ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 labidoκαχεκτικο :(

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
egiakoumidis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

labidoκαχεκτικο :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: labidoκαχεκτικο :(   labidoκαχεκτικο :( Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 1:51 am

Καλησπέρα σε όλους, είναι η πρώτη φορά που γράφω γιαυτο το φόρουμ. έχω λοιπον ενα ενυδρειακι κ εγω 60λιτρων με ενα ζευγαρακι λαμπιδοχρωμεσ κιχλιδεσ και 6 κουνουποψαρα(τα οποια δε μπορω αν και θελω να αποχωριστω διοτι τα επιασα εγω ο ιδιος και τα εχω 3 χρονια, εχουν αποκτησει μεγεθοσ 7-8 εκατοστα πλεον.) δεν εχω νιτρικα κτλ σκληρο νερο πεχα δε γνωριζω καθως δεν εχω παρει τελευταια τιμες. το προβλημα είναι πως οταν εβαλα μεσα το ζευγαρι ολα ηταν καλα. το ενα ακολουθουσε κινησεις του αλλου. τελευταια ομως η θυληκια πηγαινει συνεχεια μεσα στο κουτι στη θεση του θρεμοστατη και επισης την ωρα του ταισματος βαζει τροφη μεσα στο στωμα της και μετα την φτυνει. πραμα που δεν εκανε στην αρχη. βοηθεια παρακαλω επι του θεματος. ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

labidoκαχεκτικο :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: labidoκαχεκτικο :(   labidoκαχεκτικο :( Icon_minitimeΤετ Φεβ 29, 2012 8:42 pm

Δυο περιπτωσεις παιζουν
1) να ειναι μπουκωμενο και
2) να εχει καποια αρρωστεια απο λαθος τροφη ισως,λογω χωρου,λογω λαθος συγκατικοισης με τα κουνουποψαρα....πολλα μπορει....
Ανεβασε για αρχη μια φωτο του ενυδρειου και του ψαριου.

Τι ταιζεις?

Σε 60 λιτρα δεν μπορεις να εχεις κιχλιδες απο την λιμνη Malawi και δεν μπορεις να τις εχεις μαζι με τα κουνουποψαρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
egiakoumidis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

labidoκαχεκτικο :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: labidoκαχεκτικο :(   labidoκαχεκτικο :( Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 12:37 am

Αρχικά μόλις αποχωρίστηκα τα κουνουπόψαρα μου. δεν την βλέπω για μπουκωμένη, έχω σηκώσει το φίλτρο για να μη μπορεί να μπαίνει μέσα πλέον αλλά χωράει από πίσω. η τροφή που ταίζω είναι discus gran της tropical σε κόκους την οποία την είχα και αγόρασα μαζί με τις κιχλίδες την flora της sera σε flakes. φωτογραφία θα προσπαθήσω να ανεβάσω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
egiakoumidis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

labidoκαχεκτικο :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: labidoκαχεκτικο :(   labidoκαχεκτικο :( Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 12:58 am

labidoκαχεκτικο :( Img20120301003942
αυτή είναι η θηλυκιά μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
egiakoumidis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

labidoκαχεκτικο :( Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: labidoκαχεκτικο :(   labidoκαχεκτικο :( Icon_minitimeΠεμ Μαρ 01, 2012 1:02 am

imageshack.us/photo/my-images/593/img20120301003942.jpg/ --> η θηλυκιά
imageshack.us/photo/my-images/15/img20120301004110.jpg/ --> το ενυδρείο
ένα copy paste και θα την δείτε την φωτογραφία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
labidoκαχεκτικο :(
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Γενική συζήτηση :: Ασθένειες-
Μετάβαση σε: