ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Zair
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 68

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 5:32 pm

Παιδια καλησπερα και καλη χρονια,εχω ενα ενειδρειο με tropheus το οποιο η παρουσιαση του ειναι εδω(http://cich.forumchti.com/t2170-topic).To προβλημα μου ειναι το εξης,δυστυχος το φιλτρο που ειχα το enheim2075 ηταν δανικο απο εναν φιλο και αφου μου το ζητησε του το επεστρεψα,ετσι επρεπε να παρω αλλο.Ετσι και εκανα μετα απο ενα γρηγορο ψαξημο στο petcumulus κατελειξα στο fluval 405,το οποιο παρελαβα την δευτερα,το μπολιασα με τα βιολογικα υλικα του enheim και το εθεσα σε λειτουργια,ε απο εκεινη την στιγμη δεν καθεσε στο δωματιο χωρις ωτοασπιδες Evil or Very Mad lol! ενα συνεχες βουητο που ιδιως τις νυχτερινες ωρες ειναι κατι παραπανω απο ενοχλιτικο Mad το εχει κανενας αλλος απο εδω το εν λογω φιλτρο?Να σημειωσω οτι για να ακουσεις το enheim επρεπε να κολησεις το αυτι πανω του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 6:06 pm

Και καινούριο και κάνει και θόρυβο και φλουβάλ? Παράξενο!
Κοίτα να δεις μην έχει πάρει αέρα. Πάντως τα φλουβάλ είναι πολύ καλά φίλτρα και απο το θέμα του θορύβου. Ίσως κάτι να μην έχεις κάνει σωστά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zair
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 68

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 6:28 pm

Αερα δεν νομιζω να εχει γιατι το κουνησα και βγηκε.Λαθος δεν εχω κανει αφου ακολουθησα πιστα τις οδηγιες.Παντος απο θεμα ροης ειναι ποιο καλο απο αυτο που ειχα αλλα με τον θορυβο τι θα γινει?Λετε να ειναι ελοτιματικο απο το εργοστασιο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 6:53 pm

Ότι κάνει ένα θόρυβο το 405 κάνει αλλα δεν είναι ενοχλητικός!
Το έχω 3 χρονια !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 10:01 pm

Zair έγραψε:
Αερα δεν νομιζω να εχει γιατι το κουνησα και βγηκε.Λαθος δεν εχω κανει αφου ακολουθησα πιστα τις οδηγιες.Παντος απο θεμα ροης ειναι ποιο καλο απο αυτο που ειχα αλλα με τον θορυβο τι θα γινει?Λετε να ειναι ελοτιματικο απο το εργοστασιο?
Άστο άλλες 2 μερες να τρέξει, και αν δεν φτιάξει γύρνα το πίσω απο κει που το πήρες. Φέρε και κάποιον φίλο σου χομπίστα να το δει και αυτός μπας και σε βοηθήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zair
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 68

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 12:03 am

Το προβλημα επιτελους λυθηκε, μετα απο πολυ σκεψη βρηκα μια λυση πατεντα!Αρχικα βρηκα ενα χαρτινο κουτι στα μετρα απο το φιλτρο κατα 3 ποντους ποιο εβρυχωρο,το χαρτονι το εντησα εσωτερικα με ηχωμονοτικο υληκο,και ανοιξα μια τρυπα στο πανω μερος ισια ισια για να περνουν τα λαστιχα (σπιραλ στην προκειμενη περιπτωση),το κουτι βαφτηκε στο χρωμα του επιπλου μαυρο δηλαδη,μετα τοποθετεις το φιλτρο μεσα στο κουτι το κλεινεις και βουαλα εχεις το ποιο αθορυβο φιλτρο του κοσμου! Laughing πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος με το αποτελεσμα. thumbup θα ανεβασω και φωτο απο την ολη κατασκευη ισως βοηθηθουν κιαλοι που αντιμετοπιζουν αυτο το προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 10:31 am

Μπράβο! Αν δεν είναι αντιαισθητικό, είναι καλή πατέντα! Πάντως, ψάξου λίγο με το θέμα του θορύβου μπας και τον φτιάξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Zair
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 68

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 10:46 am

Καθολου αντιαισθητικο,δεν εχω την φωτογραφικη μηχανη μ και δεν μπορω να τραβηξω φωτο να δειτε πως φαινετε παντως θα ανεβασω φωτο σιγουρα.Τωρα οσον αφορα τον ηχο που κανει οπωσ λεει και ο χριστος αλλα και με ενα googlarisma που εκανα το 405 εχει αυτο το βουητο.Τελος καλα ολα καλα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ilias keles
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 81
Τόπος : αχαρναι μενιδι

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΔευ Φεβ 17, 2014 2:51 pm

παιδεια οντωσ κανει πολυ θορυβο δεν παλευται εχω και γω το fluval 405 δεν ξερω τι να κανω μηπωσ δεν θελει πολυ βιολογικο υλικο και θελει ισα ισα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help   Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help Icon_minitimeΤρι Φεβ 18, 2014 12:03 am

Κανει θορυβο αλλα ειναι ελαχιστος και καθολου ενοχλητικος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
 
Πολυ θορυβωδες φιλτρο!Help
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Tanganyika-
Μετάβαση σε: