ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Ερώτηση για Apistogramma

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jager23
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Jager23


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ερώτηση για Apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ερώτηση για Apistogramma   Ερώτηση για Apistogramma Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2010 1:33 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Ηθελα να μάθω αν μπορώ σε 130 λίτρα να βάλω ενα ζευγάρι apistogramma cacatuoides και ένα χαρεμάκι με μικρά apistogramma trifasciata.Το ενυδρείο είναι αυτό http://www.sera.de/gr/news/sera-biotop-cube-130-xxl.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Ερώτηση για Apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για Apistogramma   Ερώτηση για Apistogramma Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2010 1:45 pm

Jager23 έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους!
Ηθελα να μάθω αν μπορώ σε 130 λίτρα να βάλω ενα ζευγάρι apistogramma cacatuoides και ένα χαρεμάκι με μικρά apistogramma trifasciata.Το ενυδρείο είναι αυτό http://www.sera.de/gr/news/sera-biotop-cube-130-xxl.html

Σε αυτά τα λίτρα και σε αυτές τις διαστάσεις μόνο ένα απο τα 2 ζευγάρια μπορείς να βάλεις.

Για συγκατοίκους μπορείς να βάλεις ένα μικρό κοπαδάκι απο ψάρια που προτιμούν να κινούνται στα μεσαία και ανώτερα στρώματα του ενυδρείου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jager23
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Jager23


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ερώτηση για Apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για Apistogramma   Ερώτηση για Apistogramma Icon_minitimeΠαρ Οκτ 01, 2010 3:12 pm

Οκ ευχαριστώ thumbup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jager23
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Jager23


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ερώτηση για Apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για Apistogramma   Ερώτηση για Apistogramma Icon_minitimeΠαρ Οκτ 08, 2010 11:33 pm

Τελικά πήρα δύο ζευγάρια apistogramma cacatuoides ένα για το 130λίτρο και ένα για άλλο ενυδρείο.Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν μου φαίνετε και πολύ για ζευγάρι το ένα απο αυτά.
Αυτό είναι το θυλικό που εμένα μου μοιάζει για αρσενικό
Ερώτηση για Apistogramma Dsc01076c.th Ερώτηση για Apistogramma Dsc01067qe.th Ερώτηση για Apistogramma Dsc01046q.th

και αυτό το αρσενικό
Ερώτηση για Apistogramma Dsc00979gk.th

Κάνω λάθος η τελικά είναι σωστά αρσενικό-θυλικό?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Ερώτηση για Apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για Apistogramma   Ερώτηση για Apistogramma Icon_minitimeΣαβ Οκτ 09, 2010 9:49 am

Αυτά που βλέπω στις φωτό είναι πιθανότατα αρσενικά.

Γενικότερα είναι εύκολο να τα ξεχωρίσεις μιας και το αρσενικό είναι αυτό που έχει το πολύ χρώμα και μεγάλα πτερύγια ενώ τα θηλυκό έχει σαφώς μικρότερα πτερύγια και "κιτρινίζει" λίγο.

Δες εδώ και θα καταλάβεις την διαφορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jager23
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Jager23


Αριθμός μηνυμάτων : 4
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Ερώτηση για Apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για Apistogramma   Ερώτηση για Apistogramma Icon_minitimeΚυρ Οκτ 10, 2010 12:00 pm

Το έχω δει αυτό το θέμα thumbupΜάλλον με δούλεψε ο petσοπάς lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Ερώτηση για Apistogramma Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για Apistogramma   Ερώτηση για Apistogramma Icon_minitimeΚυρ Οκτ 10, 2010 7:46 pm

Jager23 έγραψε:
Το έχω δει αυτό το θέμα thumbupΜάλλον με δούλεψε ο petσοπάς lol!

Το πιθανότερο.
Γύρνα του τα πίσω. Μην το αφήσεις έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ερώτηση για Apistogramma
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αμερική :: Αμερική του νότου-
Μετάβαση σε: