ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Προτάσεις

Πήγαινε κάτω 
+3
Κλεόβουλος
chris7
st@vros
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 16, 2013 8:58 am

Μην το παρεις...μπορει να λεει οτι γυρναει 1000 λτ/ωρα αλλα ουσιαστικα ειναι λιγοτερα!Τσαμπα λεφτα θα δωσεις!
Το συγκεκριμενο φιλτρο δεν κανει για Malawi-Tanganyika ενυδρεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 16, 2013 12:20 pm

To κόστος ενός ακριβότερου φίλτρου που είναι όμως ανθεκτικότερο, βρίσκεις εύκολα ανταλλακτικά κλπ θα το αποσβέσεις σύντομα.
Δες κι εδώ κάποιες επιλογές http://www.igna.gr/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 21, 2013 11:36 am

ειμαι ακομη στο ψαξιμο εξωτερικου φιλτρου και εχω προβληματιστει αφου λογω οικονομικων θα πρεπει να κανω την καλυτερη δυνατη επιλογη με χαμηλο κοστος...
εκτος της elite Που εγραψα παραπανω ειδα και αυτο http://www.igna.gr/index.php/component/virtuemart/filtra-ylika/eksoterika-filtra/hailea/eksoteriko-filtro-hailea-16w-800lt-detail?Itemid=0

κατι ακομα βλεπω πολλους να λενε για σκιμερ σε γλυκο νερο,εγω ηξερα οτι αυτα ειναι απαραιτητα στα θαλασσινα...ποια η χρησιμοτητα τους στο γλυκο;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 21, 2013 5:50 pm

Το φιλτρο δεν το ξερω....δεν μπορω να σου πω!
Επιμενω στην αγορα ενος αξιοπιστου φιλτρου!


Για σκιμμερ σε γλυκο πρωτη φορα ακουω...που το διαβασε αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 21, 2013 6:43 pm

chris7 έγραψε:
Το φιλτρο δεν το ξερω....δεν μπορω να σου πω!
Επιμενω στην αγορα ενος αξιοπιστου φιλτρου!


Για σκιμμερ σε γλυκο πρωτη φορα ακουω...που το διαβασε αυτο?
οκ θα παω ειτε για το elite ειτε για της fluval που ειναι της ιδιας εταιρειας...

για το σκιμερ το διαβασα εδω http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=73134 δεν ξερω αν εκανα καλα επειδη ειναι απο αλλο φορουμ αν ειναι να το σβησω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 22, 2013 10:16 am

Ναι σωστα μπαινουν και σε γλυκο..το ειχα ξεχασει!
Δεν ειναι απαραιτητο ομως!
Τα φιλτρα sunsun(νομιζω εχεις βαλει λινκ πιο πανω) εχουν και σκιμμερ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουλ 22, 2013 11:06 am

chris7 έγραψε:
Ναι σωστα μπαινουν και σε γλυκο..το ειχα ξεχασει!
Δεν ειναι απαραιτητο ομως!
Τα φιλτρα sunsun(νομιζω εχεις βαλει λινκ πιο πανω) εχουν και σκιμμερ!
ναι εγω το ειχα βγαλει αλλα μου ειπατε να μην το προτιμησω,κοιτα τωρα το sunsun εχει σκιμερ και το hailea εχει ετοιμη βιολογια,ενω τα μαρκας (fluval,elite) τιποτα απο τα δυο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 23, 2013 12:58 am

εφαγα φλασια,μπορει να μπει νεκρος βραχος σε γλυκου νερου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 24, 2013 9:54 pm

Και το fluval έχει βιολογικό υλικο μέσα αλλα λίγο δεν φτάνει!
Το βιολογικό υλικο δεν το έχω δοκιμάσει!προσωπικα χρησιμοποιω substrat pro της eheim, siporax και τελευταία ελαφρόπετρα απο το !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Αυγ 05, 2013 1:28 am

γεια σας φιλοι...γυρισα απο Αιγινα και πλεον μπαινω ζεστα στο στησιμο του ενυδρειου,απο εκει μαζεψα απο μια παραλια κατι πετρες που μου αρεσαν αρκετες και αρκετα βαριες,τις εβαλα στην μπανιερα τους εριξα καυτο νερο και επειτα γεμισα την μπανιερα με καυτο νερο και τις αφησα μεσα...θελω να μου πειτε με ποιον τροπο θα τις κανω καταλληλες για το ενυδρειο μου...

edit:επισης τις τσεκαρα και ειναι ασβεστολιθικες,η ερωτηση ειναι πως και ποσο επηρεαζεται το ph;δλδ οσο πιο πολλες πετρες τοσο πιο πολυ ανεβαινει η το ιδιο κανει ειτε μπει μια ειτε παραπανω ασβεστολιθικες πετρες;

αναμενω για τις απαντησεις σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 28, 2013 1:19 pm

Περμενουμε εξελιξεις απο το ενυδρειο σου.....

Οσο για τις πετρες θα ανεβασουν το ph μεχρι ενα σημειο!
Οσο περισσοτερες εχουμε μεσα τοσο πιο γρηγορα θα επηρεασει το ph!

Αφου τις εβαλες σε καυτο νερο και τωρα ειναι καθαρες μπορεις να τις βαλεις στο ενυδρειο σου,οταν θα το στησεις και το βαλεις σε λειτουργια,βαλε στο φιλτρο σου λιγο ανθρακα για καμια βδομαδα και μετα βγαλτον!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Αυγ 28, 2013 2:21 pm

st@vros έγραψε:
γεια σας φιλοι...γυρισα απο Αιγινα και πλεον μπαινω ζεστα στο στησιμο του ενυδρειου,απο εκει μαζεψα απο μια παραλια κατι πετρες που μου αρεσαν αρκετες και αρκετα βαριες,τις εβαλα στην μπανιερα τους εριξα καυτο νερο και επειτα γεμισα την μπανιερα με καυτο νερο και τις αφησα μεσα...θελω να μου πειτε με ποιον τροπο θα τις κανω καταλληλες για το ενυδρειο μου...

edit:επισης τις τσεκαρα και ειναι ασβεστολιθικες,η ερωτηση ειναι πως και ποσο επηρεαζεται το ph;δλδ οσο πιο πολλες πετρες τοσο πιο πολυ ανεβαινει η το ιδιο κανει ειτε μπει μια ειτε παραπανω ασβεστολιθικες πετρες;

αναμενω για τις απαντησεις σας.
Καλησπέρα φίλος!
Μην σε νοιάζει τόσο πολύ το θέμα του πεχά.
Μια χαρά είναι και το πεχά της βρύσης. Το θέμα είναι να σου αρέσουν οι πέτρες που διάλεξες!

Πρόσεξε οι πέτρες να μην ακουμπάνε στα τζάμια, και να τις τοποθετήσεις σωστά για να μην έχεις καμια κατολίσθιση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 14, 2013 11:42 am

Γεια σας φιλοι ειχα χασει κωδικους και δεν τους εβρισκα με τπτ,τελικα μετα απο ενα καλο μαζεμα τους βρηκα και επιτελους ξαναμπαινω στην παρεα.Το ενυδρειο εχει στηθει,εχει μπει φιλτρο της elite το crystal flo 80,χορηγια απο φιλο.Για ψαρακια τελικα αποφασισα για ενα χαρεμακι pseudotropheus acei τα πηρα απο εναν συνχομπιστα απο την Θεσσαλονικη αλλα επειδη ειναι μικρα ακομη δεν μπορουσε να τα ξεχωρισει κι ετσι πηρα 8 ωστε να ξεχωρισω εγω με τον καιρο και να κρατησω 1m+4f...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 14, 2013 5:50 pm

Ωραια ψαρια τα acei!

Βεβαια για τις διαστασεις σου ειναι μεγαλα ψαρια!
Καλο ειναι τα acei να τα βαζουμε απο 1.20 μηκος και πανω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Οκτ 14, 2013 7:13 pm

chris7 έγραψε:
Ωραια ψαρια τα acei!

Βεβαια για τις διαστασεις σου ειναι μεγαλα ψαρια!
Καλο ειναι τα acei να τα βαζουμε απο 1.20 μηκος και πανω!
Οντως το ειχα διαβασει αυτο στις πληροφοριες που υπαρχουν στο φορουμ,απλα ρωτησα το παλικαρι που μου τα εδωσε (ο οποιος δεν ειναι πετσοπας αλλα συνχομπιστας) και μου ειπε οτι 4 -5 ατομα θα ειναι καλα στο ενυδρειο μου,αν δω φυσικα οτι δεν μπορουν θα τα δωσω και θα παω για αλλο ειδος...Απλα τα ερωτευτηκα με την πρωτη ματια τα ατιμαPopEyes 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 1:00 pm

εχει περασει κοντα διμηνο και τα ψαρακια πανε σουπερ,εχουν μεγαλωσει αλλα ακομη δεν διακρινω φυλλο.Ειναι τρομερα,κινητικα (που μου αρεσει) και φυσικα πανεμορφα.
Τωρα εχω ενα ερωτημα,στο ενυδρειο εχω μια sylvana grolux στα 30w,λογικα θα θελω παραπανω απλα εχω την εντυπωση πως καπου διαβασα οτι δεν θελουν δυνατο φωτισμο μιας και στην λιμνη τους ειναι στα χαμηλα στρωματα και με ελαχιστο φωτισμο.Τι λετε να ανεβασω τα watt;Τι λαμπες να βαλω;Να παω σε φθοριου ή να ψαχτω για led;Θα ακολουθησουν φωτο καποια στιγμη οταν στηθουν και τα τουρμποψαρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 2:07 pm

Γνώμη μου, μην ασχολείσαι.
Ακόμη και τα φυτά που κάνουν για το ενυδρείο σου δεν θα έχουν πρόβλημα.
Εκτός κι αν θέλεις να ρίξεις την κατανάλωση και τότε κοιτάς για led.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 5:43 pm

Κλεόβουλος έγραψε:
Γνώμη μου, μην ασχολείσαι.
Ακόμη και τα φυτά που κάνουν για το ενυδρείο σου δεν θα έχουν πρόβλημα.
Εκτός κι αν θέλεις να ρίξεις την κατανάλωση και τότε κοιτάς για led.
Πολυ ωραια,σκοπευω να βαλω 3-4 βαλισνεριες και κανα δυο ανουμπιας,ισχυει οτι δεν θα εχω θεμα;
Επισης η λαμπα που εχω μωβιζει και δεν εχει ανακλαστηρα,να αλλαξω λαμπα να βαλω καμια πιο φωτεινη,να βαλω ανακλαστηρα ή να κανω και τα δυο;Ευχαριστω Κλεοβουλε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 8:40 pm

Αυτά τα φυτά δεν θα έχουν πρόβλημα από τον φωτισμό σου (οι βαλισνέριες μπορεί να μην επιβιώσουν για άλλους λόγους). Grolux έχουν και στα φυτεμένα.
Εγώ θα το άφηνα έτσι.Wink 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 9:05 pm

Κλεόβουλος έγραψε:
Αυτά τα φυτά δεν θα έχουν πρόβλημα από τον φωτισμό σου (οι βαλισνέριες μπορεί να μην επιβιώσουν για άλλους λόγους). Grolux έχουν και στα φυτεμένα.
Εγώ θα το άφηνα έτσι.Wink 
led ηθελα αλλα παντου διαβαζω οτι οι λεντοταινιες ριχουν αποδοση μεσα στον μηνα...Ευχαριστω και παλι Κλεο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vlaxos80
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ηλικία : 43
Τόπος : Πολύκαστρο

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Νοε 16, 2013 9:34 pm

led βαλε μπλε για το βραδυ...μετα που θα κλεινουν τα κανονικα φωτα να βαζεις να αναβει μεχρι τις 12 το βραδυ η μπλε λεντοταινια και θα δειχνει σουπερ το ενυδρειο και τα χρωματα των ψαριων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 17, 2013 8:14 pm

vlaxos80 έγραψε:
led βαλε μπλε για το βραδυ...μετα που θα κλεινουν τα κανονικα φωτα να βαζεις να αναβει μεχρι τις 12 το βραδυ η μπλε λεντοταινια και θα δειχνει σουπερ το ενυδρειο και τα χρωματα των ψαριων....
ωραιο ακουγεται,με λεντοταινιες το κανω;ισχυει οτι πεφτει η αποδοση τους;Στειλε μου καμια προταση κατασκευης αν εχεις...Σε ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vlaxos80
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ηλικία : 43
Τόπος : Πολύκαστρο

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 17, 2013 9:35 pm

ναι με λεντοταινια το κανεις..αποψη μου να παρεις απο το ebay ετοιμη και σε 5m για να εχεις και ανταλλακτικη ταινια σε περιπτωση που καουν μερικα λεντακια η πεσει αρκετα η αποδοση τους..εγω απο εκει θα το παρω παντως..το ιδιο ακριβως το εκανε ενας γνωστος μου και του βγηκε στα 30 ευρω ολο μαζι..ριξε μια ματια γιατι ακριβως σου λεω..
http://www.ebay.com/itm/221278683038?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
st@vros
Μέλος
Μέλος
st@vros


Αριθμός μηνυμάτων : 51
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός (απ'εξω ακόμα)

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 17, 2013 11:02 pm

vlaxos80 έγραψε:
ναι με λεντοταινια το κανεις..αποψη μου να παρεις απο το ebay ετοιμη και σε 5m για να εχεις και ανταλλακτικη ταινια σε περιπτωση που καουν μερικα λεντακια η πεσει αρκετα η αποδοση τους..εγω απο εκει θα το παρω παντως..το ιδιο ακριβως το εκανε ενας γνωστος μου και του βγηκε στα 30 ευρω ολο μαζι..ριξε μια ματια γιατι ακριβως σου λεω..
http://www.ebay.com/itm/221278683038?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Αυτη η λεντοταινια βγαζει διαφορα χρωματα;Εχει δει καποια DIY κατασκευη;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vlaxos80
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 41
Ηλικία : 43
Τόπος : Πολύκαστρο

Προτάσεις - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσεις   Προτάσεις - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 17, 2013 11:35 pm

ναι διαφορα χρωματα βγαζει..στο δειχνει και στην φωτο αλλωστε..επισης με το κομπιουτερακι μπορεις να αυξομοιωσεις και την ενταση του φωτισμου εκτος απο τις αλλαγες των χρωματων...εχω δει σε εναν φιλο μου που εκανε στο ενυδρειο του..τα αγορασε ολα απο Ελλαδα αλλα του βγηκε στα 30 ευρω...εγω θελω να το παρω απο το ebay με τα μισα λεφτα και με 5m λεντοταινια για να την εχω για ανταλλακτικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτάσεις
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: