ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 θερμοστατης

Πήγαινε κάτω 
+7
Moutralewn
Giannis-malawi
george hmmy
AFRICANOS
viciouscircle
Z.X
chris7
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 6:43 pm

πως γινεται να εχω βαλει τον θερμοστατη στους 25 να ανοιγει κ το ενυδρειο να εχει θερμοκρασια 27?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 6:51 pm

Η ο χωρος που βρισκεται το ενυδρειο ειναι ζεστος....η εχει αποκλιση ο θερμοστατης σου(δηλαδη βαζεις 25 και αυτος καταλαβαινει 27),οπως κανει ο δικος μου...
Βαλτο στους 23 για να παει στους 25
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 6:54 pm

αυτο συμβαινει σε ολουσ τους θερμοστατες?θα δοκιμασω αυτο που μου ειπεσ κ θα δειξει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 7:01 pm

κ κατι αλλο θελω να βαλω αλλλον εναν θερμοστατη στην αλλη ακρη του ενυδρειου!ποσα watt να ειναι?το ενυδρειο ειναι 150 λιτρα μεικτα κ εχω εναν 200watt της aquatlantis!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 7:08 pm

Δεν ησυχαζεις με τιποτα βλεπω....
Δεν χρειαζεσαι αλλο,τι να το κανεις?
Μια χαρα εισαι με 200w...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 7:25 pm

χα χα χα Very Happy Very Happy Very Happy
με αλλον εναν θερμοστατη δν θα ειναι πιο ομοιομορφη η θερμοκρασια?!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
viciouscircle
Μέλος
Μέλος
viciouscircle


Αριθμός μηνυμάτων : 64

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 7:48 pm

Αρκεί η καλή κυκλοφορία νερού γύρω από τον θερμοστάτη για να ζεσταίνεται γρήγορα το νερό και καλή κυκλοφορία γενικά στο ενυδρείο για να διαχέεται σωστά η θερμότητα και να είναι ομοιογενής η θερμοκρασία σε όλο το ενυδρείο. drunken
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 7:55 pm

τον θερμοστατη τον εχω μεσα στο εσωτερικο φιλτρο!ειναι ετσι απο την μανα του!το κουτι δλδ εχει θεση για τον θερμοστατη!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 8:28 pm

τον εβαλα στους 23 αλλα το ενυδρειο εχει ακομα 27!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
viciouscircle
Μέλος
Μέλος
viciouscircle


Αριθμός μηνυμάτων : 64

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 8:50 pm

Ήταν ζεστή μέρα η σημερινή, περίμενε μέχρι το πρωί. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 9:00 pm

να το αφησω στους 23 τον θερμοστατη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
AFRICANOS
Μέλος
Μέλος
AFRICANOS


Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 53
Τόπος : ΑΘΗΝΑ - ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 03, 2008 9:08 pm

Aφησε τον ως αυριο και βλεπεις αν θελει + η - ! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://mario.pblogs.gr/
george hmmy
Μέλος
Μέλος
george hmmy


Αριθμός μηνυμάτων : 74

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΣαβ Οκτ 04, 2008 11:35 am

Για να μην εχεις τετοιου ειδους προβληματα με τα θερμαντικα σωματα μπορεις να προμηθευτεις εναν εξωτερικο ελεγκτη θερμοκρασιας, τον (πασιγνωστο σε ολους πλεον) eliwell και να ησυχασεις οριστικα.

Αν προσθεσεις δευτερο θερμαντηρα στο ενυδρειο χωρις να εχεις το παραπανω μπιχλιμπιδι θα σου κανει τη ζωη ακομα πιο δυσκολη καθως θα ειναι εξαιρετικα απιθανο να μπορεσεις να τους ρυθμισεις με τετοιο τροπο ωστε να δουλευουν ταυτοχρονα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΣαβ Οκτ 04, 2008 12:23 pm

george hmmy έγραψε:
Για να μην εχεις τετοιου ειδους προβληματα με τα θερμαντικα σωματα μπορεις να προμηθευτεις εναν εξωτερικο ελεγκτη θερμοκρασιας, τον (πασιγνωστο σε ολους πλεον) eliwell και να ησυχασεις οριστικα.

Αν προσθεσεις δευτερο θερμαντηρα στο ενυδρειο χωρις να εχεις το παραπανω μπιχλιμπιδι θα σου κανει τη ζωη ακομα πιο δυσκολη καθως θα ειναι εξαιρετικα απιθανο να μπορεσεις να τους ρυθμισεις με τετοιο τροπο ωστε να δουλευουν ταυτοχρονα.

+1 Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΣαβ Οκτ 04, 2008 12:57 pm

Καλημερα!σημερα που κοιταξα το ενυδρειο η θερμοκρασια του ηταν στους 26,τον θερμοστατη τον εχω αφησει στους 23!να το αφησω ετσι η βλεποντας κανοντας?
οσο για το elliwel με την πρωτη ευκαιρια θα το παρω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΚυρ Οκτ 05, 2008 3:01 am

chris7 έγραψε:
Καλημερα!σημερα που κοιταξα το ενυδρειο η θερμοκρασια του ηταν στους 26,τον θερμοστατη τον εχω αφησει στους 23!να το αφησω ετσι η βλεποντας κανοντας?
οσο για το elliwel με την πρωτη ευκαιρια θα το παρω!

Βάλτον στους 24 για να είσαι σίγουρος και άστο να δεις τί θα γίνει.
Επίσης, καλό είναι να αφήσεις και κάνα καπάκι ανοιχτό (ειδκά όταν είναι τα φώτα αναμμένα) μιας και Οκτώβρης θυμίζει πιο πολύ Ιούνιο με τέτοιες θερμοκρασίες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chris7 GTiR
Μέλος
Μέλος
Chris7 GTiR


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ηλικία : 45
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟΣ

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΚυρ Οκτ 05, 2008 5:41 am

Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω με τους 2 θερμοστατες της jagger που αγορασα προσφατα.Για να αναβουν σχεδον μαζι ο ενας ειναι στους 23 και ο αλλος στους 24,5.Εχω σκεφτει βεβαια να τους βγαλω εναν εναν να βαλω ενα κουβα νερο και ρυθμιζοντας αναλογα το θερμοστατη να δειξει 25 βαθμους το νερο μεσα στον κουβα.Μετα βγαζω τον θερμοστατη και ρυθμιζω την κλιμακα του ωστε να δειχνει 25 και να εχει 25 βαθμους νερο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΚυρ Οκτ 05, 2008 3:47 pm

Chris7 GTiR έγραψε:
Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω με τους 2 θερμοστατες της jagger που αγορασα προσφατα.Για να αναβουν σχεδον μαζι ο ενας ειναι στους 23 και ο αλλος στους 24,5.Εχω σκεφτει βεβαια να τους βγαλω εναν εναν να βαλω ενα κουβα νερο και ρυθμιζοντας αναλογα το θερμοστατη να δειξει 25 βαθμους το νερο μεσα στον κουβα.Μετα βγαζω τον θερμοστατη και ρυθμιζω την κλιμακα του ωστε να δειχνει 25 και να εχει 25 βαθμους νερο.

Αν θυμάμαι καλά έχει ένα 320άρι μεμήκος 170εκ, έτσι;;

Αν έχεις ένα θερμαντήρα νεγάλο (π.χ. 300w) και τον βάλεις σε κάποιο σημείο με καλή κυκλοφορία, δεν κάνεις "δουλειά";

Έχεις διαπιστώσει πρόβλημα με τον ένα, εξ'ού και η προσθήκη 2ου ή το έκανες απλώς για βελτίωση;

Ρώτω, για να δω κι εγώ τί θα κάνω με το 400άρι που έχω στα σκαριά... Twisted Evil Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dori
Μέλος
Μέλος
dori


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΔευ Οκτ 06, 2008 8:34 pm

Moutralewn έγραψε:


Αν έχεις ένα θερμαντήρα νεγάλο (π.χ. 300w) και τον βάλεις σε κάποιο σημείο με καλή κυκλοφορία, δεν κάνεις "δουλειά";

Εγω έχω ενα 300W στη μέση του ενυδρείου(όρθιο προς το παρόν μετα θα μπει οριζόντια να κρυφτεί πίσω οπά τις πέτρες). Μετακινησα τον αισθητήρα της θερμοκρασίας σε ολο το ενυδρείο και δεν είδα διαφορά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diskus fan
Μέλος
Μέλος
diskus fan


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 61
Τόπος : Χαιδαρι-ΑΘΗΝΑ.

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΤρι Οκτ 07, 2008 2:43 am

Chris7 GTiR έγραψε:
Το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και εγω με τους 2 θερμοστατες της jagger που αγορασα προσφατα.Για να αναβουν σχεδον μαζι ο ενας ειναι στους 23 και ο αλλος στους 24,5.Εχω σκεφτει βεβαια να τους βγαλω εναν εναν να βαλω ενα κουβα νερο και ρυθμιζοντας αναλογα το θερμοστατη να δειξει 25 βαθμους το νερο μεσα στον κουβα.Μετα βγαζω τον θερμοστατη και ρυθμιζω την κλιμακα του ωστε να δειχνει 25 και να εχει 25 βαθμους νερο.

Δεν νομιζω οτι θα κανεις κατι σωστο.confused Καλιμπραρισμα εχουν η ειναι παλιο μοντελο;; Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/galaziaoneira
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΤρι Οκτ 07, 2008 9:31 am

dori έγραψε:
Moutralewn έγραψε:


Αν έχεις ένα θερμαντήρα νεγάλο (π.χ. 300w) και τον βάλεις σε κάποιο σημείο με καλή κυκλοφορία, δεν κάνεις "δουλειά";

Εγω έχω ενα 300W στη μέση του ενυδρείου(όρθιο προς το παρόν μετα θα μπει οριζόντια να κρυφτεί πίσω οπά τις πέτρες). Μετακινησα τον αισθητήρα της θερμοκρασίας σε ολο το ενυδρείο και δεν είδα διαφορά!

Πόσο περίμενες προκειμένου να δεις διαφορά;
Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για 300+ λίτρα νερού και μήκος 1.70
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dori
Μέλος
Μέλος
dori


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΤρι Οκτ 07, 2008 4:52 pm

Moutralewn έγραψε:
dori έγραψε:
Moutralewn έγραψε:


Αν έχεις ένα θερμαντήρα νεγάλο (π.χ. 300w) και τον βάλεις σε κάποιο σημείο με καλή κυκλοφορία, δεν κάνεις "δουλειά";

Εγω έχω ενα 300W στη μέση του ενυδρείου(όρθιο προς το παρόν μετα θα μπει οριζόντια να κρυφτεί πίσω οπά τις πέτρες). Μετακινησα τον αισθητήρα της θερμοκρασίας σε ολο το ενυδρείο και δεν είδα διαφορά!

Πόσο περίμενες προκειμένου να δεις διαφορά;
Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για 300+ λίτρα νερού και μήκος 1.70


Ολόκληρη μέρα από γωνία σε γωνία αλλά για 300+ λίτρα scratch...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΤετ Οκτ 08, 2008 12:27 pm

dori έγραψε:
Moutralewn έγραψε:
dori έγραψε:
Moutralewn έγραψε:


Αν έχεις ένα θερμαντήρα νεγάλο (π.χ. 300w) και τον βάλεις σε κάποιο σημείο με καλή κυκλοφορία, δεν κάνεις "δουλειά";

Εγω έχω ενα 300W στη μέση του ενυδρείου(όρθιο προς το παρόν μετα θα μπει οριζόντια να κρυφτεί πίσω οπά τις πέτρες). Μετακινησα τον αισθητήρα της θερμοκρασίας σε ολο το ενυδρείο και δεν είδα διαφορά!

Πόσο περίμενες προκειμένου να δεις διαφορά;
Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για 300+ λίτρα νερού και μήκος 1.70


Ολόκληρη μέρα από γωνία σε γωνία αλλά για 300+ λίτρα scratch...

ωωωπππ....δικό μου λάθος. Μπέρδεψα το σώβρακο με την γραβάτα. geek

Οπότε, ξανά.....

Θύμισε μου πόσο λίτρα έχεις;
Εκεί στην μέση που τον έχεις βάλει είναι καλή η κυκλοφορία;
Με τί θερμόμετρο μετράς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dori
Μέλος
Μέλος
dori


Αριθμός μηνυμάτων : 124
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθήνα

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΤετ Οκτ 08, 2008 1:25 pm

Moutralewn έγραψε:
dori έγραψε:
Moutralewn έγραψε:
dori έγραψε:
Moutralewn έγραψε:


Αν έχεις ένα θερμαντήρα νεγάλο (π.χ. 300w) και τον βάλεις σε κάποιο σημείο με καλή κυκλοφορία, δεν κάνεις "δουλειά";

Εγω έχω ενα 300W στη μέση του ενυδρείου(όρθιο προς το παρόν μετα θα μπει οριζόντια να κρυφτεί πίσω οπά τις πέτρες). Μετακινησα τον αισθητήρα της θερμοκρασίας σε ολο το ενυδρείο και δεν είδα διαφορά!

Πόσο περίμενες προκειμένου να δεις διαφορά;
Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για 300+ λίτρα νερού και μήκος 1.70


Ολόκληρη μέρα από γωνία σε γωνία αλλά για 300+ λίτρα scratch...

ωωωπππ....δικό μου λάθος. Μπέρδεψα το σώβρακο με την γραβάτα. geek

Οπότε, ξανά.....

Θύμισε μου πόσο λίτρα έχεις;
Εκεί στην μέση που τον έχεις βάλει είναι καλή η κυκλοφορία;
Με τί θερμόμετρο μετράς;

Καθαρό νερό έχω 200 λίτρα. 110 x 40 x 60
Η είσοδος του φίλτρου ειναι στην δεξιά πισω γωνία και η έξοδος ειναι στην δεξιά πλευρά (πρίν το είχα στην μέση πάνω απο το θερμοστατη αλλά το μετακινησα γιατι μου χάλαγε την αμμο στην μπροστηνή πλευρά).

Το θερμόμετρο είναι ψηφιακό DIY. Ο αισθητήρας ειναι ενα IC μέσα σε ένα πλαστηκό σωληνάκι κλεισμένο με σιλικόνη. Μέσα έχει θερμοαγώγημη σιλικόνη, σαν αυτή που χρησιμοποιούμε για τους επεξεργαστές των PC, για καλλύτερη μεταφορά θερμοκρασίας πρός τον αισθητήρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
orck
Μέλος
Μέλος
orck


Αριθμός μηνυμάτων : 218
Ηλικία : 46
Τόπος : Π.Φαληρο

θερμοστατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θερμοστατης   θερμοστατης Icon_minitimeΤετ Οκτ 08, 2008 3:43 pm

ασχετο αλλα ποιο εξαρτημα εχεις βαλει για αισθητηρα; εαν εχεις και λινκ απο data sheet θα το ηθελα
νομιζω οτι το θερμοσυστελομενο μακαρονι ειναι πολυ θερμομονωτικο για την συγκεκριμενη χρηση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
θερμοστατης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Γενική συζήτηση :: Εξοπλισμός ενυδρείων-
Μετάβαση σε: