ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Εξ.φιλτρο

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
billtsou
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Τόπος : Πατρα

Εξ.φιλτρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εξ.φιλτρο   Εξ.φιλτρο Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18, 2014 11:20 am

Καλημερα εχω ενα νεο ενυδρειο στα 120 lt στο οποιο θα βαλω μεσα νανοκιχλιδακια τανκανικα......και εχω μπερδευτει με το θεμα του φιλτρου....εχω ψαξει πολυ και ολοι λενε τα δικα τους....αλλοι οτι ειναι μικρα αλλοι μεγαλα...αλλοι δεν  κανουν θορυβο.....για αλλες μαρκες οτι κανουν θορυβο κ.ο.κ.κατεληξα στο eheim 2213 με 440lt /ανα ωρα κυκλο νερου αλλα σαν κλασικο φιλτρο ειδα στο youtube οτι κανει αρκετο θορυβο.....συν οτι αλλο εχει χωρις τρομπα.....και στο 2071 pro3 το οποιο κανει κυκλο νερου στα 960 lt/h και με πολυ πιο μεγαλο καδο υλικων απο το αλλο.....εχω ο ως ενα θεμα στην περιπτωση που σε αυτο καταληξω......εχει ενα διακοπτη ρυθμιζομενης ροης;;μηπως τελικα αυτο κουραζει τα ψαρακια μου;;;;σας ευχαροστω πολυ και περιμενω απαντησεις σας.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
JohnD.Sparti
Μέλος
Μέλος
JohnD.Sparti


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 44
Τόπος : Σπαρτη

Εξ.φιλτρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξ.φιλτρο   Εξ.φιλτρο Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18, 2014 3:49 pm

Καλησπέρα ,

Εξαρτάται κ απο τα χρήματα που θες να διαθέσεις ,
Σίγουρα ο κάδος ειναι πολυ σημαντικός που έχει το μεγαλύτερο eihem , επίσης η ονομαστική ροή που δίνουν οι κατασκευαστές μη σε φοβίζει καθως ειναι μετρημένο στις ιδανικές συνθήκες , με φόρτωμα υλικών λίγο μεγαλύτερες αποστάσεις σωληνώσεων συν την χρήση όταν αρχίζει να μαζεύει πράγμα...
αυτή η τιμή πέφτει αρκετά.
Σίγουρα πάρε κάποιο φιλτρο που να έχει prime για να μη ρουφας νερο απο το σωλήνα..
Δες κ άλλες μάρκες που θα βγουν φτηνότερα αν πάρεις 2 εξωτερικά..
Προσωπικά θα επελεγα 2 φιλτρα και επειδη έγινα πρόσφατα fluvalκιας θα έβαζα ενα 206 κ ενα 106 . Η το 206 κ ενα sun sun

Γιάννης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

Εξ.φιλτρο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εξ.φιλτρο   Εξ.φιλτρο Icon_minitimeΣαβ Οκτ 18, 2014 6:59 pm

Μια χαρά είναι το 2213 ή το 2215 καλύτερα (μια φορά χρειάζεται να ρουφήξεις όταν το βάλεις πρώτη φορά μπροστά και μετά μόνο αν δεν έχεις βανάκια), από τα πιο ανθεκτικά/αξιόπιστα φίλτρα/αθόρυβο/ετοιμοπαράδοτα ανταλλακτικά στην αγορά/σταθερή αξία μεταπώλησης/κλπ.
Όταν διαλέγεις φίλτρο ακούς διαφορετικές γνώμες γιατί υπάρχουν και διαφορετικά κριτήρια στην επιλογή Wink Αν βασικό κριτήριο είναι η τιμή παίρνεις 2 κινέζικα και κρατάς το ένα ρεζέρβα για όταν χαλάσει το πρώτο kinezos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εξ.φιλτρο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Tanganyika-
Μετάβαση σε: