ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου

Πήγαινε κάτω 
+3
Z.X
georgetax
sakis
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sakis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
sakis


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Τόπος : καστορια

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 31, 2010 11:46 pm

θα ειθελα την βοηθεια σας της αποψεις σας και της γνωμες σας για το ενυδρειο μου για τυχον λαθη που εχω κανει ευχαριστω

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  0426w10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
georgetax


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΔευ Νοε 01, 2010 12:01 am

Σάκη καλησπέρα , καταρχάς αν μπορείς βγαλε μια πιο φωτεινή φωτογραφία είναι αρκετά σκοτεινή και δεν φαίνεται πολύ καλά. Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι οι πέτρες σου δεν είναι πανομοιότυπες με αποτέλεσμα να βγαίνει άσχημο το αποτέλεσμα. Προσπαθησε να βρεις πέτρες ίδιες για να είναι και πιο όμορφο το σύνολο. Και επίσης τις μπουρμπουλιθρες δεν τις χρειάζεσαι
Είσαι από Καστορια άρα είσαι στην επαρχία και είναι πολύ εύκολο να βρεις πέτρες απο ένα χωράφι . εγώ αυτό κάνω όλα σχεδόν τα ενυδρεια που εχω κάνει είναι με πέτρα από χωράφια .
Με την ίδια πέτρα και με λίγο στήσιμο θα κανείς ένα όμορφο ενυδρείο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΔευ Νοε 01, 2010 12:20 am

Πρακτικα ειναι σωστο το ενυδρειο σου,εχεις κρυψωνες και μπορει να λειτουργησει.
Σαν διακοσμηση οντως μπορεις να κανεις κατι πολυ καλυτερο και απογητευεσαι,ολοι ετσι ξεκινησαμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
sakis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
sakis


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Τόπος : καστορια

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΔευ Νοε 01, 2010 12:37 am

Z.X έγραψε:
Πρακτικα ειναι σωστο το ενυδρειο σου,εχεις κρυψωνες και μπορει να λειτουργησει.
Σαν διακοσμηση οντως μπορεις να κανεις κατι πολυ καλυτερο και απογητευεσαι,ολοι ετσι ξεκινησαμε..
εχω ξεκινισι απο τον απριλιο στην κατασκευη ενυδρειου για τις κιχλιδες ηταν 400 λιτρα και λεω ηταν γιατι ανοιξε και διαλυθηκαν τα παντα και μετα απο εκεινη την αποτυχια ειρθα σε αφτο εδω των 200 λιτρων δυσκολα απογοητευομε λιγι κουραση ναι απαγοητευση ποτε που θα παει θα το κατεφερω αφου βρηκα εσας!!!! εδω πετσοπας μου ειχε δωσει μαυρη αμμο για να παταει με το περιβαλον τον κιχλιδον καταλαυενεις τι εχω τραβηξη χαχαχαχα δεν πυραζει ομος συνεχιζο κατι που πραγματικα αγαπαω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
georgetax


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΔευ Νοε 01, 2010 12:47 am

sakis έγραψε:
Z.X έγραψε:
Πρακτικα ειναι σωστο το ενυδρειο σου,εχεις κρυψωνες και μπορει να λειτουργησει.
Σαν διακοσμηση οντως μπορεις να κανεις κατι πολυ καλυτερο και απογητευεσαι,ολοι ετσι ξεκινησαμε..
εχω ξεκινισι απο τον απριλιο στην κατασκευη ενυδρειου για τις κιχλιδες ηταν 400 λιτρα και λεω ηταν γιατι ανοιξε και διαλυθηκαν τα παντα και μετα απο εκεινη την αποτυχια ειρθα σε αφτο εδω των 200 λιτρων δυσκολα απογοητευομε λιγι κουραση ναι απαγοητευση ποτε που θα παει θα το κατεφερω αφου βρηκα εσας!!!! εδω πετσοπας μου ειχε δωσει μαυρη αμμο για να παταει με το περιβαλον τον κιχλιδον καταλαυενεις τι εχω τραβηξη χαχαχαχα δεν πυραζει ομος συνεχιζο κατι που πραγματικα αγαπαω!!!

victory victory thumbup thumbup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΔευ Νοε 01, 2010 1:20 pm

Σαν στησιμο φαινεται σωστο αλλα μια πιο καθαρη φωτο θα βοηθουσε πολυ!
Θα συμφωνησω με τον Γιωργο(georgetax) για το θεμα πετρων αν ειναι ολες ιδιες θα ειναι πιο ομορφο το αποτελεσμα!
Καλη συνεχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
sakis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
sakis


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Τόπος : καστορια

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΔευ Νοε 01, 2010 4:50 pm

sakis έγραψε:
θα ειθελα την βοηθεια σας της αποψεις σας και της γνωμες σας για το ενυδρειο μου για τυχον λαθη που εχω κανει ευχαριστω

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  0426w10
εδω ειναι μια νεα φοτο που φενετε πολι καθαρα https://2img.net/r/ihimizer/i/img0572tr.jpg/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΔευ Νοε 01, 2010 8:50 pm

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά όσον αφορά το κομμάτι της όψης/ομορφιάς μιας και η πρακτικότητα που χρειάζεται φαίνεται να υπάρχει.

Και να το αφήσεις έτσι, με τον ερχομό της άλγης θα φτιάξει κάπως το οπτικό αποτέλεσμα αλλά πάλι η μία μεριά θα φαίνεται κάπως "ξένη".

Προτιμότερο θα ήταν να είναι όμοιες οι πέτρες ή τουλάχιστον να μοιάζουν.

Τη αεραντλία όντως δεν την χρειάζεσαι. Βγάλτην και στρέψε την έξοδο του φίλτρου προς την επιφάνεια για να έχεις την απαιτούμενη ανατάραξη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
sakis


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Τόπος : καστορια

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 1:27 am

chris7 έγραψε:
Σαν στησιμο φαινεται σωστο αλλα μια πιο καθαρη φωτο θα βοηθουσε πολυ!
Θα συμφωνησω με τον Γιωργο(georgetax) για το θεμα πετρων αν ειναι ολες ιδιες θα ειναι πιο ομορφο το αποτελεσμα!
Καλη συνεχεια!
δες εδω https://2img.net/r/ihimizer/i/img0572tr.jpg/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
multisot
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
multisot


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ηλικία : 42
Τόπος : ξανθη

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 2:52 am

καλο στησιμο,αλλα εχεις διαφορετικες πετρες μεσα(χρωμα,σχυμα)οι λευκες εινα εντελος εξω απο το θεμα,κανε κατι με
της σκουρες πετρες κ περισοτερες κρηψονες...καλη συνεχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΤρι Νοε 02, 2010 11:54 pm

Αν μπορεις αλλαξε τις ασπρες πετρες!
Το στησιμο φαινεται πολυ ψευτικο...βαλε τις πετρες πιο ακανονιστα να γινει πιο φυσικο !
Ποσα ειδη εχεις μεσα ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Mbuna
Μέλος
Μέλος
Mbuna


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Τόπος : πτολεμαιδα

Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου    Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου  Icon_minitimeΤετ Νοε 03, 2010 7:10 am

Προσπάθησε να μην ακουμπάν οι πέτρες στα τζάμια.
Κάνε πολλές σπηλιές για να μπορουν να κυκλοφορούν οι κιχλίδες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Οι γνωσεις σας για το ενυδρειο μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: