ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Rio 180 μετατροπή σε sump

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Rio 180 μετατροπή σε sump  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Rio 180 μετατροπή σε sump    Rio 180 μετατροπή σε sump  Icon_minitimeΤετ Νοε 05, 2014 9:04 pm

Καλησπέρα σας ,

Ειμαι σε σκέψη να πάω σε μεγαλύτερο ενυδρειο a1800 anubias η κάτι ανάλογο σε μέγεθος ενυδρειο γυρω στα 500 με 600 λίτρα . Όχι φτιαχτό με παραγγελία προτρυπιμενο.. Αλλα κάποια ευκαιρία απο μεταχειρισμένα που κατα καιρούς βλέπω σε αγγελιες.

1)Η ερώτηση μου ειναι εαν ειναι εφικτό να μετατρέψω το υπάρχων ενυδρειο μου σε sump ?
2) υπερχείλιση εχει χρησιμοποιήσει κάποιος εξωτερική πχ cps η tunze και αν ναι πια ειναι καλύτερη??
3) εαν γίνουν τα παραπάνω που γράφω τι αντλία προτείνεται σε l/h κ μάρκα?
Και αντίστοιχα τι υπερχείλιση πρέπει να έχω ?τι να κατεβάζει σε λίτρα?? υπαρχει κάποιος κανόνας?

4) τι κόστος μου διαφεύγει εκτός απο την αγορά της υπερχείλισης της αντλίας κ των τζαμιών που θα χρειαστούν για να γίνει το rio180 sump??

5) αξίζει να γίνει όλο αυτο ?
η με 210€ να αγοράσω ενα fx5 συν το 406 που έχω κ να μην μπω σε αυτή την διαδικασία ??

Ευχαριστω πολυ

Γιάννης

*αφρικανικο έχω στο μυαλό μου με την μέγιστη ιχθυοφορτηση .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Rio 180 μετατροπή σε sump
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Γενική συζήτηση :: Φτιάχτο μόνο σου-
Μετάβαση σε: