ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit

Πήγαινε κάτω 
+6
chris7
Z.X
alexinio
imichal
Chris7 GTiR
Raven
10 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Raven
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Raven


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23, 2009 5:14 pm

Χαιρετω την παρεα !Να μαι κι εγω με κιχλιδες !!
Υπεροχα ψαρακια τα ram και τα ειχα απωθημενο.
Βρηκα και ζευγαρακι κοντα στην αγρια μορφη, οπως το εψαχνα..
θα μεινουν προσωρινα στα 54 λιτρα. Σε 1 μηνα περιπου θα τους αφιερωσω ενα 200αρι βιοτοπικο, μονο για παρτη τους.


(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit DSC_0049

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit DSC_0091

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit DSC_0103-1

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit DSC_0115-2

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit DSC_0107

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit DSC_0063

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit DSC_0100
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chris7 GTiR
Μέλος
Μέλος
Chris7 GTiR


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ηλικία : 45
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟΣ

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23, 2009 5:30 pm

Φιλε πανεμορφο ψαρι και σε ενα μεγαλο ενυδρειο που σκεφτεσαι να τα βαλεις θα δεις αλλες συμπεριφορες.Αντε σιγα σιγα με το καλο να ερθουν και γεννες να παρουμε και εμεις σειρα.Δεν θα ελεγα οχι να φιλοξενησω ενα τετοιο ειδος Very Happy .Καιρο σκεφτομαι να δωσω τα δικα μου και να βαλω καποιο αλλο ειδος αλλα ακομη δεν εχω αποφασησει τι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23, 2009 5:44 pm

Αλέξανδρε όπως όλα σου τα ενυδρεια και αυτό θα γινει ενα κόσμημα. Ήδη μου αρεσει πολυ η διακοσμιση του. Ram δεν είχα ποτέ παρά μόνο Bolivian Ram που ειναι βεβαια κάτι το τελειως διαφορετικο από πλευρα απαιτησεων. Εύχομαι να πάνε καλά τα ψαρακια σου γιατι δυστυχώς πολλά ακούγονται για την ευαισθησία του συγκεκριμένου είδους. Τι νερό έχεις και τι παραμέτρους ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alexinio
Μέλος
Μέλος
alexinio


Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ηλικία : 32
Τόπος : Πεύκη-Αθήνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΠαρ Οκτ 23, 2009 11:00 pm

Υπέροχο ενυδρείο και υπέροχα ψάρια.
cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 12:05 am

Υπεροχο Αλεξανδρε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Raven
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Raven


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 2:22 am

Σας ευχαριστω ολους σας !! Μου αρεσουν πολυ τα σκασμενα I love you
Ηδη καθαριζουν ενα φυλλο εχινοδωρου και συντομα θα εχω αυγα. Τα ταιζω μονο ενηλικη και νεοεκκολαφθεισα ζωντανη αρτεμια προς το παρον και τρωνε καλα.
Ηλια, τρεμω και τα παρατηρω για το παραμικρο σημαδι στρες. Ξερω ποσο ευαισθητα και ευπαθη ειναι. Μακαρι να πανε ολα καλα και να μην εχω προβληματα. γενικα ειμαι τυχερος με τα ψαρια που διατηρω και πολυ σπανια αντιμετωπιζω ασθενειες και γι αυτο δεν εχω την εμπειρια αν μου τυχει να τις αντιμετωπισω.
Τα ψαρακια ηταν σε ΡΗ 7 και μετα απο προσαρμογη 1 ωρας με την μεθοδο της σταγονας τα εβαλα σε ΡΗ 6,6. Σκληροτητες δεν μετρησα ακομα. Το φιλτρο-πλατη που διαθετει αυτο το Hailea παντως εχει φοβερη βιολογικη δυναμη και ειναι ενα ενυδρειακι που τρεχει 2μιση χρονια και εχει μεγαλωσει ολοκληρους πληθυσμους ψαριων.
Θελω και τη βοηθεια σας στο παρακατω..
Το προβλημα ειναι οτι θελω οσο γινεται περισσοτερη σταθεροτητα στις τιμες αλλα ταυτοχρονα και συχνες αλλαγες νερου καθε 3 μερες 25-30%. Δουλευω μιξη νερου δικτυου και Α/Ο. Θα ειναι εφικτο να κρατησω τις τιμες σταθερες ή να παω σταδιακα σε αμιγως Α/Ο 100% με αναδομηση (trace & equilibrium) ??
Tα φυτα θα αντεξουν σε ενα ΡΗ γυρω στο 5,5 ?

----------------------------------
Χρηστο οι φωτογραφιες πως σου φαινονται? εβαλα τα δυνατα μου Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 8:04 am

Οσο περναει ο καιρος και καλυτερα Αλεξανδρε....
Το εχεις φαινεται...
Ενα καλυτερος φακος στο μελλον και δεν θα σε πιανει κανενας..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 9:59 am

πολυ ομορφο ενυδρειο κ πανεμορφα τα ραμιρεζακια!δν σου κρυβω φιλε μου οτι ειναι κ δικο μου αποθημενο αυτα τα ψαρακια κ καποια στιγμη θα τους αφιερωσω 150 λιτρα μονο κ μονο γι αυτα!ευχομαι να πανε ολα καλα κ να δεις γρηγορα γεννες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 12:08 pm

Παράθεση :
Το προβλημα ειναι οτι θελω οσο γινεται περισσοτερη σταθεροτητα στις τιμες αλλα ταυτοχρονα και συχνες αλλαγες νερου καθε 3 μερες 25-30%
Αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα που αντιμετωπιζουν οι περισσότεροι που εχουν ψάρια σε πολύ χαμηλο ph..... Tο να κατεβασεις τις τιμες ειναι ενα θέμα αλλό να τις κρατήσεις σταθερές ειναι το 2ο και πιο σημαντικο.
Καταρχίν κατεβασες το ph μόνο με ΑΟ κατευθειαν ? Μου κανει λίγο εντυπωση. Με την ΑΟ κατεβαζουμε τις σκληροτητες και αυτό εχει ως συνεπεια να κατεβαινει και το ph. Αυτό ομως γινεται σταδιακά και σε βαθος χρόνου.... Μου κάνει εντυπωση πως προσθετοντας μόνο ΑΟ καταφερες να φτάσεις στο 6,6..... Εκτος βεβαια αν το ενυδρειο λειτουργουσε απο πριν.....(ειναι παλιο).
Εγώ προσωπικα οταν ξεκινησα να βαζω ΑΟ 100% στις αλλαγες μου ενω ειδα ότι οι σκληροτητες μου επεσαν αμεσως το ph εκανε μηνες...... Την ιδια συζητηση ειχα και με τον pano alex/polis πριν από καποιο καιρο γιατί και αυτος δεν μπορουσε να ριξει ph....Toυ ειπα λοιπον να κανει υπομονη μερικους μηνες bounce
Ο μονος τροπς να ριξεις το ph αμεσα σε συνδυασμο με ΑΟ νομιζω οτι ειναι η τυρφη....αλλα εσύ δεν νομιζω να την θελεις μια και το σκουρο νερο με τα φυτα δεν τα πανε καλα lol! (και εσυ εισαι και μποστανας ορκισμενος...) Φυσικα υπάρχει και η μεθοδος του CO2 αλλά εσύ δεν νομιζω να εχεις CO2 εκει μεσα....Το να βαλεις CO2 (Diy φυσικα σε τοσα λιτρα ) ειναι δικοπο μαχαιρι μια και η ποσοτητα που "βγαζει " επηρεαζεται απο πολλους παραμετρους (θερμοκρασια, ποσότητες υλικων κτλ) Οποτε θα εχει σκαμπανευασματα....
Για να ερθω στο ερωτημα σου....
Εγώ προσωπικα σε τόσο ευαισθητα ψάρια δεν θα ανακατευα ΑΟ + νερο βρυσης.... Ποτε δεν ξέρεις τι θα σου βγει ακριβώς μια και το νερο της βρυσης μεταβάλλεται πολλες φορες (ειδικα με τις εποχες.....--το καλοκαιρι το νερο ειναι πιο σκληρο απο το χειμωνα). Το πιο σωστο ειναι να βαζεις 100% ΑΟ και να προσθετεις seachem equlibrium (το οποιο ανεβαζει βεβαια σκληροτητες και θα πρεπει να μετρας αρχικα στο νερο που ετοιμαζεσαι να αλλαξεις μεχρι να φτασεις στις επιθυμητες τιμες.....αργοτερα βεβαια θα εχει γινει ρουτινα και δεν θα χρειαζεσαι να μετρας...)
Ετσι θα ξερεις παντα που βρισκεσαι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Raven


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 1:48 pm

Ηλια σε ευχαριστω μου επιβεβαιωσες αυτα που ειχα κατα νου και επεσες μεσα διανα ! οντως ειχα βαλει τυρφη πριν 2 μηνες και ενω τωρα την εχω αφαιρεσει ,το νερο συνεχιζει να ειναι καφετι. Επισης το ενυδρειο ειναι 2 μιση χρονων και εντελως ωριμο με πολυ καλη σταθερη βιολογια.
Ισως ετσι εξηγειται οπως λες η αμεση πτωση του ΡΗ. Για σταθεροτητα στις τιμες θα κανω αυτο που λες κι εσυ, με αναδομηση 100% νερου οσμωσης.

Α, και μην το ξεχασω....εχω αυγουλακια σημερα !! rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 5:55 pm

τα ειδα ! τα ειδα !!! ΜΠΡΑΒΟΟΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 7:33 pm

Raven, το ότι το'χεις στο aquascape....είναι φανερό. Όχι απο αυτό το ενυδρείο αλλά απο το μεγαλύτερο που έχεις το οποίο είναι πραγματικά διαμάντι. victory

Οπότε, είναι αναμενόμενο να έχουμε κάτι αντίστοιχο και στο μικρότερο.
Τα ψάρια είναι όντως κορυφαία και πιστεύω ότι αν κάποιος τα πετύχει κάπου θα είναι έγκλημα να μην τα πάρει. rock

Σχετικά με τις τιμές, τα είπε ο Ηλίας. Να προσθέσω μόνο ότι αν θέλεις πολύ μαλακό νερό με σχεδόν μηδενικές σκληρότητες κλπ τότε πας για 100% Α/Ο με προσθήκη discus trace μόνο το οποίο δεν επηρεάζει καθόλου τις σκληρότητες άρα και το pH.
Για χαμηλές σκληρότητες όπως είπε ο Ηλίας.

Για τα αυγουλάκια, ένα έχω να πω.....Άντε και σε καλή μεριά bravo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
georgetax


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Ηλικία : 43
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Οκτ 24, 2009 9:00 pm

κουκλί rock
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2009 12:29 am

εχω παρει 2 φορες ζευγαρια ραμ.
τρομερα ψαρια.
δυστηχως και τις 2 φορες τα εχασα επειτα απο αποτυχημενες γεννες(ειχα και αλλα ψαρια μεσα)
με αποτελεσμα ο αρσενικος να κυνηγαει την θυληκια μεχρι να την σκασει και μετα να πεθαινει και αυτος απο
τον καιμο του?????
τι να πω.........
μονο με το ζευγαρι βεβαια τα πραγματα ειναι διαφορετικα αλλα για καλο και για κακο εχε το νου
σου μην πεσει κανα κυνηγητο.εκει θα πρεπει να απομακρυνεις οπωςδηποτε την θυληκια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yiapas
Μέλος
Μέλος
yiapas


Αριθμός μηνυμάτων : 93
Ηλικία : 46
Τόπος : Πειραιας-Κερατσινι

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2009 1:08 am

απο τα ψάρια που εκαναν πολλούς να ασχοληθούμε με τα ενυδρεία Laughing

φανταστικά...μπράβο cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.greekdiscus.com
Raven
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Raven


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2009 11:46 am

Eυχαριστω παιδια !
Μια ερωτηση...μπορω να κανω μικρες καθημερινες αλλαγες νερου με νερο Α/Ο τωρα ή να μην τα ενοχλησω καθολου μεχρι να εκκολαφθουν;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2009 12:22 pm

Υπαρχει καποιος λογος που θες να κανεις καθημερινες αλλαγες νερου ? Δεν νομιζω οτι θα υπαρχει προβλημα παντως....
Φυσικα οι κιχλιδες ειναι λιγο απροβλεπτες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Raven


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2009 12:36 pm

Ελεγα να ριξω σταδιακα τις σκληροτητες και γενικα να φτιαξω την χημεια και την ποιοτητα του νερου αλλα με αιφνιδιασαν με την γεννα και σταματησα.
Τα μισα αυγα ειναι αγονιμοποιητα και ασπρισαν σημερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2009 7:43 pm

Καλύτερα να κάνεις αλλαγές κάθε 2-3 μέρες και όχι κάθε μέρα. Για να υπάρχει πιο ομαλή μεταβολή των παραμέτρων, λόγω του ότι είναι λίγα τα λίτρα.

Όπως και να χει πάντως και κάθε μέρα να κάνεις δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα λογικά. Αρκεί βέβαια να είναι μικρές οι αλλαγές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Raven


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΔευ Οκτ 26, 2009 11:08 am

Εκανα πατατα ! ειχα συνδεσει κατα λαθος το θερμαντικο σωμα στον χρονοδιακοπτη των φωτων και σημερα το πρωι η θερμοκρασια επεσε στους 23.
Ισως εφταιξε αυτο, παντως τα φαγανε τα αυγα. pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΔευ Οκτ 26, 2009 11:30 am

Τουλαχιστον ξερεις οτι εχεις ενα ζευγαρι...
Ο χρονος θα σε δικαιωσει σιγουρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΔευ Οκτ 26, 2009 12:56 pm

ωω κριμα....
Καλα εσεις εχετε συνδεσει ηδη τα θερμαντικα σωματα ?
Εγώ τα εχω στο ντουλαπι ακομα.... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Raven
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Raven


Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΣαβ Νοε 21, 2009 4:13 pm

Tελικα μετα απο 3 γεννες, το ζευγαρι δεν καταφερε να βγαλει ουτε ενα μικρο. Τρωνε τα αυγα τους παντα λιγο πριν εκκολαφθουν. Δεν ειναι αγονιμοποιητα, οποτε δεν ξερω τι φταιει Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
octania246
Μέλος
Μέλος
octania246


Αριθμός μηνυμάτων : 233
Τόπος : θεσσαλονικη

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΔευ Νοε 23, 2009 6:21 pm

απλα δεν εχουν την εμπερια ακομα.
προσεχε ομως ο αρσενικος να μην στρεσαρει το ετερον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit   (Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit Icon_minitimeΔευ Νοε 23, 2009 7:39 pm

octania246 έγραψε:
απλα δεν εχουν την εμπερια ακομα.
προσεχε ομως ο αρσενικος να μην στρεσαρει το ετερον.

thumbup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
(Ν. Αμερική) Ramirezi 54 lit
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αμερική :: Ενυδρεία Αμερικής-
Μετάβαση σε: