ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Καλημερα σας

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vagelis1979
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 45
Τόπος : Γλυφαδα

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 10:23 am

Καλημερα και καλως σας βρηκα με λενε Βαγγελη και μενω Γλυφαδα.
Εχω ενα ενυδρειο 300 λιτρα με δισκους οι οποιοι λογω ελειψης χρονο θα φυγουν και θα μπουν
αφρικανες και συγκεκριμενα Malawi.
Ποιο συγκεκριμενα :
Acei ,Maingano ,Labidochromis ,demasoni (αν και μου αρεσει σαν ψαρι δεν ειναι σιγουρο) και Red Zebra.

Εχει αμμο απο το προηγουμενο setup λοφω δισκων οποτε θελω να παρω μονο πετρες.
Απο φιλτρο εξωτερικο ενα sun sun με κυκλοφορια νερου 1400lt/h.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 1:45 pm

vagelis1979 έγραψε:
Καλημερα και καλως σας βρηκα με λενε Βαγγελη και μενω Γλυφαδα.
Εχω ενα ενυδρειο 300 λιτρα με δισκους οι οποιοι λογω ελειψης χρονο θα φυγουν και θα μπουν
αφρικανες και συγκεκριμενα Malawi.
Ποιο συγκεκριμενα :  
Acei ,Maingano ,Labidochromis ,demasoni (αν και μου αρεσει σαν ψαρι δεν ειναι σιγουρο) και Red Zebra.

Εχει αμμο απο το προηγουμενο setup λοφω δισκων οποτε θελω να παρω μονο πετρες.
Απο φιλτρο εξωτερικο ενα sun sun με κυκλοφορια νερου 1400lt/h.

γεια σου φιλε Βαγγελη να σε ρωτησω,εισαι ευχαριστημενος απο το εξωτερικο φιλτρο γιατι σκεφτομαι κι εγω να παρω της ιδιας εταιρειας με 1000λιτρα/ανα ωρα...Ποια τα θετικα και ποια τα αρνητικα που εχεις δει;Για παραδειγμα κανουν θορυβο δυνατο,εχει παθει κατι και δεν εχεις βρει ανταλλακτικο οτι μπορεις ωστε να με κατατοπισεις,σε ευχαριστω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagelis1979
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 45
Τόπος : Γλυφαδα

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 2:19 pm

Ειναι αρκετα καλο για την τιμη του οχι θορυβο δεν κανει ανταλακτικα ακομα δεν χρειαστηκε να ψαξω ακομα δουλευει αψογα.Το θεμα ανταλακτικα με ειχε αγχωσει λιγο και εμενα.Προς ο παρον δεν εχω χρειαστει κατι.Δουλευεω σε πετ σοπ και εχουμε ενυδρεια στο μαγαζι και μια φορα που χρειαστηκε πελατης μας ανταλακτικο η εταιρεια που τα εισαγει στην Ελλαδα μπορεσε και τον καλυψε.Ετσι το πηρα και εγω.Εξαλου εχει και την μιση τιμη απο τα επωνυμα οποτε συμφερει.Στα 1000 lt/h που θες το θες εσωτερικο η εξωτερικο; Παντος μην το φοβασαι ειναι πολυ καλο.Το μονο μειον ειναι οτι δεν εχει μεσα υλικα φιλτραρισματος στο κουτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 2:56 pm

vagelis1979 έγραψε:
Ειναι αρκετα καλο για την τιμη του οχι θορυβο δεν κανει ανταλακτικα ακομα δεν χρειαστηκε να ψαξω ακομα δουλευει αψογα.Το θεμα ανταλακτικα με ειχε αγχωσει λιγο και εμενα.Προς ο παρον δεν εχω χρειαστει κατι.Δουλευεω σε πετ σοπ και εχουμε ενυδρεια στο μαγαζι και μια φορα που χρειαστηκε πελατης μας ανταλακτικο η εταιρεια που τα εισαγει στην Ελλαδα μπορεσε και τον καλυψε.Ετσι το πηρα και εγω.Εξαλου εχει και την μιση τιμη απο τα επωνυμα οποτε συμφερει.Στα 1000 lt/h που θες το θες εσωτερικο η εξωτερικο; Παντος μην το φοβασαι ειναι πολυ καλο.Το μονο μειον ειναι οτι δεν εχει μεσα υλικα φιλτραρισματος στο κουτι.
ναι εξωτερικο θελω,ξερεις τιμη...αν ειναι και τα εχετε πες μου που ειστε ακριβως να ερθω νασε βρω και να το παρω απο εσας,επειδη πρωτη φορα θα βαλω εξωτερικο τα υλικα φιλτραρισματος ποσο περιπου να τα υπολογιζω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagelis1979
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 45
Τόπος : Γλυφαδα

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 5:18 pm

Το μαγαζι ειναι στην Γλυφαδα στην οδο Δημητριου Γουναρη 190.Εχω φιλτρο αλλα δεν θυμαμαι τιμη.Ελα και θα σε φτιαξω με την τιμη.Τα υλικα αν βαλεις αυτα που εχω εγω μεσα δηλαδη μισινεζα στο κατω συρταρι ενα σφουγκαρι στο μεσαιο και για βιολογικο λαβα στο πρωτο συρταρι υπολογιζε κανα 4€ την μισινεζα για σφουγκαρι δεν εχω δεν θυμαμαι.Το μονο ακριβο ειναι η λαβα αλλα θα σου φερω εγω εχω στο σπιτι ενα κουβα οποτε πες μου ποτε σε βολευει να σου φερω λαβα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 5:22 pm

vagelis1979 έγραψε:
Το μαγαζι ειναι στην Γλυφαδα στην οδο Δημητριου Γουναρη 190.Εχω φιλτρο αλλα δεν θυμαμαι τιμη.Ελα και θα σε φτιαξω με την τιμη.Τα υλικα αν βαλεις αυτα που εχω εγω μεσα δηλαδη μισινεζα στο κατω συρταρι ενα σφουγκαρι στο μεσαιο και για βιολογικο λαβα στο πρωτο συρταρι υπολογιζε κανα 4€ την μισινεζα για σφουγκαρι δεν εχω δεν θυμαμαι.Το μονο ακριβο ειναι η λαβα αλλα θα σου φερω εγω εχω στο σπιτι ενα κουβα οποτε πες μου ποτε σε βολευει να σου φερω λαβα.
οκ θα μιλησουμε λογικα θα ερθω οχι αυτη την βδομαδα γιατι θα ειμαι φουλ στην δουλεια απο την επομενη που ξεκινα η αδεια μου,δηλαδη 3/8...Αν μαθεις τιμη για τα φιλτρα 1000lt/h και 1400lt/h ως τοτε στειλτες μου να ξερω κιολας που θα κινηθω οικονομικα.Σε ευχαριστω παρα πολυ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagelis1979
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 45
Τόπος : Γλυφαδα

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 7:38 pm

st@vros έγραψε:
vagelis1979 έγραψε:
Το μαγαζι ειναι στην Γλυφαδα στην οδο Δημητριου Γουναρη 190.Εχω φιλτρο αλλα δεν θυμαμαι τιμη.Ελα και θα σε φτιαξω με την τιμη.Τα υλικα αν βαλεις αυτα που εχω εγω μεσα δηλαδη μισινεζα στο κατω συρταρι ενα σφουγκαρι στο μεσαιο και για βιολογικο λαβα στο πρωτο συρταρι υπολογιζε κανα 4€ την μισινεζα για σφουγκαρι δεν εχω δεν θυμαμαι.Το μονο ακριβο ειναι η λαβα αλλα θα σου φερω εγω εχω στο σπιτι ενα κουβα οποτε πες μου ποτε σε βολευει να σου φερω λαβα.
οκ θα μιλησουμε λογικα θα ερθω οχι αυτη την βδομαδα γιατι θα ειμαι φουλ στην δουλεια απο  την επομενη που ξεκινα η αδεια μου,δηλαδη 3/8...Αν μαθεις τιμη για τα φιλτρα 1000lt/h και 1400lt/h ως τοτε στειλτες μου να ξερω κιολας που θα κινηθω οικονομικα.Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Οκ οποτε μπορεις εκει θα ειμαι το 1000αρι βγαινει εσωτερικο και δεν στο προτινω δεν εχει καλη φιλτρανση.Εχει μονο ενα σφουγκαρι και εναν ανθρακα.Το εξωτερικο με κλειστα ματια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 27, 2013 7:46 pm

vagelis1979 έγραψε:
st@vros έγραψε:
vagelis1979 έγραψε:
Το μαγαζι ειναι στην Γλυφαδα στην οδο Δημητριου Γουναρη 190.Εχω φιλτρο αλλα δεν θυμαμαι τιμη.Ελα και θα σε φτιαξω με την τιμη.Τα υλικα αν βαλεις αυτα που εχω εγω μεσα δηλαδη μισινεζα στο κατω συρταρι ενα σφουγκαρι στο μεσαιο και για βιολογικο λαβα στο πρωτο συρταρι υπολογιζε κανα 4€ την μισινεζα για σφουγκαρι δεν εχω δεν θυμαμαι.Το μονο ακριβο ειναι η λαβα αλλα θα σου φερω εγω εχω στο σπιτι ενα κουβα οποτε πες μου ποτε σε βολευει να σου φερω λαβα.
οκ θα μιλησουμε λογικα θα ερθω οχι αυτη την βδομαδα γιατι θα ειμαι φουλ στην δουλεια απο  την επομενη που ξεκινα η αδεια μου,δηλαδη 3/8...Αν μαθεις τιμη για τα φιλτρα 1000lt/h και 1400lt/h ως τοτε στειλτες μου να ξερω κιολας που θα κινηθω οικονομικα.Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Οκ οποτε μπορεις εκει θα ειμαι το 1000αρι βγαινει εσωτερικο και δεν στο προτινω δεν εχει καλη φιλτρανση.Εχει μονο ενα σφουγκαρι και εναν ανθρακα.Το εξωτερικο με κλειστα ματια
Βαγγελη εχει σε ιντερνετικα μαγαζια 1000 εξωτερικο το 1400 εχει μεγαλη καταναλωση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28, 2013 9:47 am

vagelis1979 έγραψε:
Καλημερα και καλως σας βρηκα με λενε Βαγγελη και μενω Γλυφαδα.
Εχω ενα ενυδρειο 300 λιτρα με δισκους οι οποιοι λογω ελειψης χρονο θα φυγουν και θα μπουν
αφρικανες και συγκεκριμενα Malawi.
Ποιο συγκεκριμενα :  
Acei ,Maingano ,Labidochromis ,demasoni (αν και μου αρεσει σαν ψαρι δεν ειναι σιγουρο) και Red Zebra.

Εχει αμμο απο το προηγουμενο setup λοφω δισκων οποτε θελω να παρω μονο πετρες.
Απο φιλτρο εξωτερικο ενα sun sun με κυκλοφορια νερου 1400lt/h.

Καλώς ήρθες!
Με το καλό η ανακαίνιση
αλλά στα 300 λίτρα δεν θα πρότεινα πάνω απο 3 είδη
και τα acei ενήλικα γίνονται αρκετά μεγάλα, ενώ τα demasoni θέλουν ομάδα 10-12 ατόμων τουλ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagelis1979
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 45
Τόπος : Γλυφαδα

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28, 2013 4:59 pm

Αν θες το 1000αρι πες μου γιατι πρεπει να το παραγγειλω δεν το εχω στο μαγαζι.
Θα σου στειλω PM για το κοστος και των 2 και μου λες ποιο θες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vagelis1979
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ηλικία : 45
Τόπος : Γλυφαδα

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28, 2013 5:15 pm

Κλεόβουλος έγραψε:
vagelis1979 έγραψε:
Καλημερα και καλως σας βρηκα με λενε Βαγγελη και μενω Γλυφαδα.
Εχω ενα ενυδρειο 300 λιτρα με δισκους οι οποιοι λογω ελειψης χρονο θα φυγουν και θα μπουν
αφρικανες και συγκεκριμενα Malawi.
Ποιο συγκεκριμενα :  
Acei ,Maingano ,Labidochromis ,demasoni (αν και μου αρεσει σαν ψαρι δεν ειναι σιγουρο) και Red Zebra.

Εχει αμμο απο το προηγουμενο setup λοφω δισκων οποτε θελω να παρω μονο πετρες.
Απο φιλτρο εξωτερικο ενα sun sun με κυκλοφορια νερου 1400lt/h.

Καλώς ήρθες!
Με το καλό η ανακαίνιση
αλλά στα 300 λίτρα δεν θα πρότεινα πάνω απο 3 είδη
και τα acei ενήλικα γίνονται αρκετά μεγάλα, ενώ τα demasoni θέλουν ομάδα 10-12 ατόμων τουλ.

Αρα να μην βαλω acei η demasoni ?
H καλυτερα να βαλω μονο labido acei και maingano?????????
Κολλησα τωρα....lol! 
Τεσπα θα το δω....Θα παρω να βαλω και αραγωνιτη μαζι με την αμμο για να ανεβει και το PH.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

Καλημερα σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καλημερα σας   Καλημερα σας Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 28, 2013 5:47 pm

Mη κολλάς Very Happy 
Εγώ θα πρότεινα μόνα τους maingano+labido από ένα χαρέμι.
Αν επιμένεις να βάλεις και acei, δοκίμασε το αλλά θα δεις ότι όταν ενηλικιωθούν θα ζορίζονται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καλημερα σας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: καλώς ήλθατε :: καλώς ήλθατε-
Μετάβαση σε: