ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 malawi σε 240 λιτρα

Πήγαινε κάτω 
+3
orck
Giannis-malawi
imichal
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
egeorgiou
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
egeorgiou


Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ηλικία : 52
Τόπος : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΑΘΗΝΑ

malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: malawi σε 240 λιτρα   malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Μάης 16, 2008 8:38 pm

Stelios_Rjk έγραψε:
Προσφατα εμαθα κιολας για ενα καταστημα εδω στην Αθηνα το οποιο δινει ψαρια σε οτι φυλλο ζητησεις. Δεν εχω προσωπικη εμπειρια αλλα ακουστηκε σιγουρος ο ανθρωπος με τον οποιο μιλαγα. Ισως το δοκιμασω, αν σε ενδιαφερει μου λες.

Συγνώμη από τον συνονόματο για τον κανιβαλισμό στο θέμα του. :flower:

Στέλιο share the magic :bball:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
speargunner
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ηλικία : 42
Τόπος : Καλαμαριά

malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: malawi σε 240 λιτρα   malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 20, 2008 9:03 pm

Ηλία,μη στενοχωριέσαι και μην απογοητεύεσαι!!Υπάρχει και η λύση "τετραγωνισμός του κύκλου" που ακούει στο όνομα "giant demasoni"(δες το προφίλ του στο www.cichlidforum.com).Ψάρι-καρμπόν του demasoni σε μεγαλύτερη και πολύ πιο φιλήσυχη έκδοση!!Πάντως στο δικό μου 350,demasoni-labidos είχαν μια άριστη σχέση(κυρίαρχου και υποτελούς φυσικά!),ενώ τα πρώτα μεταξύ τους γίνανε μαλλιά-κουβάρια(είχα μόνο 5-6 αρχικά και σύντομα έμεινε μόνο ένα)!!-->βασικός κανόνας:τα demasoni να μπαίνουν σε διψήφιους αριθμούς!!Επίσης,να μην υπάρχει στο ενυδρείο ψάρι που να τα μοιάζει χρωματικά,γιατί θα δεινοπαθήσει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: malawi σε 240 λιτρα   malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 16, 2008 7:15 pm

Λοιπον εγω επανερχομαι σε αυτο το θεμα.....
Αποφάσισα απο εδω και περα τα demasoni να τα προτεινω στους αρχαριους. Μπαινουν ανετα με guppy, νεον κτλ αρκει να εχουν φτασει σε τελικο μεγεθος γιατι αλλιως υπάρχει περιπτωση τα αρσενικα guppy να τα πειραζουν....... lol! lol! lol!
Ειμαι λιγο ριζοσπαστικος ??? lol!
Περα από την πλάκα τωρα ειναι φοβερα ομορφο ψαράκι..... Παντως παρόλο που εμενα ειναι περιπου τελικο μεγεθος δεν εχω δει καθολου αψημαχιες με τα υπολοιπα..... Σπανιως μονο κυνηγαν 1-2 του ειδους τους που ειναι αρκετα μικροτερα..(ηταν απο αλλη φουρνια).
Δεν ξερω γιατι μου βγηκαν τοσο ηρεμα....Φαινεται τα πηρα εξημερωμενα! Ισως επειδη και πολυ λογος γινεται για την επιθετικοτητα αυτου του ψαριου να νομιζα οτι εχω να κανω με τίποτα .....καρχαριες.....χεχε Παντως φαινεται οτι ο συνδυασμος demasoni+socolofi+z.gold φαινεται να μην εχει προβλημα.....
(Τωρα αν στο μελλον την "δουν" αλλιως δεν ξερω.....)
Το ενυδρειο τρεχει με αυτη την συνθεση για 1 μηνα και κατι.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: malawi σε 240 λιτρα   malawi σε 240 λιτρα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 16, 2008 7:53 pm

Ηλια κατα την γνωμη μου 1 μηνας ειναι πολυ λιγος για να μπορεις να ξερεις...

μπορει να περασουν μηνες μεχρι τα ψαρια να μεγαλωσουν,να ενηληκιωθουν και να διεκδικησουν την θεση τους στην ιεραρχια.. Wink

δεν το λεω για να τρομαξεις...αλλωστε ολα αυτα μπορει να γινουν και ομαλα σχετικα..απλως το μονο που με ανησυχει ειναι που εχεις 3 ειδη παρα πολυ αγρια... Wink εγω στα maingano εχω δει μεγαλη διαφορα επιθετικοτητας καθως μεγαλωναν..ελπιζω ολα να σου πανε καλα...

οσο για τα demasoni φτυστα να μην αγριεψουν.. lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
malawi σε 240 λιτρα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: