ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Βιοτοπικό με apistogramma

Πήγαινε κάτω 
+13
Teo
msigouros
lingistis
georgetax
octania246
delta66
alexinio
imichal
diskus fan
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
Giannis-malawi
Neoklis
Z.X
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠεμ Ιουν 05, 2008 10:59 pm

Γεια,
σκέφτομαι να ξεκινήσω ενα βιοτοπικό 60 λιτρο με apistogramma...
Κανοντας μια βόλτα στα μαγαζια στην πολη μου ειδα οτι δεν υπάρχουν(ε καλα) και μονο παλι απο μερια αθηνα κυκλοφορουν καποια ειδη οπως APISTOGRAMMA AGASSIZII και APISTOGRAMMA CACATUOIDES
Ψαχνοντας στο νετ βρηκα καποιες φωτο του περιβαλλον τους που μπορει να με βοηθήσουν..
Βιοτοπικό με apistogramma Bio-1s10

Βιοτοπικό με apistogramma Bio-3s10

Βιοτοπικό με apistogramma Biotop10
Ξυλα,φυλλα ξερα και σκουρο νεράκι...
Οι απαιτησεις τους(για ψαρια αναπαραγωγης μιλαμε) ειναι στο ph:6,5-7,0 με μετριες σκληροτητες...
Ζουν σε χαρεμια αλλα στα 60 λιτρα ισως να ειναι καλα και ζευγαρι.
Βρηκα καποιες φωτο απο ενυδρεια που μου αρεσαν και σκεφτομαι να το στησω με αυτον τον τρόπο..
Βιοτοπικό με apistogramma Ft11_110

Βιοτοπικό με apistogramma 68690211

Τι λέτε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Neoklis
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Neoklis


Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠεμ Ιουν 05, 2008 11:37 pm

Χρήστο προχώρα το!!! cheers Το σκέφτομαι και εγώ να κάνω κάτι ανάλογο εδώ και πολύ καιρό...!!! Rolling Eyes

Ένα ενυδρείο με πολύ ψιλή άμμο, μία μεγάλη ρίζα ή ένα σύμπλεγμα με driftwood (πολλά και μικρά κλαδάκια) και blackwater....

Θα είναι και γ...!!!! affraid Laughing Exclamation Exclamation Exclamation

Υ.Γ: Ίσως και να μπορούσαμε να βρούμε κάποιο είδος λίγο πιο σπάνιο ή και wild...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠεμ Ιουν 05, 2008 11:52 pm

Για αρχη με τα ευκολα Νεοκλι και μετα θα παμε στα δυσκολα....
Πρεπει να βρουμε μια καλη ριζα ομως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠεμ Ιουν 05, 2008 11:59 pm

καλη αρχη παιδες...

τα βιοτοπικα αυτου του ειδους ειναι πανεμορφα...cheers

και εγω το σκεφτομουν παλια..για να ειμαι ειλικρινης πριν το malawi για απιστογραμμα ειχα ξεκινησει...ισως το 60αρι που περιμενει στην αποθηκη..θα δουμε..

για κατι αγριο ή πιο σπανιο καντε λιγη υπομονη να ρωτησω καποιον που ισως ξερει και θα σας πω..παντως αξιζει την υπομονη αν βρουμε ακρη.. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ηλικία : 60
Τόπος : Kατερίνη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 12:07 am

Ωραία ψαράκια και ενυδρεία Χρήστο αλλά το κακό με αυτά τα ψάρια είναι οτι έχουν μικρό όριο ζωής ,απο φυσικού τους ,ποσο μάλλον στο ενυδρείο ,βεβαια το θέμα είναι οτι γεννάνε και αρκετά εύκολα ,οπότε μπορεί να αποκτήσεις εύκολα απογόνους,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diskus fan
Μέλος
Μέλος
diskus fan


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 61
Τόπος : Χαιδαρι-ΑΘΗΝΑ.

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 12:52 am

Τα 60 λιτρα ειναι λιγα και θα ελεγα μονο για ramirezi, που μπορεις να βαλεις ενα ζευγαρι. Για αλλα ειδη οπως το "κακατουοειδες", η το "αγκασιζι" θα ελεγα οτι ειναι καλυτερα απο 80 λιτρα (μιλαω παντα για ζευγαρι). Αν εχεις προθεση να βαλεις 2-3 ειδη, σιγουρα μεγαλυτερο χωρο, για να μην εχεις θυματα. Τωρα στο θεμα βιοτοπικου, δεν εκφερω αποψη, γιατι ειναι θεμα γουστου. Εγω για παραδειγμα, δεν μπορω με τιποτα το "σκουρο" νερο. Τα δικα μου ramirezi, τα εχω οπως ειδατε σε πυκνοφυτεμενο. Παντως απο δικες μου παρατηρησεις, ολα αυτα τα χρονια που ετυχε να τα εχω (agassizi, cacatuoides, ramirezi), ειναι απο τα πιο ενδιαφεροντα ψαρια, που μπορει καποιος να εχει. Προσφατως απεκτησα και ενα ζευγαρι macmasteri, το οποιο ελπιζω να μου χαρισει τις ιδιες συγκινησεις. Τα συνιστω ανεπιφυλακτα και σου ευχομαι καλη επιτυχια.- cheers :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/galaziaoneira
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 1:42 am

agassizi ειχα και εγω στα 125 λιτρα...... Δυστυχώς πρεπει να ειχα 2 αρσενικα και 1 θηλυκο..... Παντως δεν ειχα καθολου αψημαχιες.....
Το ενυδρειο ηταν φυτεμενο.....
Βιοτοπικό με apistogramma Pb100010
Βιοτοπικό με apistogramma Pb180010
Βιοτοπικό με apistogramma Pb180011
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexinio
Μέλος
Μέλος
alexinio


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 32
Τόπος : Πεύκη-Αθήνα

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 5:09 pm

Προχώρα το!!!!!!!!
Σε μία βδομάδα που τελιώνουν οι εξετάσεις μου θα βγω για τις πρώτες αγορές και από ότι με βλέπω μάλλον να θα πάω για βιότοπο και εγώ...
Καλή επιτυχεία!!!!!!!! bounce

μια φωτογραφία από βιότοπο
Βιοτοπικό με apistogramma Top44SA
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 5:20 pm

Ωραια,
για πειτε μου..
Θελω να βαλω καποιο φυτο να επιπλέει στην επιφάνεια για να κόβει σχετικά το φως...
Εχετε τιποτα υπόψην?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
diskus fan
Μέλος
Μέλος
diskus fan


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 61
Τόπος : Χαιδαρι-ΑΘΗΝΑ.

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 5:33 pm

Τα μικρα τα ξερεις (φακη), τα λιγο μεγαλυτερα παλι τα ξερεις (pistia stratiotes) η και ακομα κερατοφυλλο.- :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/galaziaoneira
delta66
Μέλος
Μέλος
delta66


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 57
Τόπος : Ν. Προαστεια

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Επιπλεοντα φυτα   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 6:41 pm

Δες εδω μερικα και διαλεξε, αν και οτι μπορεις να βρεις απο φιλους πρεπει να κοιταξεις :
Μ'αρεσει (το εχω) Hydrocotyle leucocephala
RICCIA FLUITANS
SALVINIA OBLONGIFOLIA
SALVINIA MINIMA
SALVINIA NATANS
Pistia stratiotes
LIMNOBIUM LAEVIGATUM
Το γνωστο CERATOPHYLLYM DEMERSUM
η φακη LEMNA MINOR
AZOLLA CAROLINIANA
Indian fern
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/spyros.delta
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 10:49 pm

Αναλυτικότατος..οπως πάντα.
Αρα απο θεμα διακόσμησης εχουμε ενα καλο συμπλεγμα ξύλων,φυλλα ξεραμένα,λεπτή άμμος και φυτα που επιπλέουν.
Λοιπόν τωρα με της τιμες τι κάνουμε...
Εχω διαβάσει οτι τα APISTOGRAMMA AGASSIZII και APISTOGRAMMA CACATUOIDES του εμπορίου εχουν μαθει να ζουν σε συνθήκες ph6,5-7 και μετριες σκληρότητες...
Μπορω να το ρυθμισω με τύρφη??
Η θα χρειαστώ a/o...
Φανταζομαι επίσης οτι το ξυλο και τα φυλλα θα βοηθήσουν στης τιμές...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
alexinio
Μέλος
Μέλος
alexinio


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 32
Τόπος : Πεύκη-Αθήνα

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΠαρ Ιουν 06, 2008 11:54 pm

Tα cacatuoides μπορούν να κρατιούνται σε ph <6?
Άμα πας για βιοτοπικό....το νερό θα είναι τόσο κίτρινο από τα ξύλα την τύρφη και το φύλλα που το φως θα είναι πολύ χαμηλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
delta66
Μέλος
Μέλος
delta66


Αριθμός μηνυμάτων : 57
Ηλικία : 57
Τόπος : Ν. Προαστεια

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΣαβ Ιουν 07, 2008 1:00 am

Μη παιδευτεις με μεσαιες λυσεις τυρφη κλπ.
Οχι πως δεν θα βαλεις, αλλα την Α/Ο θα την χρειαστεις αργα ή γρηγορα, λογω των ευκολιων περαιτερω που σου προσφερει.
(εχεις νερο αλλαγης πολυ ευκολα χωρις προετοιμασιες βαρελια, εξτρα κυκλοφορητες κλπ που χρειαζεσαι αν ετοιμαζεις νερο με τυρφη
και εχεις και νερο για συμπληρωμα απο την εξατμιση το καλοκαιρι, εκτος κι αν θελεις να γεμισεις το σπιτι μπετονακια με απιονισμενο)
Παρε λοιπον κατ'ευθειαν Α/Ο και μιξαρε με νερο βρυσης να ερχεται το pH στο 6,5.
Με τετοιες συνθηκες θα εχεις και γεννες.
Το "σκοτεινο" της υποθεσης που βλεπεις στις φωτογραφιες δεν επιτυγχανεται μονο λογω της σκιας των φυτων που επιπλεουν.
Αυτο ειναι black water (ενταξει οχι ακριβως γιατι εχω δει φωτο απο black water και ειναι οντως black) και θα το παρεις ευκολα απο τυρφη που θα βαλεις στο φιλτρο και θα την αλλαζεις καθε μηνα.
Φροντισε λοιπον το φιλτρο που θα παρεις να εχει αυθονο χωρο για να μπει και η τυρφη.
Αντε για να δεις οτι οι κιχλιδες ειναι παιχνιδακι τελικα :bball: :bball: Very Happy
Εσενε που σου αρεσουν πιο πολυ τα "περιεργα" στη συμπεριφορα (λογω κιχλιδων) κοιτα to cacatuoides και προσπαθησε να δεις το super red.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/spyros.delta
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΣαβ Ιουν 07, 2008 9:01 am

καλα οτι θα το καταφερεις το θεωρω δεδομενο king king
μηπως ομως τα 60λιτρα ειναι λιγα μιας και απο οτι βλεπω λενε minimum τα 100?
επισης σε αυτα εδω τα 100επου λενε μας ενδιαφερει στον πυθμενα η συνολικα?
μιας και τα multi παραδειγμα ειναι δωρον αδωρον να εχεις υψος αφου δεν πηγαινουν επανω.
οποτε χρειαζομαστε επιφανεια πυθμενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
georgetax


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΣαβ Ιουν 07, 2008 9:29 am

Τέλεια ιδέα Χρηστάρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 1:18 pm

Ωραια,βρηκα Α/Ο 500 λιτρα την ημέρα...
Επομενο βήμα τα ξύλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΚυρ Ιουν 08, 2008 6:49 pm

εε...τι ετσι??πες και τπτ αλλο??ποσο,απο που κτλ..?? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 8:33 am

Η αντιστροφη οσμωση ειναι απο φιλο που ξεστήνει ενα θαλλασινο Razz
Αρα ονοματα και τετοια δεν ξερω ακόμα,παντως το στήσιμο θα ξεκινήσει μολις επιστρέψω απο απο της διακοπές για να μην εχω το βασανο της θερμοκρασίας και γενικως για να μπορω να το παρακολουθω καλυτερα...

Σιγα σιγα... :pig:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 11:42 am

ok Χρηστο..απλα ακουστηκε πολυ ενδιαφερον αρχικα..οποτε εχεις και πληροφοριες μας λες.. Wink

το σιγα σιγα ειναι βασικο για να γινει σωστα η δουλεια..

και εγω το 60αρι μαλλον μολις φυγει το καλοκαιρακι θα το στησω... lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diskus fan
Μέλος
Μέλος
diskus fan


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 61
Τόπος : Χαιδαρι-ΑΘΗΝΑ.

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 7:17 pm

Εγω ακομη μια φορα δεν μπορω να καταλαβω, γιατι τρεχετε ολοι για ΑΟ.- confused scratch :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/galaziaoneira
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 7:21 pm

Πως αλλιως να πετυχουμε το ph 6?
χωρις να παιδευόμαστε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΔευ Ιουν 09, 2008 10:23 pm

diskus fan έγραψε:
Εγω ακομη μια φορα δεν μπορω να καταλαβω, γιατι τρεχετε ολοι για ΑΟ.- confused scratch :flower:

αυτο το εχεις ξαναπει...... Δηλ. πως αλλιως?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diskus fan
Μέλος
Μέλος
diskus fan


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Ηλικία : 61
Τόπος : Χαιδαρι-ΑΘΗΝΑ.

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΤρι Ιουν 10, 2008 12:39 am

Αντε να γραφω παλι (και εδω) bounce, εγω στους δισκους εχω (συνηθως) PH: 6.6, KH: 0-2, TDS: απο 10 μεχρι 140. Αυτα με ρυτινες μονο και χωρις "ζουμια". :pirat: Φανταζομαι τα εχεις ξαναδιαβασει αυτα.- Suspect :flower:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.myspace.com/galaziaoneira
Neoklis
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Neoklis


Αριθμός μηνυμάτων : 72
Ηλικία : 37
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Βιοτοπικό με apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βιοτοπικό με apistogramma   Βιοτοπικό με apistogramma Icon_minitimeΤρι Ιουν 10, 2008 2:32 am

Τι εννοείς με ρητίνες...? Τι διαδικασία ακολουθείς δηλαδη...? Γινε λιγο πιο αναλυτικος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βιοτοπικό με apistogramma
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Apistogramma ramirezi.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αμερική :: Αμερική του νότου-
Μετάβαση σε: