ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
geko
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 15

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10, 2013 2:14 pm

Τρίτη μέρα στο ενυδρειο κ νομίζω. Οτι έχω θέμα ήδη με τον ένα green terror. Σηκώθηκα το πρωί κ τον ειδα να καθετε στην πίσω άκρη του ενυδρειου πισω απο κατι πετρες που εχω. Αραιά κ που βγαίνει κάνει μια βόλτα , κυνηγάει τον άλλο(εχθές όλη μέρα αυτό έκανε) κ ξανα επιστρέφει πίσω!!!Παντως τις δυο πρωτες ημερες ηταν μια χαρα.Αν κ εχθες το απογευμα τα ταισα κ δεν φαγανε.Απλα την βαζανε την τροφη στο στομα κ την βγαζαν εξω παλι.Λετε να ειναι ακόμα στρεσαρισμενα; Κάποιος τρόπος αντιμετωπίσεις υπάρχει; (ο ενας φαινετε μια χαρα για την ωρα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10, 2013 11:40 pm

Δώσε λίγο χρόνο στα ψάρια σου και βλέπεις!
Σε ποσά λίτρα τα έχεις βάλει;
Βάλε και καμία φωτό από τα ψάρια σου αν μπορείς!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
geko
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 15

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΔευ Φεβ 11, 2013 1:48 pm

240 lt ειναι (1,20χ0,45χ0,55 νομιζω)
δυστηχως φοτο δεν ξερω να βαζω εδω..
Παντως κ το αλλο ψαρακι σημερα δεν το βλεπω κ αυτο καλα...ΣΑΝ να μην εχει ορεξη.
Το προηγουμενο παντως δεν εχει ξεκολησει καθολου απο τον βυθο του ενυδρειο...το πρωι το ειδα σαν να ηταν ξαπλωμενο κ αναπνεε βαρια!!!Τωαρα παλι απλα επιπλεει στο ιδιο σημειο κ δεν κουνιεται καν...(δεν εχω οπτικη γωνια καλη ,γιατι εχω κατι πετρες μπροστα κ προσπαθω να δω ενδοιαμεσα κ πλαγια.)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΔευ Φεβ 11, 2013 5:54 pm

Ανεβαδε τις φωτο στο imageshack κανε copy-paste το link!
Το ενυδρειο ειναι μικρο για green terror!
Πες μας τιμες νερου του ενυδρειου!
Eχεις μονο τα green terror μεσα?

Προσπαθησε να βγαλεις φωτο για σου πουμε καλυτερα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
geko
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 15

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΔευ Φεβ 11, 2013 6:22 pm

NO3 25-50 mg/lt
N02 0 mg/lt
GH 14 d
KH 6-10 d
PH 7,2
(οι μετρησης εγιναν εχθες το απογευμα κ ειναι απο την εταιρια eSHa

εχω κ ενα πλεκο μεσα,
φωτο του ενυδρειου εχω κ σε μακρινη αποσταση τα ψαρακια.δεν φαινονται καλα γιατι τα τραβηξα απο μακρια.Εξαλλου ,δεν προλαβα για περαιτερω.Απο σαββατο το απογευμα τα εχω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geko
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 15

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΔευ Φεβ 11, 2013 6:25 pm

img1118o.jpg
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geko
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 15

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: S.O.S ΑΜΜΩΝΙΑ   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΤρι Φεβ 12, 2013 4:34 pm

παιδια μου εβγαλε αμμωνια!!!Εχθες το βραδυ το βρηκα.Εβαλα μεσα στο εξωτερικο φιλτρο, της jbl το AMMO EX.(εχθες το βραδυ το εβαλα).Tα παιδια απο το μαγαζι που αγορασα τα ψαρια μου ειπαν να μην κανω αλλαγη γιατι ετσι ισως προσθεσω κ αλλη αμμωνια.Απλα να βαλω μονο το ΑΜΜΟ ΕΧ (600gr) kai διπλη δοση το prime(Seachem),
Αυτην τη στιγμη Το ενα ψαρι ειναι σχεδον πεθαμενο τωρα..Εχει γυρισει αναποδα,εχουν θολωσει τα ματια του ,εχει χασει τα χρωματα του και βαρια ανασαινει σχεδον καθολου δηλαδη !!!το αλλο παραμενει στον βυθο πισω απο τις ππετρες χωρις να κινηται!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geko
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 15

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τελος το ενα GREEN terror   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΤρι Φεβ 12, 2013 10:02 pm

ΤΕΛΟΣ το ενα ψαρακι!!!
To αλλο ψαρακι,η κατασταση του,παραμενει σταθερη.Δεν κολυμπαει κ απλα καθετε στον πυθμενα του ενυδρειου πισω απο τις πετρες διπλα απο την εισοδο του εσωτερικου φιλτρου.Λετε να την γλυτωσει?
Ως τωρα εχω βαλει jbl AMMO EX k prime (seahcem) k sera nitrivek
Το συν (αν μπορουμε να το ονομασουμε ετσι φυσικα) ειναι οτι η αμμωνια εχει πεσει κατακορυφα 0,1 mg/l.Mπορω να ελπιζω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΤρι Φεβ 12, 2013 10:16 pm

Φίλε μου προφανώς τα ψάρια τα αγορασες αρρωστα!
Κοιτά εδώ http://cich.forumchti.com/f32-forum μήπως βοηθήσει !
Γιατί δεν ξέρω αν θα προλαβεις να σώσεις το άλλο!

Το ενυδρειο πως το εστρωσες?
Με τι τεστ μετράς?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
geko
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 15

Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: S.O.S ΑΜΜΩΝΙΑ   Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο Icon_minitimeΤρι Φεβ 12, 2013 11:25 pm

λοιπον...οι μετρησεις της αμμωνιας γινονται με JBL TEST k τα υπολοιπα (ph,gh,kh κ.α....)με ενα τεστ της esha.
To νυδρειο υπαρχει εδω κ 4 χρονια .Μου ειχε μεινει μονο ενας πλεκο μεσα(υπαρχει ακομα) γιατι πριν 3-4 μηνες "χαθηκε" το οσκαρ που ειχα.
Υπαρχει περιπτωση η αμμωνια να δημιουργηθηκε μεσα στην σακουλα μεταφορας?Οπως καταλαβαινεις τα παιδια στο μαγαζι ειναι λογικο να μου πουυνε οτι ηταν υγειεστατα!!!
Παντως κ σημερα που περασα απο το μαγαζι τα υπολοιπα που ειχε μεσα στο ενυδρειο ηταν μια χαρα...Ετσι μου φανηκε δηλαδη.
Το σιγουρο ειναι οτι εγω εκανα μπουρδα κατα την προσαρμογη τους στο ενυδρειο μου.Ενω τα αφησα με την σακοθλα λιγο στο ενυδρειο μου ωστε να παρει την θερμοκρασια αρχισα να προσθετω ανα πεντε λεπτα λιγο νερο μεσα στην σακουλα κ μετα απο ενα μισαωρο κ λιγο παραπανω αντι να τα βαλω μεσα με την αποχη ,βυθησα την σακουλα μεσα στο ενυδρειο κ χυθηκε κ το νερο (της σακουλας)μεσα στο ενυδρειο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δυο GREEN TERROR στο ενυδρειο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» green terror

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αμερική :: Γενικά για κιχλίδες Αμερικής-
Μετάβαση σε: