ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Κατι δεν παει καλα.

Πήγαινε κάτω 
+2
Z.X
Teo_4
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Teo_4
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Teo_4


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 34
Τόπος : Γιαννιτσα (Λαρισα).

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 2:55 am

Δυστυχως ειμαι ο πρωτος που εγκαινιαζω αυτη την ενοτητα. Λοιπον.......

Εδω και μερικες μερες (οταν γυρισα απο την Λαρισα) ειδα 2-3 Multi να εχουν στο κατω μερος της κοιλιας ενα ασπρο με ροζ εξογκωμα.Ειδα 3 ετσι και μεχρι την αλλη μερα ειχαν ψωφησει.Πλεον μετα απο μια αλλαγη νερου (το Σαββατο) τα περισσοτερα (δεν εχουν αυτο το πραγμα) ειναι μεσα στα κελυφη και βγαινουν λιγα και οχι συνεχεια.Ενα μεγαλο αρσενικο δεν βγαινει πλεον καθολου.Μερικες φορες εχουν δυνατη αναπνοη αλλα τρωνε οσα ειναι εξω.Δεν ξερω αν ειναι μονο λογω ζεστης αλλα οταν καταβαζω την θερμοκρασια με ανεμιστηρα παλι τα ιδια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 2:03 pm

Πρεπει να κανεις μετρησεις Τεο να δουμε πως τα διατηρεις....
Συνηθως εξογκωμα στην κοιλια μεταφραζεται σε boat....(αν και παλι ροζ εξογκωμα...)
Πως τα πας με το ταισμα?και τι ταιζεις?

Επισης καμια φώτο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Teo_4
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Teo_4


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 34
Τόπος : Γιαννιτσα (Λαρισα).

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 01, 2008 3:06 pm

Τι ειναι το boat;;;; Ταιζω μια τροφη σε μικρες μπαλιτσες. 52% protein, 13% fat.Αυτο δεν ειναι απλα ενα εξογκωμα.Ειναι σαν να εχει κατι πανω η σαν να εχει βγει κατι απο μεσα.Επισης τα πραγματα σαν να εχουν γινει καλυτερα.Βγηκε το μεγαλο αρσενικο. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2008 10:59 am

Tεο για το bloat διαβασε εδω,εχει και φωτο...δες και πες μας αν μοιαζει,διοτι χωρις φωτο δυσκολο να ξερουμε..
malawi bloat
και δωσε μας αν μπορεις λιγο αναλυτικα τις παραμετρους του ενυδρειου σου..και την θερμοκρασια.. Wink
ελπιζω να μην εχεις αλλες απωλειες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo_4
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Teo_4


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 34
Τόπος : Γιαννιτσα (Λαρισα).

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2008 2:24 pm

Η φωτογραφια δεν φαινεται πολυ καλα....αλλα στα δικα μου το εξογκωμα ηταν πιο μπροστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2008 4:51 pm

Εχω μια υποψία οτι τα εσκασες απο το φαι τεο.. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Teo_4
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Teo_4


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 34
Τόπος : Γιαννιτσα (Λαρισα).

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2008 5:20 pm

Α ρε Χρηστο.Πως σου ηρθε αυτο rabbit ;;;; Μπορει να ειναι απο αυτο γιατι οταν ελλειπα ειχα αφησει την μαμα μου να τα ταιζει και εριχνε πολυ.Αλλα μακαρι να ειναι απο αυτο και να μην εχουν καμια αρρωστια,να σωθουν τα αλλα.Πλεον τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα.Το μεγαλο αφεντικο βγαινει απο τα καλυφη.Οπως και τα αλλα.Για να ανεβασω την σκληροτητα να βαλω μερικα κοχυλια θαλασσης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 03, 2008 5:52 pm

Παντως εχω ακουσει κι εγω μια ιστορια με μια γιαγια που ταϊζε σε αστρωτο ενυδρειο κατι χρυσοψαρα 4 φορες τη μερα για να περιποιηθει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 382
Ηλικία : 55
Τόπος : ΦΛΩΡΙΝΑ

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 04, 2008 10:34 am

Teo_4 έγραψε:
Το μεγαλο αφεντικο βγαινει απο τα καλυφη.

Λίγο εκτός θέματος... αλλά,

Έχει φάση Teo γιατί και η μικρή μου κόρη (5 ετών I love you , και σύμμαχος μου για την διατήρηση του ενυδρείου στο σαλόνι!!! Very Happy ) το αρσενικό labido, Αφεντικό το λέει.... (είναι πράγματι ο Άλφα αρσενικός). Όταν την ρώτησα γιατί μου λέει "δεν βλέπεις που τους κάνει όλους αυτός κουμάντο!!!" lol! lol!

Teo ελπίζω να σου γίνουν καλά τα ψαράκια... πάντως η δίαιτα μόνο καλό μπορεί να τους κάνει Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bumblebeegr.blogspot.com/
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 04, 2008 10:35 am

Stelios_Rjk έγραψε:
Παντως εχω ακουσει κι εγω μια ιστορια με μια γιαγια που ταϊζε σε αστρωτο ενυδρειο κατι χρυσοψαρα 4 φορες τη μερα για να περιποιηθει...

και να ηταν η μονη περιπτωση αυτη που λεει ο Στελιος...πολλοι εχουν χασει ψαρια ετσι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo_4
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Teo_4


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 34
Τόπος : Γιαννιτσα (Λαρισα).

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 04, 2008 12:22 pm

Καπως ετσι ειχα ''χασει'' και το αλλο μου ενυδρειο.Ειχε μεσα γκαπυ και μωρα και ειχα πει την μικρη μου αδερφη (12 χρονων) να ταιζει τα μεγαλα και τα μικρα γκαπυ. Και μια μερα της επεσε ΠΟΛΥ μεγαλη ποσοτητα σκονης για τα μωρα στο ενυδρειο και απο τοτε.........το αφησα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
georgetax


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19, 2008 1:41 pm

TEO τι έγινε τελικά με τα ψάρια καμιά εξέλιξη ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo_4
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Teo_4


Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ηλικία : 34
Τόπος : Γιαννιτσα (Λαρισα).

Κατι δεν παει καλα. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κατι δεν παει καλα.   Κατι δεν παει καλα. Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 19, 2008 2:32 pm

Γιωργο τωρα ειναι ολα μια χαρα.Εχουν μεινει 6 αλλα ειναι καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κατι δεν παει καλα.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Γενική συζήτηση :: Ασθένειες-
Μετάβαση σε: