ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Προτάσης για 120λίτρα

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

Προτάσης για 120λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προτάσης για 120λίτρα   Προτάσης για 120λίτρα Icon_minitimeΚυρ Αυγ 03, 2008 1:02 pm

Γεια χαρά!!Όπως και εσείς κόλλησα και εγώ το μικρόβιο Wink και βρήκα ένα ενυδρείο 120λίτρα 100χ30χ40 και λογικά θα το κάνω tanganuika με neolamprologus multifasciatus αλλά θα ήθελα να ακούσω κάποιες προτάσης ακόμα μήπως αλλάξω γνώμη και υπάρχει κάτι καλύτερο Wink ..Έχω και ένα 60άρι που θα κάθετε σε λίγο Wink ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Giannis-malawi
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Giannis-malawi


Αριθμός μηνυμάτων : 1053
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθηνα

Προτάσης για 120λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσης για 120λίτρα   Προτάσης για 120λίτρα Icon_minitimeΚυρ Αυγ 03, 2008 4:24 pm

εγω θα εκανα το 60αρι με multi μολις καθοταν,και στο 120αρι θα εβαζα ή ενα ειδος ή θα συνδιαζα 2 απο εδω... cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Προτάσης για 120λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσης για 120λίτρα   Προτάσης για 120λίτρα Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2008 10:52 am

Μπορείς να βάλεις Ταγκανίκα σύμφωνα μα τις προτάσεις-υποδείξεις του Γιάννη ή οριακά ένα μικρό χαρεμάκι Yellow Labidos με "έξυπνο" aquascaping (να τρώει λίγα λίτρα απο τον συνολικό όγκο και να προσδίδει όσο το δυνατόν περισσότερες κρυψώνες).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

Προτάσης για 120λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσης για 120λίτρα   Προτάσης για 120λίτρα Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2008 2:43 pm

Giannis-malawi έγραψε:
εγω θα εκανα το 60αρι με multi μολις καθοταν,και στο 120αρι θα εβαζα ή ενα ειδος ή θα συνδιαζα 2 απο εδω... cheers cheers

Το μόνο είδος που μου αρέσει είναι τα multi pale ..καμιά άλλη πρόταση ??Ίσως το γυρίσω και malawi ποιος ξέρει Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Προτάσης για 120λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσης για 120λίτρα   Προτάσης για 120λίτρα Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2008 2:58 pm

το θεμα ειναι τεο οτι δεν προκειται να βρεις ειδη,σιγουρα λυσεις υπάρχουν αλλα....
Mαζι με τα μουλτι θα μπορουσες να βαλεις μαζι και Julidochromis transcriptus η Altolamprologus sp. compressiceps "shell.
Ακομα μπορεις να βαλεις Neolamprologus caudopunctatus ενα ζευγαρι η αν κανεις υπομονη και φανουμε τυχεροι(παιζει ισως απο σεμπτεβριο) ενα ζευγαρακι Chalinochromis brichardi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
Kisifer
Μέλος
Μέλος
Kisifer


Αριθμός μηνυμάτων : 95
Τόπος : Αλεξανδρούπολη

Προτάσης για 120λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσης για 120λίτρα   Προτάσης για 120λίτρα Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2008 3:00 pm

Και εγώ για εναλλακτική λύση θα πρότεινα ένα ζευγάρι Neolamprologus caudopunctatus. Βέβαια θα μου πεις...2 ψαράκια σε 120λίτρα??? Εεε.. τι να κάνεις? Έτσι πάει το σύστημα Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Teo
Μέλος
Μέλος
Teo


Αριθμός μηνυμάτων : 130
Τόπος : Πολύκαστρο,Κιλκίς

Προτάσης για 120λίτρα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προτάσης για 120λίτρα   Προτάσης για 120λίτρα Icon_minitimeΔευ Αυγ 04, 2008 3:17 pm

Σκέφτομαι αν μπορέσω και βρω ψάρια να κάνω τον συνδιασμό με τα multi και τα Altolamprologus sp. compressiceps "shell..Αλλά ακόμα δεν είναι σίγουρο..Και δεν εξαρτάται μόνο από εμένα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προτάσης για 120λίτρα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Γενικά για κιχλίδες Αφρικής-
Μετάβαση σε: