ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 αναγνωριση ειδους

Πήγαινε κάτω 
+3
Stelios_Rjk
Z.X
octania246
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2008 9:15 pm

αναγνωριση ειδους D7gji98dbdu9ccbhlcj1_thumb

αναγνωριση ειδους Fnjkv7w4ldzxwz1hqhty_thumb

και με το δευτερο ποστ ερωτησεις Very Happy
μπορειται να μου ποιο ειδος ειναι αυτο?
προσπαθω να καταλαβω εχω βρει πολλα να του μοιαζουν αλλα δεν βγαζω ακρη Suspect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2008 9:34 pm

Νικο μοιάζει αρκετα μ αυτο Cynotilapia sp. "Yellow dorsal"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2008 10:53 pm

οντως χρηστο μοιαζει πολυ.
οπως επισης και με Pseudotropheus pulpican χωρις το κιτρινο βεβαια.
επισης μου εχουν πει οτι ειναι duboisi αν και μου φαινεται χλωμο.
το θεμα μου ειναι οτι απο το πουθενα βρεθηκα με 5 απο αυτα σε ενα μικρο 120λιτρο(μην βαρατε) και προσπαθω να βρω τι ειναι ετσι ωστε να κανω το καλυτερο περιβαλλον για οσο καιρο τα εχω για να επιβιωσουν.οποιαδηποτε γνωμη-ιδεα κτλ παρακαλω δεκτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2008 1:23 am

Θαρεις και ειναι μιξ απο Labidochromis Mbamba και ps. puplican. Ειναι σιγουρα καθαρο το ψαρι? Απο εκει που το πηρες τι σου ειπαν? Ή δε γνωριζαν τιποτα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2008 7:15 am

τα ψαρια δεν τα πηρα εγω.μου τα φερανε και μαλιστα μου ειπαν οτι ειναι socolofi αλλα μετα απο ψαξιμο στο ιντερνετ μονο για τετοια δεν μου κανουν.
χωρια που ειναι και πολλα για τα λιτρα μου οποτε πρεπει να παρω επειγοντως μετρα.
μπορει βεβαια να ειναι και αυτο που λεει ο χρηστος οποτε να μην ειναι υβριδυσμος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2008 8:24 pm

Ναι ειναι παρα πολυ πιθανο. Αυτη τη στιγμη τι μεγεθος εχουν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2008 10:21 pm

δεν ειναι πολυ μεγαλα.γυρω στους 5 ποντους ισως 6.βεβαια μεσα ο κυριαρχος αρσενικος κανει οτι γουσταρει.χωρις να μπορω να καταλαβω ευκολα μπορω να πω οτι υπαρχουν 2 αρσενικα και 3 θυληκα.διαισθηση βεβαια.
αυτος παντως στην φωτογραφια ειναι ο αρχηγος scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2008 10:51 pm

Αν λαβουμε υπόψιν οτι ειναι cynotilapia τοτε σίγουρα εχουμε να κάνουμε με μια τυπική συμπεριφορά mbuna.
Αρα εχουμε να κάνουμε με χαρέμι(1+2-3),γεματο πέτρα και διατροφη φυτική.
Τα λίτρα σου όμως εναι λίγα γιατι ειναι επιθετικό και μεγαλωνει αρκετά(12 εκατ)

Τουλάχιστον για αρχη κρατα ενα αρσενικο και 2-3 θυληκες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΚυρ Μάης 11, 2008 9:06 am

παντως socolofi δεν ειναι ε?
χθες βρηκα και αλλες πετρες ετσι ωστε να κανω οσο το δυνατον περισσοτερα σημεια για διαφυγη :|
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΔευ Μάης 12, 2008 12:32 am

ερωτηση κρισεως.αν πουμε οτι τελικα τα ψαρια ειναι αυτα που λεει ο χρηστος πως καταλαβαινουμε ποια ειναι αρσενικα και ποια θηλυκα?αυτη την στιγμη εχω 2 με εντονο το κιτρινο πανω στο κεντρικο τους πτερυγιο ενω στα αλλα ειναι καπως αχνο.ενας αλλος λογος που πιστευω οτι υπαρχουν 2 αρσενικα και 3 θηλυκα.το θεμα ειναι το εξεις.ο κυριαρχος αρσενικος δεν αφηνει τιποτα.κυνηγαει τους παντες και τα παντα αλλα πολυ λιγοτερο το δευτερο υποτιθεμενο παντα αρσενικο.
καμια ιδεα τι μπορει να παιζει?
και ακομα και αν βγαλω τον κυριαρχο απο μεσα και μεινουν τα αλλα 4 που τα πηγαινουν πολυ καλα λογικα δεν θα πρεπει καποιος αλλος να γινει ο κυριαρχος οποτε να εχουμε παλι τα ιδια?
πολλες αρωτησεις αλλα πολλες απορειες Rolling Eyes confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΔευ Μάης 12, 2008 5:02 pm

Νικο αυτο θα το καταλάβεις εσυ παρατηρώντας την συμπεριφορά τους...
Παντα τα αρσενικα ξεχωρίζουν στις συμπεριφορές...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΔευ Μάης 12, 2008 5:35 pm

ωραια.τοτε καλυτερα να σας εξηγησω την συμπεριφορα τους μιας και εγω δεν μπορω να βγαλω ακρη.
υπαρχει ο τυπος τις φωτογραφιας που ειναι αυτος με τα πιο εντονα χρωματα και κυνηγαει τα αλλα 4.το ενα απο τα 4 πολυ λιγοτερο(ειναι το δευτερο με τα εντονα χρωματα).μερικες φορες ομως αντι να το κυνηγαει κανει γυρω γυρω του σαν να το φλερταρει Suspect
.σε εντιθεση γενικα τα 4 τα πηγαινουν καλα μαζι χωρις μαλωματα κτλ.αλλα τα 3 απο αυτα τα χρωματα τους ειναι θαμπα μαλλον λογο του στρες.
εγω δεν μπορω να βγαλω ακρη.αν πιστευει οτι καποιος μπορει απο αυτα που εξηγω Idea Idea
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΔευ Μάης 12, 2008 6:26 pm

Κοιταξε, σιγουρα αμφιβολια δεν υπαρχει για τον κυριαρχο. Μετα το αλλο, το αμεσως επομενο με τον εντονοτερο χρωματισμο το οποιο δεν το κυνηγα τοσο, αν βλεπεις να κυνηγιουνται ουρα-στομα γυρω γυρω και ο κυριαρχος να του τρεμει κιολας τοτε ειναι σημαδια ζευγαρωματος. Τα αρσενικα πανε στα θυληκα και τους τρεμουν, σαν ερωτικο καλεσμα φαντασου. Επισης μπορει ο κυριαρχος να τρεμει στα μη κυριαρχα αρσενικα, αυτο ειναι σημαδι εξουσιας του, πανω τους.

Τα αλλα 3 που εχουν ποιο θαμπα χρωματα μαλλον αρσενικα πρεπει να ειναι και τα βλεπει ανταγωνιστικα και γι'αυτο τα κυνηγαει εντονα. Ισως να υπαρχει και κανενα θηλυκο αναμεσα τους που δεν του καθετε (?) ποιος ξερει.. και το κυνηγαει κι αυτο. Ισως ομως το τελευταιο να ειναι απλα ευσεβης ποθος και να ειναι και τα 3 αρσενικα τα οποια κρυβονται (αλλαζοντας τα χρωματα τους σε πιο θαμπα) για να μην τους επιτιθεται.

Τα μη κυριαρχα αρσενικα γενικα το κανουν αυτο, παιρνουν χρωματισμους θηλυκου για να γλυτωνουν καμια ψιλη.

Στα δικα μου Cynotylapia afra white top ή κατα αλλους pseudotropheus puplican ή likoma τα θηλυκα οταν εχουν αβγα εχω παρατηρησει οτι κανουν ενα εξογκωμα μετα τον πρωκτο προς την κοιλια, οταν φανει αυτο μετα απο μερικες μερες (μπορει και 10) μπουκωνουν με μικρα στο στομα. Αλλα αν φτασεις στα μπουκωματα θα εχεις βγαλει σιγουρα συμπερασμα για το φυλλο τους.

Παρατηρηση συμπεριφορων και βλεπεις. Γενικα δεν ειναι ευκολη υποθεση ο διαχωρισμος των φυλλων..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΔευ Μάης 12, 2008 7:42 pm

σε ευχαριστω φιλε μου.ετσι οπως τα λες μαλλον και τα 5 για αρσενικα πηγαινουν.αντε να δουμε.
οι κιτρινες βουλες που εχουν στο πισω μερος του πτερυγιου παιζουν καποιο ρολο αν ειναι αρσενικα η θυληκα?
μηπως ειναι καποιο βοηθητικο και αυτο δηλαδη.παντως εχω κανει οσο το δυνατο περισσοτερες σπηλιες αλλα δεν βλεπω και πολυ φως.ο αρχηγος εχει καταλαβει ολο το ενυδρειο σχεδον(φανταζομαι και λογο μεγεθους του ενυδρειου)και γενικα ακομα και οταν ειναι μεσα στις πετρες τα κηνυγαει και τα διωχνει. :pirat:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΔευ Μάης 12, 2008 8:33 pm

Παρουσιάζουν και οι θυληκές της βουλιτσες στο πισω πτερύγιο(οχι τοσο εντονες πάντως).
Δες μια φωτογραφία..
αναγνωριση ειδους AfraJalo-cple-f0
ενος ζευγαριού(ο αρσενικός ειναι αυτος με τα πιο έντονα χρωματα)...

Θυληκό
αναγνωριση ειδους Jaloreeff0-f2
Αρσενικό
αναγνωριση ειδους Cynotilapia%20afra%20Jalo%20Reef%20male92%20500
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
andreas301
Μέλος
Μέλος
andreas301


Αριθμός μηνυμάτων : 68
Τόπος : Uganda

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΤρι Μάης 13, 2008 9:37 am

Ο Στέλιος έκανε μία άψογη περιγραφή των διαφόρων πιθανοτήτων που υπάρχουν για τα ψάρια σου Νίκο.
Κατά τη γνώμη μου να ελπίζεις ότι το ένα τουλάχιστον το οποίο φλερτάρει ο κυρίαρχος να είναι θηλυκό
(και να μην είναι σημάδια κυριαρχίας σε υποδεέστερο αρσενικό).

Δυστυχώς με τα cynotilapia για το μόνο που είσαι σίγουρος είναι για τον κυρίαρχο (όπως και στα περισσότερα mbuna).
Από κει και πέρα αν δεν δεις μπουκωμένη θηλυκιά .....δεν είσαι σχεδόν ποτέ σίγουρος.
Εγώ, μέχρι τελευταία, ένα που το νόμιζα υποδεέστερο αρσενικό ξαφνικά ΤΗΝ είδα μπουκωμένη.
Αντίθετα, ένα που το νόμιζα για θηλυκό (και με τρέμουλο από τον κυρίαρχο) τελικά μόλις απέκτησε το κατάλληλο μέγεθος για να μπορέσει να τον αντιμετωπίσει, βγήκε αρσενικό το οποίο είναι σε μόνιμη πια διαμάχη με τον κυρίαρχο.

Υπομονή.

Φιλικά
Ανδρέας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΤρι Μάης 13, 2008 10:27 am

σας ευχαριστω πολυ ολους σας για τις απαντησεις.το μελλον θα δειξει αν και δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.
χθες ειδα τις πρωτες φαγωμενες ουρες και ενα πληγωμενο πλαινο πτερυγιο pale
σας ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠεμ Μάης 22, 2008 8:03 pm

εδω και 2 μερες το συγκεκριμενο ειναι ετσι......
τι παιζει??
αναγνωριση ειδους P5221910
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠεμ Μάης 22, 2008 9:07 pm

Παιζει να γινεις παππους! Razz Razz

Ειναι μπουκωμενο, εχει δλδ μωρα στο στομα του. Λογικα δεν θα τρωει κιολας. Αυτο κραταει 20 μερες πανω κατω. Μετα αφηνει τα μωρα και οποιο γλυτωσει απο τα αλλα. Δεν ειναι σιγουρο ομως οτι θα τα βγαλει αν ειναι απο τα πρωτα μπουκωματα ή αν στρεσαρεται πολυ. Σε αυτες τις περιπτωσεις ή τα τρωει λογο απειριας ή τα φτυνει προωρα.


Καλη αρχη και με το καλο να δεις μωρακια!!



υ.γ. Ποιο απο τα 3 ειναι? Αυτο με τον αμεσως πιο εντονο χρωματισμο μετα τον κυριαρχο ή καποιο απο τα αλλα 2? Επισης μοιαζει παρα πολυ με τις δικες μου Cynotilapia afra white top μπουκωμενες μαμαδες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠεμ Μάης 22, 2008 9:22 pm

Very Happy Very Happy Very Happy
καλα το φανταστικα.
τι να σου πω.η αληθεια ειναι οτι εχω χασει λιγο την μπαλα με τα χρωματα :| :|
γενικα αυτο ηταν που κυνηγουσε λιγοτερο απο τα αλλα.
βεβαια τωρα η κατασταση εχει ως εξεις.
τα 3 εχουν πιασει απο μια γωνια του ενυδρειου το μπουκομενο που και που ψιλοβολταρει μεσα στις πετρες αλλα γενικα τρωει και αυτο το κυνηγητο του.αν και λογικα ο κυριαρχος πρεπει να ειναι ο father.
παντως τα αλλα δεν την βλεπω να την βγαζουν καλα.γενικα υπαρχουν πολλα μαλωματα.ισως να φταει και το ενυδρειο που ειναι μικρο.παντως μεσα στις πετρες ο κυριαρχος σπανια αφηνει καποιο απο τα αλλα 4 να πλησιασει scratch
αντε καλως τα δεχτηκαμε Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠεμ Μάης 22, 2008 9:48 pm

Αν το ενυδρειο σου εχει μηκος ενα μετρο δεν εχεις μεγαλο προβλημα (εχεις δλδ προβλημα αλλα οχι τοσο εντονο). Αν ομως το ενυδρειο ειναι μικροτερο του μετρου τα πραγματα αρχιζουν πραγματικα και ζοριζουν.
Τωρα αυτο με τις γωνιες επιβεβαιωνει σε καποιο βαθμο την θεωρια για τα αρσενικα. Το λεω γιατι κι εμενα το μη κυριαρχο αρσενικο μια γωνια επιανε και οποτε πηγαινε στα χωρικα υδατα του κυριαρχου τις ετρωγε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠαρ Μάης 23, 2008 12:32 am

Μου φαινεται πηρες φορα τωρα...

με της γεννες... lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠαρ Μάης 23, 2008 8:30 am

Παράθεση :
Αν το ενυδρειο σου εχει μηκος ενα μετρο δεν εχεις μεγαλο προβλημα (εχεις δλδ προβλημα αλλα οχι τοσο εντονο). Αν ομως το ενυδρειο ειναι μικροτερο του μετρου τα πραγματα αρχιζουν πραγματικα και ζοριζουν.

δυστηχως το ενυδρειο ειναι πολυ μικροτερο του μετρου.προφανως γιαυτο υπαρχουν και τα τοσα μαλωματα :|
αλλα δυστηχως τα ψαρακια ηρθαν απο σποντα σε μενα,δεν το σχεδιαζα οποτε προσπαθω να κανω οτι καλυτερο μπορω

Παράθεση :
Μου φαινεται πηρες φορα τωρα...

με της γεννες...

ναι ετσι φαινεται.βεβαια αυτο με τις κιχλιδες γιατι εχω και κατι cory και ramirezi που εχουν τρελαθει στις γεννες.
(εχω δει αυγα 8 φορες μεσα σε 2 μηνες απο τα cory) bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠαρ Μάης 23, 2008 2:45 pm

λογικο με τετοιο μηκος να υπαρχουν τσακωμοι οπως ειπε και ο Στελιος..σε βαθος χρονου αν μπορεις να το αναβαθμισεις αυτο θα ηταν το ιδανικο.. Wink

μπραβο για τις γεννες σου..δειχνει οτι ασχολεισαι σοβαρα με το χομπυ cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

αναγνωριση ειδους Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αναγνωριση ειδους   αναγνωριση ειδους Icon_minitimeΠαρ Μάης 23, 2008 10:07 pm

Παράθεση :
σε βαθος χρονου αν μπορεις να το αναβαθμισεις αυτο θα ηταν το ιδανικο..

δυστηχως δεν παιζει αυτο το εργο μιας και εχω ειδη 3 ενυδρεια στο σπιτι.
ενδεχομενο αλλαγης σημαινει χωρισμος απο την γυναικα. Very Happy Very Happy Very Happy

ετσι πως παει η δουλεια με βλεπω να κανω το 200λιτρο με κιχλιδες.πολυ φυτο ρε παιδια και αν και μαρεσει πολυ εχει αρχηζει και με κουραζει καπως μιας και δεν εχω και τον απαιτουμενο χρονο να ασχοληθω οπως θελει ενα φυτεμενο Sad

Παράθεση :
μπραβο για τις γεννες σου..δειχνει οτι ασχολεισαι σοβαρα με το χομπυ

σε ευχαριστω πολυ.σοβαρα ασχολουμε αλλα για να ειμαι ειλικρινης δεν κανω κατι το ιδιαιτερο για να το πετυχω.
εννοω οτι ειδικα για τα cory εχω ακουσει απο συναδελφους να αλλαζουν θερμοκρασιες-να κανουν φαινομαινα βροχης Shocked κτλ.εγω δεν κανω τιποτα απο ολα αυτα.απλα μαλλον ειμαι τυχερος.τι να πω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
αναγνωριση ειδους
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: