ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Γεια σας απο καλαματα

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
paxman
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 1

Γεια σας απο καλαματα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Γεια σας απο καλαματα   Γεια σας απο καλαματα Icon_minitimeΤρι Φεβ 03, 2015 10:19 am

Καλημερα σε ολο το φορουμ Ονομαζομαι Μιχαλης 32 ετων απο καλαματα
Προσφατα μου μπηκε το μικροβιο του χομπι και μεσα σε 3 μηνες αφου τελειωσα το 1ο μου ενυδρειο μετα απο πολυ διαβασμα (φυτεμενο με καρδιναλιους και Νεον 80 λιτρων) εχω ηδη αγορασει το 2ο ενυδρειο 120 λιτρων 100x30x40 για να φυλοξενησω τα ψαρια που μου αρεσαν απο την αρχη αλλα μου ελεγαν ολοι να παρω πρωτα μια εμπειρια και σιγα σιγα αργοτερα να περασω σε κιχλιδακια
Ηδη εχω μαζεψει τις πετρες και την αμμο απο την παραλια... μενει να ξεκλεψω λιγο χρονο απο την δουλεια μου και να το στησω...
Για τους κατοικους θα ανοιξω αλλου θεμα καθως ειμαι ασχετος απο αφρικη αν και διαβαζω... αλλα κατι τα πολλα ονοματα κατι τα χρωματα κατι οι ιδιαιτεροτητες εχω μπερδευτει
Anyway σας ζαλισα ηδη χαχαχαχαχαχα καλημερα λοιπον
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Γεια σας απο καλαματα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας απο καλαματα   Γεια σας απο καλαματα Icon_minitimeΤετ Φεβ 04, 2015 2:00 pm

Καλως ηρθες φιλε στην παρεα μας!

Εχες δυο επιλογες απο ψαρια:
Στις διαστασεις αυτες θα μπορεσεις να βαλεις μονο ενα ειδος(mbuna) απο τα ψαρια της λιμνης Malawi και θα πρεπει να ησυχο ειδος και μικρο σε τελικο μεγεθος!
Απο ψαρια της Tanganyika θα μπορεσεις να βαλεις ανετα 2 ειδη!
Αλλα αυτα θα τα συζητησουμε στο αναλογο θεμα!

Πριν στησεις το ενυδρειο ξεκινα να διαβαζεις αρθρα του φορουμ και για τις δυο λιμνες που προανεφερα και να αποφασισεις με ποια λιμνη θες να ασχοληθεις και σου αρεσει ωστε να στησεις σωστα το ενυδρειο και να μην χρειαζεται να ξεστηνεις και να ξαναστηνεις!

Καλη συνεχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
 
Γεια σας απο καλαματα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: καλώς ήλθατε :: καλώς ήλθατε-
Μετάβαση σε: