει μπρος πίσω σαν τρελή την έβαλα ενα δυο κλικ ποιο βαθια .
Φωτό ακολουθεί , δεν μπορούσα να βάλω τους σωλήνες πίσω απο το ριο εκεί που έχει τις προδιαγραφές για να μπει καθώς έχω το ενυδρειο κολλητά με το τοίχο κ δεν χωρούσαν .

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 03, 2014 10:16 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2014 10:18 am

Ωραιος!!!

Τελικα την βανα την εβαλες στην μεση να δουλευει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2014 3:45 pm

Καλησπέρα ,

Η Βάνα ειναι στο φουλ κανένα απο τα μικρά δεν δείχνει θέμα να ζορίζεται με τα επιπλέον 1400l/h που προστέθηκαν αντίθετος μπορώ να πω οτι παίζουν με την νέα ροή και αν βαρεθούν πανε στα χαμηλότερα επίπεδα. η ροή στο fluval ειναι διαγώνια στραμενη στην μεγαλύτερη διαδρομή που έχει το ενυδρειο πυροβολεί διαγώνια ... Πέφτει κ πάνω του ροή απο το εσωτερικό κ κάπου έχει εξεισορροπηθει όλο το σύστημα ..
Αν χτες είπα οτι το νερό ειναι κρύσταλλο σήμερα ειναι ακόμη καλύτερο.....
Τραγικά καλή η επιλογή φίλτρου εως τώρα!! Φτου μου !! Να μη με ματιασω!!
Θα σήκωσω κ videaki later ...

Ευχαριστω πολυ όλους , ιδιαίτερα εσένα Chris ασχέτως αν έκανα κ λίγο του κεφαλιού μου .

Γιάννης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2014 3:54 pm

Λοιπόν να προσθέσω κάτι που ξεχαςα , οτι η θυληκια μου ειναι πάλι μπουκωμένη..... Βρίσκετε μονη της στο κατοστάρι ενυδρειο γενιστρα που επίσης διατηρώ...οπότε αναμένετε υπέρ πληθυσμός σύντομα στα Αμερικάνικα κατακριτέα πρότυπα.....
Γιαυτο οποίος ενδιαφέρεται χαρίζονται όσα μικρά θέλετε 3 μηνών αυτά των φωτογραφιών που έχω ήδη ανεβάσει νομίζω οτι έχουν διαστάσεις απο 2 εκατοστά εως 4 ..
Συν τα νέα που αναμένονται ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2014 3:55 pm

Εχε το νου σου γιατι τα ψαρια μικρά-μεγάλα θα κουράστουν απο την υπερβολική ροή!
Για μένα κατέβασε λίγο την ροή μέσω της βανας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2014 3:56 pm

JohnD.Sparti έγραψε:
Λοιπόν να προσθέσω κάτι που ξεχαςα , οτι η θυληκια μου ειναι πάλι μπουκωμένη..... Βρίσκετε μονη της στο κατοστάρι ενυδρειο γενιστρα που επίσης διατηρώ...οπότε αναμένετε υπέρ πληθυσμός σύντομα στα Αμερικάνικα κατακριτέα πρότυπα.....
Γιαυτο οποίος ενδιαφέρεται χαρίζονται όσα μικρά θέλετε 3 μηνών αυτά των φωτογραφιών που έχω ήδη ανεβάσει νομίζω οτι έχουν διαστάσεις απο 2 εκατοστά εως 4 ..
Συν τα νέα που αναμένονται ...

Βάλε αγγελία και οποίος θελει θα πάρει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2014 4:05 pm

Done
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 05, 2014 7:28 am

Ακολουθει videaki YouTube .
Λήψη απο κινητό μου οπότε όχι τέλεια ανάλυση .
Σορυ για τον χαμό που ακούγεται αλλά σήμερα εδώ κάτω είχε σαραντάρακι κ τα τζιτζίκια κανά πάρτυ έξω απο το σπίτι..
Αρχικά ενυδρειο κ ψαράκια , συνέχεια ροή νερού fluval 406 κ τέλος ναυάγια κ ψεύτικος βράχος (μην βαράτε όταν βάλω νέες πετρες στο Ριο θα του βάλω πραγματική πέτρα)στο ενυδρειακο γεννηστρα που έχω την μπουκωμένη !
Τα μικρά μην ξεχνάτε χαρίζονται ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 05, 2014 7:29 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 05, 2014 10:20 am

Μια χαρα φαινεται!

Αν θελεις αλλαξε το φοντο πισω και βαλε ενα μαυρο χαρτονι!θα δειξει πιο ομορφο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 05, 2014 2:44 pm

Καλησπερα,

Δυστυχώς έχω θέμα καθώς το έχω κολλημένο το ενυδρειο στον τοίχο και δεν μπαίνει χέρι απο πίσω .... Να το σουρω το ενυδρειο απίθανο .
Έχω δει και γω κάτι ωραίες μαύρες κ σκουρες μπλε αλλα άντε και το έβγαλα με τα χίλια ζωρια πως βάζω την καινουρια που θέλει νερό και πίεση για να βεντουζαρει...?
Υπαρχει τίποτα χωρίς να θέλει βεντουζαρισμα ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 05, 2014 2:48 pm

Σορυ μόλις το ξανά διάβασα το μήνυμα ,
Γίνεται κ με απλό μαύρο χαρτόνι ?? χωρις ανάγκη για προσθήκη νερου κ πίεση να φύγουν οι άσχημες φούσκα λες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Αυγ 05, 2014 4:41 pm

JohnD.Sparti έγραψε:
Σορυ μόλις το ξανά διάβασα το μήνυμα ,
Γίνεται κ με απλό μαύρο χαρτόνι ?? χωρις ανάγκη για προσθήκη νερου κ πίεση να φύγουν οι άσχημες φούσκα λες?
ναι γίνεται και με απλό χαρτόνι είτε με διάφανη ταινία διπλής όψης είτε με το κλασσικό σελοτέιπ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 06, 2014 8:47 pm

Καλησπέρα ,

Ίσως θα έπρεπε ο μοδερειτορ! Να αλλάξει τον τίτλο του θέματος μου κ να γίνει
¨malawi ενυδρειο με χρήση πλάκας καρυστου ,επιλογή εξωτερικού φίλτρου και DIY κατασκευή φοντου ενυδρειου ¨
Οκ ειναι μεγάλος τον αφήνουμε ως έχει!

Το λοιπόν
Μετα απο τα φώτα σας σήμερα εντός 20 λεπτού έγινε η αλλαγή του φοντου!
Επισυνάπτω φωτορεπορτάζ .

Το ενυδρειο πριν.

https://2img.net/r/ihimg/a/img902/6516/32mWtQ.jpg

Το ενυδρειο μετα την αφαίρεση της αφησας με την χλόη τα ξυλα (ρίχνουν την σκληρότητα κ ph άσχετος αν ειναι εκτός ενυδρειου!) και τις φούσκα λες της προχειρότητας μου.

https://2img.net/r/ihimg/a/img674/4066/rzfeny.jpg

Η επιλογή του νέου φοντου έγινε ανάμεσα απο βαθύ μπλε υπόστρωμα απο αυτά που χρεισιμοποιονται στο κάμπινγκ και σε ενα ροζ Barbie που έχει η κόρη μου κ ήθελε αυτό για μπακραουντ.... Τελικά έγινε το δικό μου....

https://2img.net/r/ihimg/a/img661/4308/OwiXlk.jpg

Και τέλος το αποτέλεσμα..

https://2img.net/r/ihimg/a/img536/6240/IF4g5I.jpg
https://2img.net/r/ihimg/a/img743/8317/Sd3icw.jpg


Σχόλια παρατηρήσεις δικά σας .

Γιάννης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Αυγ 07, 2014 9:53 am

Τωρα μαλιστα.
Πολυ ομορφο!
Καμια σχεση με πριν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Αυγ 10, 2014 6:19 am

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 01, 2014 4:56 pm

Νεο aquaspace ριψοκίνδυνο!!
Ίσως το επόμενο βίντεο να ειναι με το σπασμένο ενυδρειο μου....

https://youtu.be/uqo8cEn5zao

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 01, 2014 9:14 pm

JohnD.Sparti έγραψε:
Νεο aquaspace ριψοκίνδυνο!!
Ίσως το επόμενο βίντεο να ειναι με το σπασμένο ενυδρειο μου....

https://youtu.be/uqo8cEn5zao

Εκτός από ριψοκίνδυνο ως προς το ενυδρείο το στήσιμο το βρίσκω επικίνδυνο και για τα πολύ όμορφα και υγιέστατα ψαράκια σου,προτιμούσα το προηγούμενο...Φιλικά Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Σεπ 01, 2014 9:52 pm

st@vros έγραψε:
JohnD.Sparti έγραψε:
Νεο aquaspace ριψοκίνδυνο!!
Ίσως το επόμενο βίντεο να ειναι με το σπασμένο ενυδρειο μου....

https://youtu.be/uqo8cEn5zao

Εκτός από ριψοκίνδυνο ως προς το ενυδρείο το στήσιμο το βρίσκω επικίνδυνο και για τα πολύ όμορφα και υγιέστατα ψαράκια σου,προτιμούσα το προηγούμενο...Φιλικά Very Happy

Για λίγο θα παραμείνει ετσι ,
Τους άλλαξα λίγο ντεκόρ για να ξερουτινιασουνε...afro
Έβγαλα τουλάχιστον τις μισές πλάκες απο μέσα σε σχέση με το προηγούμενο ..
Όταν ειναι να πιάσω τα μικρα για να στα στείλω Σταύρο πάλι θα πρέπει να τι βγάλω όλες τις πετρες.
Πάντως το τωρινό στήσιμο αν κ δείχνει επικίνδυνο , ειναι προσεχτικά στημένο έστω κ για λίγο . Πειραματισμους εκανα.
Ψάχνω άλλες πετρες τελικά , χρόνο θελω να τις βρω ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου   Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Σεπ 02, 2014 9:03 am

Αλλαξε το συντομα και μονο που το βλεπω με τρομαζει!
Και δεν ειναι καθολου λειτουργικο!

Τα βουνα μας εχουμε πολυ ομορφα πετρωματα..κανε μια βολτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
 
Malawi ενυδρείο με χρήση πλάκας καρυστου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: