ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE

Πήγαινε κάτω 
+4
imichal
Z.X
chris7
Crazy_Beaver
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 15, 2011 8:21 pm

Έφτασε λοιπόν η ώρα μετά από 1002 αναποδιές να παρουσιάσω και εγώ το καμάρι μου!Ελπίζω σας αρέσει όσο και εμένα που κάθομαι και χαζεύω με τις ώρες όποτε βρω χρόνο.


Πληροφορίες

Διαστάσεις:τεταρτοκύκλιο με ακτίνα 87 και ύψος 65
Όγκος: 350Λ
Κατηγορία:βιοτοπικό;;;;Αφρικής
Φυτά:Valisneria
Ψάρια / Άλλα είδη:4ACEI(2m+2f) 4labido (2m+2f) 4 demassoni αγνώστου φίλου
Διακοσμητικά υλικά: (χαλίκι, ξύλα κ.λ.π.)Ασβεστολιθικές πέτρες, αραγωνίτης αναμειγμένος με άμμο θαλάσσης και λίγη χαλαζιακή
Φόντο: Juwel limestone(Μακριά από αυτό γιατί ξεβάφει)
Φωτισμός:με ότι ήρθε
Διάρκεια φωτισμού:9 ώρες,ανάβοντας πρώτα το μικρό φωτιστικό μετά το μεγάλο και μετά πάλι μόνο το μικρό.Μία ώρα πριν και μία μετά moonlight σε μία προσπάθεια προσωμίωσης ανατολής δύσής
Φιλτράρισμα:2 sun sun 1000L, εσωτερικό JUWEL 1000L και 2 κυκλοφορητές SUN SUN
Θερμοστάτης: JUWEL 300W, HYDOR 300W Εξωτερικός
Λίπανση:όχι
Παροχή CO2:όχι

Μετρησεις

pH:8,4
Γενική σκληρότητα (GH):12
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):18
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):προς το 0
Αλλαγές νερού:30% κάθε εβδομάδα(σκέφτομαι να το ανεβάσω στις 10 μέρες αρχικά και με μετρήσεις να δω αν μπορώ να φτάσει στις 2 εβδομάδες)
Θερμοκρασία:26,5
Άλλες πληροφορίες:Το ενυδρείο ξεκίνησα και εξελίσσεται πειραματικά αφού κατά πολλούς το στήσιμο ως προς τον πληθυσμό και τις περίεργες διαστάσεις του οπότε ξέρω ότι οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να αρχίσουν αψιμαχίες και θα πρέπει να βγει ένα είδος αλλά δεν πειράζει.Όλα φαίνεται να πηγαίνουνε καλά τα ψάρια φαίνονται να καλοπερνάν αφού και συμπεριφορές ζευγαρώματος έχουμε και όρεξη για φαΐ και άλγη από τις πέτρες τρώνε και κάθε 2 μέρες αλλάζουν την αρχιτεκτονική του υποστρώματος.Μόνη αναποδιά ήταν κάποιο παράσιτο που όμως φαίνεται να ξεπεράστηκε κάνοντας θεραπεία με αλάτι αλλά ταυτόχρονα έστειλε σε τόπο χλωερό 4 από τα 8 demasoni που είχα βάλει αρχικά.Επειδή ήταν αρκετά πιστιρίκιαscratch scratch .Τώρα και πάλι όλα καλά.

Φωτογραφία:Επειδή δεν μπορούσα να ανεβάσω στο imageshack πάρτε από φατσοβιβλίο
__________________
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 15, 2011 8:47 pm

Λουκα το ενυδρειο μαμαει
αλλα εχω να κανω καποιες παρατηρησεις-συμβουλες...
Τα ψαρακια δεν τα εχεις σε χαρεμια..........η ετσι σου βγηκαν??τα πηρες απο μικρα?
Τα demasoni για μενα βγαλ τα...εχουν μεινει πολυ λιγα....εχει πολυ περιεργες διαστασεις αυτο το ενυδρειο για το συγκεκριμενο ειδος!
Το ενα demasoni που εχεις στην φωτο που φαινεται οτι εχει φουσκωμενη κοιλια η ειναι ιδεα μου???
Τι λενε απο συμπεριφορες??

Αν θες διαλεξε ποιες φωτο θες να ανεβασεις εδω και θα τις ανεβααω εγω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 15, 2011 11:25 pm

chris7 έγραψε:
Λουκα το ενυδρειο μαμαει
αλλα εχω να κανω καποιες παρατηρησεις-συμβουλες...
Τα ψαρακια δεν τα εχεις σε χαρεμια..........η ετσι σου βγηκαν??τα πηρες απο μικρα?
Τα demasoni για μενα βγαλ τα...εχουν μεινει πολυ λιγα....εχει πολυ περιεργες διαστασεις αυτο το ενυδρειο για το συγκεκριμενο ειδος!
Το ενα demasoni που εχεις στην φωτο που φαινεται οτι εχει φουσκωμενη κοιλια η ειναι ιδεα μου???
Τι λενε απο συμπεριφορες??

Αν θες διαλεξε ποιες φωτο θες να ανεβασεις εδω και θα τις ανεβααω εγω.....


Χρήστο δεν είναι πρησμένο μάλλον η φώτο το κάνει!Τα ψάρια για χαρέμια τα πήρα αλλά η συμπεριφορά τους με τα λίγα που ξέρω μου κάνει για 2+2.Πρέπει να βρω θηλυκές αλλά που;Είναι καλύτερα λές να βγάλω τους αρσενικούς και να μείνω 1+2;;;;;Από συμπεριφορές κανένα δεν ασχολείται με κάποιο ψάρι άλλου είδους. Τα acei βολτάρουν συνέχεια όλα μαζί, από τα λαμπίντο ο ένας μας έχει βγει λίγο νταβάς αλλά όσο περνάει ο καιρός ξεθαρρεύουν και οι άλλοι και τέλος τα demasoni κάνουν παρέα ανα 2άδες.

Για τις φώτο θα ξαναδοκιμάσω και αν δεν θα σου πώ!Thanx!!!!!! rock rock rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤετ Φεβ 16, 2011 1:14 pm

Ναι εννοειται οτι εναι πολυ καλυτερα να βγαλεις τον εναν αρσενικο και καποια στιγμη να προσθεσεις μια θυληκια ακομα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠεμ Φεβ 17, 2011 8:43 pm

Παιδιά να σας ευχαριστίσω όλους για τα σχόλια σας και για την βοήθειά σας καθ όλη την ενασχόλησή μου με το χόμπι!Καθώς και που με φέρατε στον ίσιο δρόμο με τις συμβουλές σας και άρχισα επιτέλους να χαίρομαι ζωντανά το ενυδρείο μου και όχι μόνο να το φαντάζομαι!

Πάμε τώρα στα καλά τα νέα!

Έχω μικρά λαμπιντάκια!!!!!!!!!!rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock rock


Πως που πότε έγινε δεν έχω ιδέα.Μάλλον το δεκαήμερο που έλειπα πριν λίγο καιρό!!!!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠεμ Φεβ 17, 2011 9:31 pm

Δεν μπορω να δω την φωτο..
Ανεβασε την καπου που μπορω να την δω για να την βαλω και εδω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠεμ Φεβ 17, 2011 10:33 pm

Δεν έχω βάλει φώτο!Δεν έχω την κάμερα μου!Την έχω ξεχάσει στο εξοχικό!Θα προσπαθήσω να βρώ κάμερα αύριο και να βάλω αλλά και πάλι δεν είναι εύκολο!Από τις 5 το απόγυμα έχω δει 2 σίγουρα, τώρα το τρίτο μπορεί να ήταν κάποιο από τα άλλα δύο! Αλλά μιλάμε για δευτερόλεπτα !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 7:21 pm

Update bounce bounce bounce bounce

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00600z
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00605uj
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00583d
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00588p
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00594ly
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00595qo
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00606hm
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00585q
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00608nk
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc00586o
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 7:59 pm

Πολυ ομορφο εγινε.μπραβο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 8:43 pm

Ομορφο το ενυδρειο....

ΥΓ. Για το προβλημα που αντιμετωπιζεις με το φοντο δες εδω.
Ειχε επισυμανθει και παλιοτερα.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 8:53 pm

imichal έγραψε:
Ομορφο το ενυδρειο....

ΥΓ. Για το προβλημα που αντιμετωπιζεις με το φοντο δες εδω.
Ειχε επισυμανθει και παλιοτερα.....

Σε ευχαριστώ imichal!Το λινκ το έχω δει και εγώ με την διαφορά όμως ότι εγώ δεν έχω δεί όυτε μία φορά τα ψάρια μου να τσιμπάνε από το BG από τις πέτρες συνέχεια σε αντίθεση!Το θέμα είναι ότι είναι απαράδεκτο για μία εταιρία σαν την JUWEL που πληρώνουμε παραπάνω από διάφορες άλλες εταιρίες τα προϊόντα τους λόγο της γερμανικής ποιότητας να συμβαίνει αυτό.Εγώ σκέφτομαι σοβαρά να επικοινωνήσω και να ζητήσω αποζημίωση !Ακόμα και αν δεν κάνει κακό στα ψάρια το αισθητικό αποτέλεσμα χαλά αφού όπου φεύγει το χρώμα δεν αναπτύσσεται άλγη από πάνω ή τουλάχιστον αργεί πάρα πολύ !!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 11:57 pm

Κουκλι εχει γινει Λουκα!!
Μπραβο ρε φιλε!!!!
Yippie Yippie Yippie
Καποια στιγμη λυσε και το θεματακι με την συνθεση ομως!!!
geek geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 12:56 am

Z.X έγραψε:
Πολυ ομορφο εγινε.μπραβο..

Ευχαριστώ Χρήστο!Χρειάζομαι λίγο από τοφωτογραφικό σου ταλέντο βέβαια για να αποτυπόσω αυτό που πραγματικά βλέπω!Στείλε μου λίγο με ένα πμ αν μπορείς!!!! scratch scratch

chris7 έγραψε:
Κουκλι εχει γινει Λουκα!!
Μπραβο ρε φιλε!!!!
Yippie Yippie Yippie
Καποια στιγμη λυσε και το θεματακι με την συνθεση ομως!!!
geek geek

Ευχαριστώ πατριώτη!Η σύνθεση με προβληματίζει και εμένα αλλά δεν ξέρω τι θέλω να κάνω τελικά!Δεν θέλω να αποχωρηστώ κάποιο είδος και σκέφτομαι να βάλω μερικά ντεμασονι ακόμα για να μην σκοτωθούν στηνπορεία και να δώ πως θα πάει!Ξέρω ότι δεν συμφωνείς αλλά έχω ακούσει για εξεραίσεις με τα διαόλια και κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ παρακαλώ να είναι και τα δδικά μου ντεμασονι φλώροι!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 1:03 am

Crazy_Beaver έγραψε:
chris7 έγραψε:
;]Κουκλι εχει γινει Λουκα!!
Μπραβο ρε φιλε!!!!
Yippie Yippie Yippie
Καποια στιγμη λυσε και το θεματακι με την συνθεση ομως!!!
geek geek

Ευχαριστώ πατριώτη!Η σύνθεση με προβληματίζει και εμένα αλλά δεν ξέρω τι θέλω να κάνω τελικά!Δεν θέλω να αποχωρηστώ κάποιο είδος και σκέφτομαι να βάλω μερικά ντεμασονι ακόμα για να μην σκοτωθούν στηνπορεία και να δώ πως θα πάει!Ξέρω ότι δεν συμφωνείς αλλά έχω ακούσει για εξεραίσεις με τα διαόλια και κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ παρακαλώ να είναι και τα δδικά μου ντεμασονι φλώροι!!!!

wink!!! wink!!!

Οντως υπαρχουν εξαιρεσεις.....
Ρωτα τον Ηλια(imichal)...αυτος ξερει το εχει ζησει.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 1:15 am

Το δικό του ενυδρείο είναι που με έκανε να πάρω τελικά την απόφαση να το τολμήσω!!! affraid affraid affraid

Νομίζω οτι θα βάλω μερικά ντεμασονι ακόμα και θα δούμε!!Το πολύ πολύ να σας κεράσω καφέ με τον κουτσό για να τα πιάσουμε παρέα! crackingout crackingout crackingout

Αυτό που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση είναι ότι κάνουνσαν α έχουν χωριστεί σε 2 ζευγαράκια που έχουν πιάσει τις 2 άκρες του ενυδρείου για άραγμα!Στο ένα ζευγαράκι μλιστα έχουμε ήδη τα πρώτα τρέμουλα rock rock rock rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 3:15 pm

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0107bm

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0115wn

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0116h

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0121e

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0128hv

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0255x
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
georgetax


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 4:32 pm

για δώσε λεπτομεριες
μου άρεσε πολύ η πλάτη. εντυπωσιακή θα έλεγα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 4:44 pm

Λουκά το ενυδρειο έχει γίνει αστέρι!
bravo bravo
Πραγματικός βιοτοπος!

Με τι μηχανή φωτογραφήσεις;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 6:01 pm

chris7 έγραψε:
Λουκά το ενυδρειο έχει γίνει αστέρι!
bravo bravo
Πραγματικός βιοτοπος!

Με τι μηχανή φωτογραφήσεις;

Σε ευχαριστώ chris!!!

η μηχανή είναι το νεοαφιχθές gadget μου, μία Nikon D3100 με VR 18-55 φακό χωρίς τρίποδο! victory victory
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 6:49 pm

πραγματι η πλατη κανει την διαφορά !
Για πες μερικες λεπτομερειες για το ενυδρειο κτλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 7:45 pm

imichal έγραψε:
πραγματι η πλατη κανει την διαφορά !
Για πες μερικες λεπτομερειες για το ενυδρειο κτλ

Ολη η ιστορία του είναι κατεγραμένη !Αν θες κάτι συγκεκριμένο μου λές!Όσο γι ατην πλάτη δίνει βάση για άλγη και αυτό είναι που κάνει την διαφορά!Αλλά όπως έχω ξαναγράψει η μαμακία της είναι ότι ξεβάφει.τουλάχιστον απ ότι φαίνεται δεν κάνει κακό στα ψάρια!!!!! Αλλά μεγάλη απατεωνιά της juwel, ακόμα δεν το έχω χωνέψει wanker wanker wanker
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 8:26 pm

Μερικές ακόμα! thumbup

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0288pa

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0306to

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0301c

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0297g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 10:54 pm

Μπραβο εγινε πολυ δυνατο πλεον..
Αξιος..

GoodJob GoodJob
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΣαβ Απρ 30, 2011 3:07 pm

Μερικές ακόμα!!! cheers cheers

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0291f

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0290c

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0323bx

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Dsc0319iv
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE   350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE Icon_minitimeΣαβ Απρ 30, 2011 8:36 pm

πολυ καλες φωτογραφιες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
350 Λ MALAWI MBUNA BIOTOPE
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» (Malawi) 180L malawi mbuna
» (Malawi) RIO 400 - Mbuna

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Ενυδρεία Αφρικής-
Μετάβαση σε: