ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ

Πήγαινε κάτω 
+2
Z.X
Teo
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤρι Ιουλ 15, 2008 3:09 pm

Πληροφορίες

Διαστάσεις:60χ30χ35
Όγκος:50
Κατηγορία:φυτεμενο με ζωοτοκα
Φυτά:eusteralis stellata,Rotala rotundifolia,Alternanthera reineckii,Ceratophyllum demersum - Κερατόφυλλο
Hygrophila polysperma,Hydrocotyle leucocephala,Limnophila sessiliflora,Hygrophila corymbosa "Siamensis",Java moss,christmas moss,λιγη ricia και πολυ λιγη pistia stratiotes την μεγαλυτερη ποσοτητα την εχω στο 15αρι δοκιμαστικο φυτοριο
Ψάρια / Άλλα είδη: 8 guppy 2α 6θ
Διακοσμητικά υλικά:χαλικι χαλαζιακο 3.5m.m (προσεχως και καμια πετρα ασβεστολιθικη στο κεντρο με java moss)Μολις μπηκε ενα μικρο κομματι ριζας με φουλ Java και christmass moss ειναι πολυ τελεια
(χαλίκι, ξύλα κ.λ.π.)
Φόντο:μαυρο φοντο
Φωτισμός:osram fluora 15watt
Διάρκεια φωτισμού:10 ωρες
Φιλτράρισμα: εσωτερικο φιλτρο Hydor crystal duo k20ii 450l/h (με χαμηλωμενη ροη)
Θερμοστάτης:tetratec Ht75
Λίπανση:οχι ακομα δεν εχει χρειαστει αλλα συντομα θα αγορασω αρκετα λιπασματα της τετρα γιατι μονο της τετρα μπορω να βρω εδω αλλιος θα κατεβω θεσσαλονικη
Παροχή CO2:οχι ακομα αλλα συντομα θα εχω της τετρα

Παράμετροι:

pH:7.5-8.00 με υγρα τεστ της τετρα
Γενική σκληρότητα (GH):-
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):-
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):0 tetra
Αλλαγές νερού:1/3 καθε βδομαδα
Θερμοκρασία:27-28
Άλλες πληροφορίες:
Φωτογραφία: συντομα θα βγαλω αλλα με το κινητο γιατι ακομα δεν εχω ψηφιακη
No No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονικη

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤρι Ιουλ 15, 2008 5:00 pm

Teo έγραψε:
Φωτογραφία: συντομα θα βγαλω αλλα με το κινητο γιατι ακομα δεν εχω ψηφιακη
No No
Να παρεις Τεο,και οταν ερθει η στιγμη να σου πουμε και ποιες θα σου βγαλουν και καλες ενυδρειακες φωτο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
jonny
Μέλος
Μέλος
jonny


Αριθμός μηνυμάτων : 157
Ηλικία : 48
Τόπος : Αγ.Ανάργυροι-Αθήνα

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤρι Ιουλ 15, 2008 7:15 pm

Περιμένουμε τις φωτογραφίες Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤρι Ιουλ 15, 2008 11:24 pm

Συντομα θα εχω και φωτογραφιες παιδια αν και θολες και θα με ενδιεφεραν αρκετα οι παρατηρισεις σας..
Απο αυριο θα εχω και φωτο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
msigouros
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 63

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 1:07 am

ΦΩΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 5:54 pm

Να και μερικες φωτογραφιες αν και θολες ολο και κατι φαινετε jocolor jocolor
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc01110

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc01111

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc01112

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc01113

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc01114

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc01115

Θα ηθελα μερικες παρατηρισης και καμια συμβουλη μιας και ειναι το πρωτο μου φυτεμενο αφου δεν εβρισκα φυτα afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ηλικία : 61
Τόπος : Kατερίνη

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 6:34 pm

Για αρχή αρκετα καλά,και με τον καιρό θα γίνουν ακόμη καλύτερα τα πράγματα.
1.Για ορισμένα απο τα φυτά που έχεις (στελλάτα ,ροτάλα,αλτερνατθερα)ο φωτισμός είναι λιγος και θα χρειαστει κάποια στιγμη να τον ενισχυσεις με καμμια λάμπα ακόμη ωστε να φτάσεις τουλάχιστον τα 0,7W /λιτ.
2.Το χαλίκι σου για φυτεμένο ενυδρείο είναι αρκετα χοντρο,καλύτερο θα ήταν ένα με διαμετρο 1-1,5 χιλ.και ίσως και κάποιο υπόστρωμα για την λίπανση απο τις ρίζες.Βέβαια αυτό είναι δύσκολο να αντικατασταθεί τώρα αλλά σε κάποια αλλαγη μπορεί να γίνει εύκολα (να το έχεις υπόψιν σου,εφόσον δεν έχεις υπόστρωμα μπορείς να χρησημοποιήσεις κάποια ταμπλέτα λίπασμα για λίπανση των φυτών απο τις ρίζες).
3.Η αριστερή πλευρα σου είναι λίγο αδύναμη δηλαδη ίσως θα χρειαζόταν περισσότερς ρίζες απο κάθε είδος φυτών ωστε να έχει πιο πυκνη όψη (πιο μασιφ),απο δεξια είσαι αρκετά καλά.Το ξύλο με την Java το έχεις ακριβώς στο κέντρο και σου χωρίζει το ενυδρείο στα 2 καλά ειναι να το βάλεις έτσι ώστε να το διαιρεί κατα 1/3-2/3 και κατα προτίμηση προς τα δεξια.
4.Η συσκευή CO2 της τέτρα θα σε βοηθήσει γιατι τα λίτρα σου είναι λίγα,αν και μπορείς να προσανατολιστεις και σε DIY CO2.Οταν είναι να βάλεις το CO2 καλά είναι να πάρεις και τεστ ΚΗ για να ξέρεις που βρίσκεσαι απο CO2.
5.Για υγρά λιπάσματα καλά είναι τις Seachem.
Αυτά για αρχή καλή συνέχεια Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 6:54 pm

TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ έγραψε:
Για αρχή αρκετα καλά,και με τον καιρό θα γίνουν ακόμη καλύτερα τα πράγματα.
1.Για ορισμένα απο τα φυτά που έχεις (στελλάτα ,ροτάλα,αλτερνατθερα)ο φωτισμός είναι λιγος και θα χρειαστει κάποια στιγμη να τον ενισχυσεις με καμμια λάμπα ακόμη ωστε να φτάσεις τουλάχιστον τα 0,7W /λιτ.
2.Το χαλίκι σου για φυτεμένο ενυδρείο είναι αρκετα χοντρο,καλύτερο θα ήταν ένα με διαμετρο 1-1,5 χιλ.και ίσως και κάποιο υπόστρωμα για την λίπανση απο τις ρίζες.Βέβαια αυτό είναι δύσκολο να αντικατασταθεί τώρα αλλά σε κάποια αλλαγη μπορεί να γίνει εύκολα (να το έχεις υπόψιν σου,εφόσον δεν έχεις υπόστρωμα μπορείς να χρησημοποιήσεις κάποια ταμπλέτα λίπασμα για λίπανση των φυτών απο τις ρίζες).
3.Η αριστερή πλευρα σου είναι λίγο αδύναμη δηλαδη ίσως θα χρειαζόταν περισσότερς ρίζες απο κάθε είδος φυτών ωστε να έχει πιο πυκνη όψη (πιο μασιφ),απο δεξια είσαι αρκετά καλά.Το ξύλο με την Java το έχεις ακριβώς στο κέντρο και σου χωρίζει το ενυδρείο στα 2 καλά ειναι να το βάλεις έτσι ώστε να το διαιρεί κατα 1/3-2/3 και κατα προτίμηση προς τα δεξια.
4.Η συσκευή CO2 της τέτρα θα σε βοηθήσει γιατι τα λίτρα σου είναι λίγα,αν και μπορείς να προσανατολιστεις και σε DIY CO2.Οταν είναι να βάλεις το CO2 καλά είναι να πάρεις και τεστ ΚΗ για να ξέρεις που βρίσκεσαι απο CO2.
5.Για υγρά λιπάσματα καλά είναι τις Seachem.
Αυτά για αρχή καλή συνέχεια Very Happy

1.Το καπακι του δεν χωραει αλλη λαμπα και δεν νομιζω να τα καταφερω να κανω μονος μου κατι...
2.Θα προσπαθησω να αντικαταταστησω το χαλικι σε πολυ ψιλοτερο και να βαλω απο κατω και υποστρομα της TetraPlant CompleteSubstrate ...Για ταμπλετα λιπασματος για τις ριζες αυτες τις μερες θα παω να παρω της τετρα το tetra plant crypto απλα δεν πολυ προλαβαινω τωρα το φυτεψα το ενυδρειο μου μετα απο ποσα χρονια..
3.Αν το βαλω δεξεια θα κρυβετε απο την στελατα και εχει αρκετα δυνατα ρευματα εκει απο το φιλτρο..
4.Φοβαμαι μην κανω καμια εκρυξη με το diy lol! lol! καλυτερα ετοιμη μπουκαλα της τετρα και ενα τεστακι για ανθρακικη σκληροτητα και ειμαι οκ πιστευω...
5.σκεφτομαι και για excel ..Ιδωμεν..
και ευχαριστω για τις πολλες και καλες συμβουλες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ηλικία : 61
Τόπος : Kατερίνη

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 7:07 pm

Είδες μπερδεύτικά για το ξύλο προς τα αριστερα ήθελα να πώ και έγραψα δεξια.Όπως είδες και αλλου που σε συμβούλεψαν΄πιστεύω να κατάλαβες ότι κάποια απο τα φυτά που έχεις είναι απο τα δυσκολα και είναι απαραίτητα για την διατήρηση τους το πολύ και καλό φως το CO2 και τα λιπάσματα.¨οτι χρειαστείς πάντως ρώτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 16, 2008 7:17 pm

Ναι το ξερω οτι μερικα φυτα που εχω ειναι δυσκολα και το ηξερα αυτο να πω την αληθεια πριν τα παρω ειχε διαβασει τα προφιλ τους και δοκιμασα και ευκολα αλλα και δυσκολα και για δευτερη λαμπα μαλλον δεν νομιζω να τα καταφερω οποτε ξεχναω και co2 μαλλον με λιγο excel θα την παλευω ...
λεω να βαλω λιγη ακομα ροταλα αριστερα και την ριζα ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 7:33 pm

Να και μερικές φώτο από την καινουργια μου ψηφιακή...Παρακαλώ εποιήκια είναι οι πρώτες μου φώτο Laughing Laughing

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc00010
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ DSC00020
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ DSC00025
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ DSC00026
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ DSC00027
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ DSC00040
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 7:52 pm

Να μερικές ακόμα:
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc00044ie0
το flash δεν λέει:
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc00062tr1
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc00063bb8
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc00065aa9
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Dsc00064wp6
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 53
Τόπος : Θεσσαλονικη

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 8:03 pm

Ειναι και δυσκολο σαν θεμα τα γκαπυ...
Προσπαθησε στης γενικες να στηρίξεις την μηχανη καπου απεναντι(σε καμια καρεκλα,τραπέζι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΤετ Ιουλ 23, 2008 8:09 pm

Όντως τα άτιμα δεν κάθονται σε ένα μέρος και είναι πολύ γρήγορα, είναι δύσκολα..
Θα το δοκιμάσω και αυτό με την καρέκλα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 382
Ηλικία : 55
Τόπος : ΦΛΩΡΙΝΑ

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 24, 2008 9:33 am

Teo ωραίο το ενυδρείο σου και αν ακολουθήσεις τις συμβουλές από τους πιο έμπειρους (π.χ. Σταύρος) θα γίνει special!! Very Happy


Καλά Teo, όσο για τις φώτο μην ανησυχείς.... μια χαρά τις βλέπω... άσε που σε λίγο καιρό θα αποτελούν ανεκτίμητα συλλεκτικά κομμάτια τέχνης (μαζί με τις δικές μου εννοείται), κάτι σαν τους πρώτους πίνακες του Picasso
lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bumblebeegr.blogspot.com/
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 24, 2008 11:51 am

Τώρα σε λίγο θα προσπαθήσω να φτιάξω και diy co2 ..
Όσον αναφορά τις φώτο είναι αριστουργίματα σε 10 χρονάκια θα δεις πως θα τις ζητάνε με τα χέρια ψηλά σε πληστιριασμό θα βγαίνουν..Και οι δικές μου αλλά και οι δικές σου!! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jonny
Μέλος
Μέλος
jonny


Αριθμός μηνυμάτων : 157
Ηλικία : 48
Τόπος : Αγ.Ανάργυροι-Αθήνα

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 25, 2008 10:28 pm

Για συμβουλές σε φυτεμένο ότι σου λέει ο Σταύρος γιατί οι γνώσεις μου σταματάνε στις pistia... geek...ωραίο σαν σύνολο όμως!

Οσο για τις φωτογραφίες εγώ δεν μπορώ να βγάλω ούτε τους δίσκους φωτογραφία, πόσο μάλλον τα γκαπάκια scratch
Πάντως οι θηλυκές σου έτοιμες να εκραγούν είναι Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ   60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 26, 2008 10:50 pm

jonny έγραψε:
Οσο για τις φωτογραφίες εγώ δεν μπορώ να βγάλω ούτε τους δίσκους φωτογραφία, πόσο μάλλον τα γκαπάκια scratch
Πάντως οι θηλυκές σου έτοιμες να εκραγούν είναι Very Happy

Έχω καρπερούς αρσενικούς γι αυτό Laughing Laughing Laughing !!!Για να βγάλω ακόμα και αυτές τις φώτο μου έβγαλαν την ψυχή έβγαλα καμιά 100αριά και μετά έσβηνα έσβηνα που στο τέλος είπα θα μείνει καμία ή όλες θα τις σβήσω..Εντόπισα και 4 γκαππάκια την Πέμπτη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
60αρι φυτεμενο με ζωοτοκα γκαππυ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Γενική συζήτηση :: Ενυδρεία εκτός κιχλίδας-
Μετάβαση σε: