ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 νεος στις κιχλιδες

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
breathless
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 7

νεος στις κιχλιδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: νεος στις κιχλιδες    νεος στις κιχλιδες  Icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 10:39 am

Καλημέρα παιδια όπως είπα και πριν ειμαι νεος στις κιχλιδες δούλευα ενα 120l με gubies και φυτεμένο και τώρα εχω πάρει ενα 450l και εχω μεσα κιχλιδες Αφρικής με πέτρα και δυο ρίζες. Αλλα επειδή θελω την πρασινάδα μου λεω να βαλω μια γιγαντοανουμπια θα εχω θέμα? Επέλεξα αυτο το φυτό λογο μεγέθους και επειδή το φυτο αυτο θελει λίγες ώρες φως?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pas4
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 164

νεος στις κιχλιδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεος στις κιχλιδες    νεος στις κιχλιδες  Icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 3:41 pm

Καλή επιλογή έκανες φίλε, καθώς τις αφρικάνες δεν μπορούμε να βάζουμε γενικά φυτά καθώς γίνονται πολύ εύκολα γεύμα τους! Όμως δεν μας είπε συγκεκριμένα για ποιες αφρικάνες μιλάμε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
breathless
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 7

νεος στις κιχλιδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεος στις κιχλιδες    νεος στις κιχλιδες  Icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 4:36 pm

Είναι και αυτο ενα θεμα. Ειναι δωρο και δεν ξερω ονόματα εγω θα εβαζα labidochromis, pseudotropheus κ snow white. σίγουρα εχω labidochromis τωρα τα αλλα πρέπει μα τα βγάλω φώτο και να μου πει το μαγαζι που μου τις φέρανε τι ειναι η καθε μία. Α και δυο πλακοστομους 26-28 εκατοστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pas4
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 164

νεος στις κιχλιδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεος στις κιχλιδες    νεος στις κιχλιδες  Icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 4:42 pm

Καλό είναι να ξέρεις πάντως τι ψάρια έχεις στο ενυδρείο, να ξέρεις αν ταιριάζουν μεταξύ τους καθώς και τι φύλο είναι! Έτσι θα μπορέσεις να δεις και να καταλάβεις τις πολύ όμορφες συμπεριφορές τους! Νομίζω πως οι δύο τεράστιοι πλακόστομοι μόνο χώρο σου πιάνουν!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
breathless
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 7

νεος στις κιχλιδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεος στις κιχλιδες    νεος στις κιχλιδες  Icon_minitimeΤρι Ιαν 27, 2015 10:35 am

Επίσης θα ήθελα να μάθω μέχρι πόσες αφρικανες μπορω να βάλω για να ζουν άνετα διαστάσεις ενυδρείου 130 - 55 - 60. Και πως μπορώ να ανεβάσω φωτο? Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις.!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

νεος στις κιχλιδες  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: νεος στις κιχλιδες    νεος στις κιχλιδες  Icon_minitimeΤετ Ιαν 28, 2015 11:25 pm

Οι κιχλιδες τις λιμνης Malawi(mbuna) μπαινουν σε χαρεμια..μπορεις να βαλεις 2 η και 3 ειδη σε μορφη χαρεμιου δλδ 1αρσ και 4-5 θυλ!
Οι πλεκοστομοι ειναι περιττοι σε ενα ενυδρειο Malawi!

Φωτο μπορεις να ανεβασεις σε καποιο uploader(π.χ imageshack,photobucket κ.λ.π) και να να κανεις copy-paste το λινκ εδω στο φορουμ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
 
νεος στις κιχλιδες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Γενικά για κιχλίδες Αφρικής-
Μετάβαση σε: