ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ξυλινο ενυδρειο

Πήγαινε κάτω 
+3
Z.X
andrikos
kollimenos
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kollimenos
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
kollimenos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2009 5:54 pm

παρακατω σας παραθετω ενα βιντεο ενος κατασκευασμενου ξυλινου ενυδρειου μετα απο τοπικ που ειδα σε αυτο το φορουμ......με τη βοηθεια του χρηστη που με συστησε στο φορουμ , piggos , και τις κατευθυνσεις για την κατασκευη ξυλινου ενυδρειου (που εγω δεν ειχα ξανακουσει κατι τετοιο) και αφορμη το αρθρο του φορουμ ξυλινο ή οχι.το ενυδρειο ειναι διαστασεων μ=80 υ=54 και β= 54 ,απο 20χιλ κοντρα πλακαζ (2χιλ Χ10) επενδεδυμενο με καπλαμα BAHIA τροπικη ξυλεια Αφρικης (οπως επισης και ολα τα περιεχομενα ξυλα του πλακαζ.....τα βερνικια που χρησιμοποιηθηκαν ειναι βερνικι εμποτισμου νερου και βερνικι νερου,μη τοξικα....η κολλα ειναι λευκη κρυσταλλιζε ταχειας πηξεως και οι βιδες ατσαλινες.....το κρυσταλλο 6 χιλ. και τα υπολοιπα γνωστα απο το φορουμ.....σε 1 εβδομαδα θα ανεβασω βιομηχανικο σχεδιο του εγχειρηματοςκαι περαιτερω οδηγιες.....ευχαριστω το φορουμ για την ιδεα μιας και μετα απο 1 εβδομαδας χρηση εχω να δηλωσω στους φιλους χομπιστες οτι στην ερωτηση ξυλινο ή οχι ,θα απαντοσα πλεον σιγουρα ξυλινο μιας και υπερτερει σε ελειψη βαρους και διατηρηση θερμοκρασιας.....φιλικα Δημητρης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andrikos
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
andrikos


Αριθμός μηνυμάτων : 48

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2009 5:59 pm

Αγαπώ και στηρίζω τα ξύλινα ενυδρεία!!!! Πολύ καλό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2009 6:57 pm

Μπραβο σου..
Το ειπες και το εκανες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
kollimenos
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
kollimenos


Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ηλικία : 50
Τόπος : Θεσσαλονίκη

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2009 7:29 pm

σε ευχαριστω φιλε και για την ιδεα που ποσταρησες αλλα και για την βοηθεια που μου εδωσες δινοντας μου ιστοσελιδες για την κατασκευη.....στα σχεδια που θα παραθεσω εχω κανει καποιες κατασκευαστικες βελτιωσεις σε σχεση παντα με το αμερικανικο μοντελο που ειδαμε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jonny
Μέλος
Μέλος
jonny


Αριθμός μηνυμάτων : 157
Ηλικία : 48
Τόπος : Αγ.Ανάργυροι-Αθήνα

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2009 7:40 pm

Μπράβο φίλε για το εγχείρημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Μαρ 15, 2009 7:58 pm

μπραβο σου!! cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΔευ Μαρ 16, 2009 8:44 pm

Φίλε μου, το μπράβο είναι λίγο.
Εύχομαι και εις ανώτερα με πολλά λίτρα, μιάς και θεωρώ ότι το μέλλον το πολλών λίτρων είναι τα ξύλινα ενυδρεία.
cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zeroboy
Μέλος
Μέλος
zeroboy


Αριθμός μηνυμάτων : 76
Ηλικία : 54
Τόπος : Πετρούπολη

ξυλινο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ξυλινο ενυδρειο   ξυλινο ενυδρειο Icon_minitimeΤρι Μαρ 17, 2009 6:42 am

Moutralewn έγραψε:
Φίλε μου, το μπράβο είναι λίγο.
Εύχομαι και εις ανώτερα με πολλά λίτρα, μιάς και θεωρώ ότι το μέλλον το πολλών λίτρων είναι τα ξύλινα ενυδρεία.
cheers cheers cheers

cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.ubuntu-gr.org/
 
ξυλινο ενυδρειο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Γενική συζήτηση :: Φτιάχτο μόνο σου-
Μετάβαση σε: