ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 400 λίτρα με Red Bellies

Πήγαινε κάτω 
+8
chris7
Kisifer
lingistis
Stelios_Rjk
Z.X
Giannis-malawi
imichal
Moutralewn
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 9:49 am

Καλημέρα.

Σε λίγο καιρό (μέσα στους επόμενους 2 μήνες) θα προμηθευτώ ένα RIO 400. Twisted Evil Twisted Evil
Οι σκέψεις μου για στήσιμο κυμαίνονται σε 2 αφρικάνικα setup (Malawi ή Tanganyika-Tropheus) ή σε Νοτιοαμερικάνικο (Reb Bellies).

Έχω στο μυαλό μου είτε βιοτοπικό setup (λευκή άμμος, εχινόδορους και ξύλα) είτε μη-βιοτοπικό (σκούρο χαλίκι, ανουμπιες,βαλισνεριες,κερατόφυλλο και ξύλα).

Αυτό όμως που με προβληματίζει είναι οι τιμές του νερού. Οι τιμές δικτύου που έχω είναι: pH 7,4 - GH 13 - KH 6.
Δεν προτίθεμαι να μπω στην διαδικασία Α/Ο κλπ.
Ό,τι κάνω με τύρφη.

Και εδώ τίθονται τα ερώτηματα...
Θα μπορέσω με τύρφη να φέρω το νερό σε επιθυμητές παραμέτρους;
Θα μπορέσω να βρω ψάρια; Έχετε κάποιο μαγαζί υπ'όψιν που να φέρνει συστηματικά; (πλην του water-inn που ξέρω ότι φέρνει κατά καιρούς)

Ποιά είναι η άποψη σας επί του θέματος;
Ποιό απο 3 setup που έχω στο μυαλό μου προτείνετε;

Να τονίσω ότι σε περίπτωση που το 400άρι γίνει με Tropheus ή Red Bellies, το 180άρι θα μείνει malawi και το 80άρι θα παραμείνει Tanganyika.
...σε περίπτωση που το 400άρι γίνει Malawi, το 180άρι θα γίνει Tanganyika και το 80άρι θα αποσυρθεί στην αποθήκη για καραντίνα-γεννήστρα-νοσοκομείο.

Έτσι για να μην νομίζετε ότι θ'αφήσω την Αφρική... Very Happy Very Happy Very Happy afro afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 9:53 am

Παράθεση :
400άρι γίνει με Tropheus ή Red Bellies, το 180άρι θα μείνει malawi και το 80άρι θα παραμείνει Tanganyika.

Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 10:11 am

Moutralewn έγραψε:
Καλημέρα.

Έτσι για να μην νομίζετε ότι θ'αφήσω την Αφρική... Very Happy Very Happy Very Happy afro afro

αυτο σου ελειπε... lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 10:21 am

Giannis-malawi έγραψε:
Moutralewn έγραψε:
Καλημέρα.

Έτσι για να μην νομίζετε ότι θ'αφήσω την Αφρική... Very Happy Very Happy Very Happy afro afro

αυτο σου ελειπε... lol! lol! lol!

geek geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 11:14 am

βάλε στο 400αρι αφρικανες γιατί χωρις ΑΟ θα ειναι πολύ δυσκολο να φτιαχνεις το νερο ......για red belly
Μιλάμε για 400λιτρα....Το εχεις σκεφτει καλά? Κουβαδες , τυρφες κτλ No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 11:26 am

imichal έγραψε:
βάλε στο 400αρι αφρικανες γιατί χωρις ΑΟ θα ειναι πολύ δυσκολο να φτιαχνεις το νερο ......για red belly
Μιλάμε για 400λιτρα....Το εχεις σκεφτει καλά? Κουβαδες , τυρφες κτλ No

Λες εε;;

Βασικά ρωτώ γιατι δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τύρφη ούτε απιονισμένο νερό κλπ.

Σκεφτόμουν έναν συνδυασμό τύρφης με απιονισμένο νερό.

Το άλλο είναι ότι σε άλλα ελληνικά και ξένα forums διάβασα posts κάποιων συνχομπυστών που φαινομενικά έχουν αρκετή εμπειρία απο τα εν λόγω ψάρια και επιμένουν ότι τα red belly δεν έχουν πρόβλημα σε νερό δικτύου. Όχι απλά επιβιώνουν αλλά ευημερούν.

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση αλλά μιας και δεν γνωρίζω πολλά για τα συγκεκριμένα είδη, θεώρησα ότι κάτι θα ξέρουν.

Έτσι μιας και το νερό δικτύου που έχω δεν είναι δα και τόσο σκληρό και αλκαλικό οπότε φανταζόμουν ότι με λίγο τύρφη και λίγο απιονισμένο θα κετέβζα λίγο τις τιμές που θα ήταν καλύτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 12:21 pm

θεωρητικά γίνεται.....
Σκέψου όμως τις ώρες που θα χρειαζεται η τυρφη για να μαλακώσει τόσο νερό...... ασε που θα βαρεθείς να αγοράζεις τυρφη.......
Οσο για το απιονισμένο εχεις σκεφτει το κουβαλημα ? Δεν λεει.....
Αμα το ενυδρειο από ευχαριστηση γινει μπελας (γιατι μετα τον αρχικο ενθουσιασμο ειμαι βεβαιος οτι θα βαρεθεις να κανεις ολη αυτη τη διαδικασια) καπου χανεις το νοημα......ΙΜΟ

Μονο αν παρεις ΑΟ......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 3:53 pm

για τοσα λιτρα μιλαμε μονο για ΑΟ..και για πρακτικους λογους και για οικονομικους..το απιονισμενο δεν συμφερει για τοσα λιτρα.. Wink

αλλα τι μας παιδευεις?? geek geek geek αφου κιχλιδες θα βαλεις... lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 4:00 pm

Giannis-malawi έγραψε:
για τοσα λιτρα μιλαμε μονο για ΑΟ..και για πρακτικους λογους και για οικονομικους..το απιονισμενο δεν συμφερει για τοσα λιτρα.. Wink

αλλα τι μας παιδευεις?? geek geek geek αφου κιχλιδες θα βαλεις... lol! lol! lol!

Δεν ξέρω,Γιάννη μου......δεν ξέρω.... study

Κοίτα, μίλησα με κάποιους red belliers στα έταιρα ελληνικά forums (έχω ανοίξει αντίστοιχα topics στην κατηγορία των θηρευτών) όπου μου είπαν ότι ναι μεν είναι καλύτερη η Α/Ο αλλά... GAB, AZ

Πάντως χωρίς αφρικάνες δεν μένω...
...θα πάθω σύνδρομο αφρικανικής στέρησης.. farao farao
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 5:29 pm

Και εγω για το 400 ψηφιζω Tropheus...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Σεπ 24, 2008 6:48 pm

Για περιμενε λιγο... πιθανον να εχουμε καποια εξελιξη που να σε ενδιαφερει, μιλαω σε σχεση με ψαρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΠεμ Σεπ 25, 2008 9:06 am

Stelios_Rjk έγραψε:
Για περιμενε λιγο... πιθανον να εχουμε καποια εξελιξη που να σε ενδιαφερει, μιλαω σε σχεση με ψαρια.

Ούτως ή άλλως θα περιμένω γιατί τώρα δεν υπάρχει το.."μαρούλι" (552€).

Μέσα στο επόμενο δίμηνο θα στηθεί.

Για πες περισσότερα για την εξέλιξη αυτή.... bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 382
Ηλικία : 55
Τόπος : ΦΛΩΡΙΝΑ

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΠεμ Σεπ 25, 2008 10:00 am

Τι confused Στη Γλυφάδα με μαρούλια αγοράζεται ενυδρεία.... εμείς εδώ γιατι πληρώνουμε σε Ευρώ lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://bumblebeegr.blogspot.com/
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΠεμ Σεπ 25, 2008 10:26 am

lingistis έγραψε:
Τι confused Στη Γλυφάδα με μαρούλια αγοράζεται ενυδρεία.... εμείς εδώ γιατι πληρώνουμε σε Ευρώ lol! lol! lol!

Έχουμε γόνιμο υπέδαφος, γι'αυτό...

geek geek lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kisifer
Μέλος
Μέλος
Kisifer


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Τόπος : Αλεξανδρούπολη

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΠεμ Σεπ 25, 2008 10:35 am

400 λίτρα για τροφέους....μην το σκέφτεσαι καθόλου...θα δεις ότι θα σε ανταμείξουν και θα τα χαρείς όσο τίποτα άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Stelios_Rjk
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Stelios_Rjk


Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ηλικία : 40
Τόπος : Αθηνα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΠεμ Σεπ 25, 2008 6:03 pm

Moutralewn έγραψε:
Stelios_Rjk έγραψε:
Για περιμενε λιγο... πιθανον να εχουμε καποια εξελιξη που να σε ενδιαφερει, μιλαω σε σχεση με ψαρια.

Ούτως ή άλλως θα περιμένω γιατί τώρα δεν υπάρχει το.."μαρούλι" (552€).

Μέσα στο επόμενο δίμηνο θα στηθεί.

Για πες περισσότερα για την εξέλιξη αυτή.... bounce bounce

Μολις υπαρχουν νεα θα ενημερωσω, ειμαστε ακομα εν αναμονη. Λιγη υπομονη ακομα..

Τα tropheus παντως για τα λιτρα σου θα ηταν το κατι αλλο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΠαρ Σεπ 26, 2008 9:24 am

Stelios_Rjk έγραψε:
Moutralewn έγραψε:
Stelios_Rjk έγραψε:
Για περιμενε λιγο... πιθανον να εχουμε καποια εξελιξη που να σε ενδιαφερει, μιλαω σε σχεση με ψαρια.

Ούτως ή άλλως θα περιμένω γιατί τώρα δεν υπάρχει το.."μαρούλι" (552€).

Μέσα στο επόμενο δίμηνο θα στηθεί.

Για πες περισσότερα για την εξέλιξη αυτή.... bounce bounce

Μολις υπαρχουν νεα θα ενημερωσω, ειμαστε ακομα εν αναμονη. Λιγη υπομονη ακομα..

Τα tropheus παντως για τα λιτρα σου θα ηταν το κατι αλλο!

ΟΚ, Στέλιο.

Αναμένω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤρι Οκτ 21, 2008 10:42 pm

Ο κύβος ερίφθη....

Κατέφθασε χθες...
400 λίτρα με Red Bellies Pa210010
...και προς το παρόν αναπαύεται στο μπαλκόνι.

Η βάση σε χρώμα κερασιάς (για να ταιρίαζει με τα υπόλοιπα έπιπλα) είναι έτοιμη...
400 λίτρα με Red Bellies Pa210015

Κατασκευάστηκε απο ξύλο πάχους 2,5 εκ με 4 πόρτες και 4 "κόντρες" (κάθετα ξύλα)...
400 λίτρα με Red Bellies Pa210012

Σε όλα τα σημεία επάφης των ξύλων τοποθετήθηκαν απο 2 μεταλλικές βιδωτές γωνιές...
400 λίτρα με Red Bellies Pa210013

Στο κάτω μέρος της βάσης τοποθετήθηκε 2ο κομμάτι ξύλου πάχους επίσης 2,5 εκ για μεγαλύτερη αντοχή, λίγο πιο πίσω απο το 1ο κομμάτι χάριν αισθητικής...
400 λίτρα με Red Bellies Pa210014

Να σημειώσω ότι η βάση του έπιπλου έγινε απο μονοκόμματα φύλλα ξύλου για καλύτερη κατανομή βάρους.

Η συνέχεια έρχεται...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤρι Οκτ 21, 2008 11:43 pm

καλως το δεχτηκες Ιασωνα....περιμενουμε εξελιξεις........
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 8:34 am

καλως το δεχτηκες το μικρο σου ενυδρειακι... lol! lol!
θα αλλαξω τον τιτλο του θεματος παντως,μιας και ειπαμε οτι θα βαλεις tropheus... geek geek geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 11:13 am

καλως το δεχτηκες !!!

Αντε γιατι ζηλευω και σκεφτομαι να παρω αλλο ενα 400αρι να βαλω τροφεους..... geek
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
TΣΙΟΝΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ηλικία : 60
Τόπος : Kατερίνη

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 12:53 pm

imichal έγραψε:
καλως το δεχτηκες !!!

Αντε γιατι ζηλευω και σκεφτομαι να παρω αλλο ενα 400αρι να βαλω τροφεους..... geek

Rolling Eyes affraid bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 4:51 pm

imichal έγραψε:

Αντε γιατι ζηλευω και σκεφτομαι να παρω αλλο ενα 400αρι να βαλω τροφεους..... geek

καλα εσυ εισαι απο αλλο επεισοδιο.... lol! lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
orck
Μέλος
Μέλος
orck


Αριθμός μηνυμάτων : 218
Ηλικία : 46
Τόπος : Π.Φαληρο

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 5:33 pm

ολε cheers 400αρι βλεπω
καλο στησιμο

απο περιεργεια, ποσο σου κοστισε να κατασκευασεις το επιπλο μονος σου (φανταζομαι στο εφτιαξε με δικες σου διαστασεις καποιος επιπλοποιος/επιπλα κουζινας κλπ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

400 λίτρα με Red Bellies Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: 400 λίτρα με Red Bellies   400 λίτρα με Red Bellies Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 10:31 pm

...συνέχεια...

...ανοίχθηκαν 2 τρύπες μεγέθους 25x40 (με την χρήση σέγας), μία σε κάθε μεριά του επίπλου για σωλήνες φίλτρων, καλώδια κλπ.
Η 2η τρύπα (δεξιά) υπολογίστηκε να βρίσκεται κοντά στην πρίζα που θα τοποθετηθεί το πολύμπριζο το οποίο θα στερεωθεί μέσα στο ντουλάπι.
400 λίτρα με Red Bellies Pa220010 400 λίτρα με Red Bellies Pa220011
(δεν έχωχέρι αλφάδι όπως βλέπετε αλλά την δουλειά τους την κάνουν albino )

...κατόπιν τοποθετήθηκε το έπιπλο στην θέση του και το ενυδρείο απο πάνω.
400 λίτρα με Red Bellies Pa220012 400 λίτρα με Red Bellies Pa220013
(Σε 2ο πλάνο η παρουσίαση της Werder πριν τον αγώνα με τον βάζελο geek )

Υπάρχει σκέψη για να αντικατασταθεί το ήδη υπάρχον έπιπλο της τηλεόρασης με νέο που θα σχεδιαστεί-κατασκευαστεί με σκοπό να ταιρίαζει καλύτερα με το έπιπλο του ενυδρείου.

Giannis-malawi έγραψε:
καλως το δεχτηκες το μικρο σου ενυδρειακι... lol! lol!
θα αλλαξω τον τιτλο του θεματος παντως,μιας και ειπαμε οτι θα βαλεις tropheus... geek geek geek

Έχω αποφασίσει για τα Red Bellies, αλλά μέχρι το Σάββατο που θα γίνουν τα πρώτα ψώνια μεσολαβούν 3 μέρες....

Που ξέρεις,ρεμάλι;; ...μπορεί να αλλάξω γνώμη geek

orck έγραψε:
ολε cheers 400αρι βλεπω
καλο στησιμο

απο περιεργεια, ποσο σου κοστισε να κατασκευασεις το επιπλο μονος σου (φανταζομαι στο εφτιαξε με δικες σου διαστασεις καποιος επιπλοποιος/επιπλα κουζινας κλπ)

Τα ξύλα κόστισαν περίπου 100€.

Το σχέδιο έγινε απο εμένα και οι διαστάσεις υπολογίστηκαν απο εμένα επίσης. Το κατασκεύασα μόνος μου με την λίγη εμπειρία που έχω απο τέτοιου είδους κατασκευες μιας και έχω φτιάξει κάποια έπιπλα.

Προτίμησα να το φτιάξω μόνος μου για να είμαι σίγουρος για την αντοχή και σταθερότητά του. Το εν λόγω έπιπλο είναι επίσης πολύ καλύτερη κατασκευή απο το έπιπλο της Juwel και αρκετά φθηνότερο. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
400 λίτρα με Red Bellies
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αμερική :: Αμερική του νότου-
Μετάβαση σε: