ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 τζαμια

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kws
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 53

τζαμια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τζαμια   τζαμια Icon_minitimeΣαβ Οκτ 02, 2010 9:09 am

ειχα στο ενυδρειο μου αυτο το κλασικο μαγνητακι για καθαρισμο μεσα και εξω στα τζαμια. μια μερα ειχε παρει ενα χαλικι και δεν το ειδα και μου εκανεμερικες γραντουνιες μεσα. υπαρχει καποιο υλικο που να τις συμαζεψει λιγο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

τζαμια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τζαμια   τζαμια Icon_minitimeΣαβ Οκτ 02, 2010 9:46 am

Προσωπικά δεν γνωρίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο.

Γενικότερα, μην χρησιμοποιείς το μαγνητάκι γιατί θα έχεις τέτοια προβλήματα.

Η λύση είναι είναι να χρησιμοποιείς σφουγγάρι για τα πιάτα και καμιά τηλεκάρτα στα δύσκολα σημεία.

Την έχω πατήσει κι εγω απο μαγνητάκι και απο τότε....ποτέ ξανά!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
sakis


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Τόπος : καστορια

τζαμια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τζαμια   τζαμια Icon_minitimeΠαρ Οκτ 22, 2010 11:37 pm

δυστηχος απο οτι ξερω δεν υπαρχει κατι για τα τζαμια την πατησα και εγω με μαγνητη μακρια ειδικα αν εχεις αμμο κανει μεγαλη ζημια στα τζαμια εγω βρηκα λυση να σου δοσο να καταλαβεις στα βενζιναδικα που καθαριζουν τα αυτοκινιτα τα τζαμια το βρηκα σε πιο μικρο ενα και ενα με βολεψε και το λαστιχο που εχει δοκιμασε πολι καλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

τζαμια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τζαμια   τζαμια Icon_minitimeΣαβ Οκτ 23, 2010 9:34 am

sakis έγραψε:
δυστηχος απο οτι ξερω δεν υπαρχει κατι για τα τζαμια την πατησα και εγω με μαγνητη μακρια ειδικα αν εχεις αμμο κανει μεγαλη ζημια στα τζαμια εγω βρηκα λυση να σου δοσο να καταλαβεις στα βενζιναδικα που καθαριζουν τα αυτοκινιτα τα τζαμια το βρηκα σε πιο μικρο ενα και ενα με βολεψε και το λαστιχο που εχει δοκιμασε πολι καλο

Καλή σκέψη αυτή!
thumbup

...βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικό με την spot άλγη, που είναι αρκετά δύσκολο να αφαιρεθεί. Για τέτοιο τύπο άλγης οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε κάποια τηλεκάρτα και σιγά-σιγά "ξύνουμε" την άλγη απο το τζάμι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kws
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 53

τζαμια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τζαμια   τζαμια Icon_minitimeΣαβ Οκτ 23, 2010 9:37 am

sakis έγραψε:
δυστηχος απο οτι ξερω δεν υπαρχει κατι για τα τζαμια την πατησα και εγω με μαγνητη μακρια ειδικα αν εχεις αμμο κανει μεγαλη ζημια στα τζαμια εγω βρηκα λυση να σου δοσο να καταλαβεις στα βενζιναδικα που καθαριζουν τα αυτοκινιτα τα τζαμια το βρηκα σε πιο μικρο ενα και ενα με βολεψε και το λαστιχο που εχει δοκιμασε πολι καλο

αυτο το πηρα πρην κανα μηνα. κανει δουλεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sakis
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
sakis


Αριθμός μηνυμάτων : 44
Ηλικία : 42
Τόπος : καστορια

τζαμια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τζαμια   τζαμια Icon_minitimeΚυρ Οκτ 24, 2010 11:09 pm

Moutralewn έγραψε:
sakis έγραψε:
δυστηχος απο οτι ξερω δεν υπαρχει κατι για τα τζαμια την πατησα και εγω με μαγνητη μακρια ειδικα αν εχεις αμμο κανει μεγαλη ζημια στα τζαμια εγω βρηκα λυση να σου δοσο να καταλαβεις στα βενζιναδικα που καθαριζουν τα αυτοκινιτα τα τζαμια το βρηκα σε πιο μικρο ενα και ενα με βολεψε και το λαστιχο που εχει δοκιμασε πολι καλο

Καλή σκέψη αυτή!
thumbup

...βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι αποτελεσματικό με την spot άλγη, που είναι αρκετά δύσκολο να αφαιρεθεί. Για τέτοιο τύπο άλγης οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε κάποια τηλεκάρτα και σιγά-σιγά "ξύνουμε" την άλγη απο το τζάμι.

υπαρχει λυση νομιζο πουλαν στα βενζιναδικα κατι ξυστρες που αφερουν τον παγο απο τα τζαμια το χειμωνα χωρις να γινετε ζημια πιστεβω πως κανει δουλεια δεν το εχω δοκιμασει σε ενυδρειο σε αυτοκινιτο πολι καλο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τζαμια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Γενική συζήτηση :: Εξοπλισμός ενυδρείων-
Μετάβαση σε: