ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΟΥΠΑΣ
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα   εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Icon_minitimeΔευ Μαρ 10, 2014 12:34 am

Καλησπέρα, ανοίγω ένα θέμα για να με βοηθήσετε σχετικά με το τι κιχλιδες θα μπορούσα να βάλλω σε 120 λίτρα, καταρχάς θα ήθελα να πω ότι με απασχολεί πρωτα απο όλα να φτιάξω κάτι σωστό παρά κάτι ωραίο αλλά που να χωρίζονται τα ψάρια....

Έχω επιλέξει Απο malawi
iodotropheus spregerae

Από ταγκανικα
lamprologus brichardi

Από ποτάμι
lifalili

Δεν ξέρω όμως πιο θα ήταν καλύτερο για τα λίτρα μου, Απο ότι ξέρω τα δύο τελευταία ήδη μπαίνουν σε ζευγάρι και τα πρώτα σε χαρέμι, Αυτό που ψάχνω είναι ψάρια με χαρακτήρα, εύκολα στην αναπαραγωγή και προπαντός να κάνω κάτι σωστό.... Το ενυδρείο έχει διαστάσεις 100x30x40.... Κάθε άλλη πρόταση δεκτή εκτός βέβαια από κάποιο είδος νανοκιχλιδας που δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα :-D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα   εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Icon_minitimeΔευ Μαρ 10, 2014 10:00 am

Καλώς ήρθες!
Κατά τη γνώμη μου τα πρώτα τα ξεχνάς (τα ψάρια από Malawi θέλουν τα διπλάσια λίτρα).
Εγώ θα πρότεινα τα brichardi που έχουν μοναδικές συμπεριφορές! Μπορείς να βάλεις ένα ζευγάρι(ή χαρέμι) αν βρεις διαπιστωμένο ενήλικο ή 5-6 μικρά για να ξεκινήσεις.
Σύντομα θα φτιάξουν μια μεγάλη αποικία  Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΟΥΠΑΣ
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα   εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Icon_minitimeΔευ Μαρ 10, 2014 1:08 pm

Σε ευχαριστώ πολύ!
Για brichardi πάω απλά σκεφτομαι και εναλλακτικές.... Απλά από ότι Μου είπαν θα πρέπει να δίνω τα ψαράκια όταν θα γεννιούνται γιατί είναι λίγα τα λίτρα και δεν μου αρέσει αυτό... Εννοείται φυσικά ότι δεν θα αφήσω να αυξηθεί και ανεξέλεγκτα ο αριθμός απλά μια γέννα μαζί με τους γονείς θα μου άρεσε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα   εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Icon_minitimeΔευ Μαρ 10, 2014 1:49 pm

Ριξε μια ματια και εδω http://cich.forumchti.com/t584-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΟΥΠΑΣ
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα   εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα Icon_minitimeΔευ Μαρ 10, 2014 2:09 pm

Το έχω δει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
εύρεση λίμνης και ψαριών για 120 λίτρα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Γενικά για κιχλίδες Αφρικής-
Μετάβαση σε: