ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 malawi 370 l

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
bill2
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 2

malawi 370 l Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: malawi 370 l   malawi 370 l Icon_minitimeΤετ Οκτ 08, 2014 9:12 pm

Το ενυδρείο μου είναι 370 λίτρα και μόλις σήμερα έκανα την παραγγελία μου για λευκή άμμο, μετά απο σκέψη μεταξύ λευκής ή μαύρης. Επίσης απέρριψα και την μπέζ, παρ όλο που θα έκρυβε λίγο τις ακαθαρσίες, για τον λόγο οτι για πολλά χρόνια, είχα μπέζ, και...την βαρέθηκα!
Το θέμα τώρα είναι αν θα "πιάσω" τις επιθυμητές σκληρότητες, δεδομένου οτι αυτές θα πρέπει να φτάσουν κοντά στο 8+ (για το ph), και θα πρέπει να γίνει μόνο, με την προσθήκη της πέτρας που θα βάλω. (Εκτός αν πάμε μετά στα ζουμιά...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vlaxos80
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ηλικία : 43
Τόπος : Πολύκαστρο

malawi 370 l Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: malawi 370 l   malawi 370 l Icon_minitimeΤετ Οκτ 08, 2014 11:42 pm

η ασπρη αμμος και λερωνει πιο ευκολα και απ'οτι λενε στρεσαρει τα ψαρια περισσοτερο..ασε που δεν αναδεικνυει και τα χρωματα των ψαριων τοσο πολυ..εγω θα ελεγα μπεζ η μαυρη..εγω εβαλα μαυρη στο δικο μου..για την σκληροτητα η θα βαλεις ασβεστολιθηκες πετρες η θα βαλεις αραγωνιτη στην αμμο..μια μιξη αμμου με αραγωνιτη για να σου ανεβασει την σκληροτητα..ζουμια για μενα καλο ειναι να μη βαζεις μεσα στο ενυδρειο..εγω το αποφευγω..αν και το νερο μας ειναι απο μονο του σκληρο..στην περιοχη μου ειναι σκληρο παντως..σε σενα δεν ξερω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
malawi 370 l
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» (Malawi) 180L malawi mbuna

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: