ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Sony DSC-S60

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Sony DSC-S60 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Sony DSC-S60   Sony DSC-S60 Icon_minitimeΤρι Νοε 04, 2008 6:44 pm

εχω εδω και 3-4(σχεδόν) χρόνια την DSC-S60.Ποτε δεν εβγαλα μια καλή φωτο.Μηπως οι πιο έμπειροι μπορείτε να μου πείτε ρυθμίσεις που μπορώ να κάνω ωστε να βγάλω καμμια αρκετά καλή φωτογραφία;Ακομα ξέρετε που μπορώ να βρω το photoshop ή αν μπορώ να το κατευάσω δωρεάν απο το internet?Μηπως υπάρχει κανένα υποκατάστατο του;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Sony DSC-S60 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Sony DSC-S60   Sony DSC-S60 Icon_minitimeΤρι Νοε 04, 2008 7:41 pm

Δεν εχεις πολλα περιθωρια με αυτην την μηχανη,ειναι compact και παλιας τεχνολογιας.
Βαλτην σε λειτουργια macro(σαν σχημα εχει ενα λουλουδακι καπου) και τραβα με φλας.
Το photoshop ειναι ενα προγραμμα επεξεργασιας εικονας που δεν κυκλοφορει δωρεαν,αρα ψαξε μηπως καποιος γνωστος σου το εχει να σου το δωσει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Sony DSC-S60 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Sony DSC-S60   Sony DSC-S60 Icon_minitimeΤρι Νοε 04, 2008 9:03 pm

ευχαριστώ.Σε αλλο φόρουμ μου είπαν παλι πως δεν κάνω πολλά πράγματα αλλά πρέπει να εχω πολυ χαμηλό φωτισμό εως μηδαμινό(εκτός της λάμπας ενυδρείου)και να βάλω φλας και να πατάω παρατεταμένα το κουμπί για να τραβήξω φωτο.Ακομα να χρσιμοποιω iso ωστε να παγώνει την οθόνη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Sony DSC-S60 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Sony DSC-S60   Sony DSC-S60 Icon_minitimeΤρι Νοε 04, 2008 9:14 pm

Το καταλαβαινεις και εσυ εφοσων την χρησιμοποιησες οτι δεν βγαζεις ευκολα φωτογραφιες και δεν εχει να κανει με το χερι αλλα καθαρα με της δυνατοτητες της φωτογραφικης σου.
Ναι δουλεψε το φλας σου και βαλτο στο αυτοματο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
westie
Μέλος
Μέλος
westie


Αριθμός μηνυμάτων : 208

Sony DSC-S60 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Sony DSC-S60   Sony DSC-S60 Icon_minitimeΤρι Νοε 04, 2008 9:20 pm

κατεύασα και το gimp
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Sony DSC-S60 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Sony DSC-S60   Sony DSC-S60 Icon_minitimeΤετ Νοε 05, 2008 4:33 pm

Καλα εκανες το gimp ειναι μια εκδοση που μοιαζει με το photoshop,απλως μπορεις να το κατεβασεις δωρεαν απο το ιντερνετ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
 
Sony DSC-S60
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» sony dsc 505

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Φωτογραφία :: Τεχνική φωτογραφίας-
Μετάβαση σε: