ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...

Πήγαινε κάτω 
+2
imichal
westie
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04, 2009 8:17 pm

Λοιπόν επειδή η φωτογραφική μου μηχανή εχει αρχίσει να τα παίζει θα προχωρήσω σε αγορά μια φωτογραφικής μηχανής...

Ο πατέρας μου μου είπε να πάρουμε την nikon D80 αλλα κατα την γνώμη μου είναι ακρηβή και συγουρα δεν θα την ψάξω και πολυ...
Θελω μια φωτογραφικη μεχρι 200ευρώ(πάνω κάτω)...
Εμένα μου αρκεί να βγάζει κάπως ποιοτικές φωτογραφίες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04, 2009 8:42 pm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 04, 2009 9:41 pm

Eχει κατα την γνώμη μου λιγα mp και θέλω να πάρω τιποτα σε καινουριο για κομπακτ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 2:47 pm

φιλε Ζ Χ εχεις να προτείνεις καμμια άλλη;Ίσως πάω τελικά σε dslr...
Ποιά προτείνεις...Δεν μπορώ να δώσω πανω απο 550ευρώ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
orck
Μέλος
Μέλος
orck


Αριθμός μηνυμάτων : 218
Ηλικία : 46
Τόπος : Π.Φαληρο

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 3:04 pm

τι εγινε βρηκαμε λεφτα;
τελικα ποσα εχεις σκοπο να δωσεις;

westie έγραψε:
Θελω μια φωτογραφικη μεχρι 200ευρώ(πάνω κάτω)...
Εμένα μου αρκεί να βγάζει κάπως ποιοτικές φωτογραφίες...

westie έγραψε:
φιλε Ζ Χ εχεις να προτείνεις καμμια άλλη;Ίσως πάω τελικά σε dslr...
Ποιά προτείνεις...Δεν μπορώ να δώσω πανω απο 550ευρώ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 4:13 pm

Μετα απο διάβασμα μερικών ποστ κατάλαβα οτι οι κομπακτ τραβάνε απλά φωτογραφίες ενω με τις slr μπορείς να τις ''φτιάξεις''...
οσο για τα λευτά οχι πάνω απο 550...Στην αρχή ήταν 200γιατι ήθελα να παρω κομπακτ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 4:21 pm

ολες μπορεις να τις φτιαξεις...αναλογα τι θες..και απο τις κομπακτ σηκωνουν φτιαξιμο απλα ειναι διαφορετικη η αρχικη φωτογραφια.. Wink
λογικα αναφερεσε στην μορφη raw και jpg..οι dslr τραβανε και τα 2 ενω οι compact μονο jpg..και τα 2 βελτιωνονται αλλα πιο πολυ τα raw..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 4:51 pm

Δηλαδή φίλε Γιαννη μπορώ να πάρω μια καλή κομπακτ και οταν την φτάσω στα ορια της να πάρω και μια dslr?
Αν ναι ποια compact προτεινεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 5:02 pm

Λοιπόν μετά απο λίγο ψάξιμο βρήκα την sx 110 black...
Θα την πάρω απο Κατερέλο...
Επειδή είναι πολύ κοντά στο σπιτι μου η αντιπροσωπία μπορώ να την πάρω απο εκεί ή μονο με κούριερ;
Αξίζει αυτή η φωτογραφική;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexinio
Μέλος
Μέλος
alexinio


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 32
Τόπος : Πεύκη-Αθήνα

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 5:25 pm

Aυτή έχω έχω εγώ.Την έχω 2 εβδομάδες περίπου.
Αν μπορείς να δώσεις γύρω στα 500 ευρώ όπως είπες μην βιαστείς γιατί μπορείς να πας και σε καλυτερη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 5:54 pm

Κάτσε να μάθω πρώτα να τραβάω με compact...
Γιατί συγουρα με την dslr θα χρειαστώ σε λίγο καιρό φακό και αλλα χιλια αξεσουάρ...
Ασε που θα εχω περισσότερα λευτά στην άκρη για το φτιάξιμο του fish-room μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexinio
Μέλος
Μέλος
alexinio


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 32
Τόπος : Πεύκη-Αθήνα

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 6:24 pm

Δεν σου λέω να πας σε dslr αλλά μιας και μπορείς να δώσεις κάτι παραπανω μπορείς να πάρεις καλύτερο εργαλείο.Και κάτι άλλο...όχι όλα μαζί βρε Σπύρο rabbit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 10, 2009 9:25 pm

Πρώτον σύγουρα θα εχω ενα ποσο δωρο αφου εχω γενέθλια για τη φωτογραφική...Οποτε ίσως την πάρω τσάμπα...
Για το 96ρι μου αφού τα εχω τώρα τα λευτά ας τα ξοδέψω τώρα γιατί μετά θα βρώ τίποτα άλλο και θα αγοράσω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 3:15 pm

Λοιπόν επειδή το μπάτζετ αναίβηκε αισθητά(έχω extra prim +150-200$) είμαι ανάμεσα στην compact που προανέφερα,την nikon d60,την nikon d80,την canon eos 1000d,την canon eos 450d...
Βάση τιμής και ποιότητας,δεν μπορώ πάνω απο 500ευρά(κι ας εχει ανέβει το μπάτζετ) ποια προτείνετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 3:31 pm

Ολες ειναι καλες αυτες,βρες ποια σε καλυπτει στο θεμα τιμης(να εχει βεβαια και τον φακο που δινουν,οχι μονο το σωμα) και προχωρα το
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 3:39 pm

Ψάχνω στον Κατερέλο...
Εσύ βάση τιμής(κομπλέ) ποια προτείνεις(μεχρι 500ευρώ ίσως και κατι ψιλα παραπάνω);
Λεω για την nikon d60 ή για την canon d450 η για την ακομη ποιο φθηνή αλλά αρκετά καλή canon d1000
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 4:11 pm

Και για να τελειώνουμε με το θέμα Laughing (να παω να την πάρω σε καμμια ευδομάδα...
d-60 vs 1000d vs μια απλή compact και αργοτερα αφού την φτάσω στα όρια της να πάω σε αγορά ακόμη καλύτερης dslr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 6:30 pm

η canon d1000 μια χαρά ειναι......Μη σκορπας τα λεφτά σου σε compact.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 8:10 pm

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_264&products_id=5985

αυτή μου αρέσει(αυτή που είπε ο imichal)...
Και στο μέλλον οταν την μάθω καλά ρίχνω άλλα τόσα λευτά και πέρνω εναν καλό φακό...
Συμφωνείτε και οι άλλοι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΤετ Ιαν 14, 2009 11:36 pm

westie έγραψε:
http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=227_264&products_id=5985

αυτή μου αρέσει(αυτή που είπε ο imichal)...
Και στο μέλλον οταν την μάθω καλά ρίχνω άλλα τόσα λευτά και πέρνω εναν καλό φακό...
Συμφωνείτε και οι άλλοι;
Δεν σου λεμε....

afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...   Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής... Icon_minitimeΠεμ Ιαν 15, 2009 7:33 am

Καλά αν την πάρω και μου βγεί πατάτα θα ερθω στο σπίτι σου να πάρω την δικιά σου(εννοείτε πως θα αρπάξω και κανενα ενυδρείο...)...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ερώτηση για αγορά φωτογραφικής μηχανής...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Φωτογραφία :: Τεχνική φωτογραφίας-
Μετάβαση σε: