ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 20, 2012 5:03 pm

Κοράλια μην βάλεις! Και άσχημο θα φαίνεται, και θα φεύγει απο την όποια βιοτοπικότητα υπάρχει!

Όσον αφορά τις διαθεσεις του αρσενικού estherae, δεν μπορώ να σου πω ποιες είανι οι διαθέσεις του, γιατί πολύ απλά δεν το έχω δει. Αλλά σε πληροφορώ ότι διατρέχεις κίνδυνο ιβριδισμού! Να το ξερεις!


Πάντως ο αρσενικός johanni ομορφάντρας είναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 20, 2012 5:05 pm

ΠαναγιώτηςCR7 έγραψε:
Κοράλια μην βάλεις! Και άσχημο θα φαίνεται, και θα φεύγει απο την όποια βιοτοπικότητα υπάρχει!

Όσον αφορά τις διαθεσεις του αρσενικού estherae, δεν μπορώ να σου πω ποιες είανι οι διαθέσεις του, γιατί πολύ απλά δεν το έχω δει. Αλλά σε πληροφορώ ότι διατρέχεις κίνδυνο ιβριδισμού! Να το ξερεις!


Πάντως ο αρσενικός johanni ομορφάντρας είναι!

ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΕΑΝ ΥΒΡΙΔΙΣΟΥΝ???

ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΓΙΟΧΑΝΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΗΛΥΚΑ???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 20, 2012 5:54 pm

phil99 έγραψε:


ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΕΑΝ ΥΒΡΙΔΙΣΟΥΝ???

ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΓΙΟΧΑΝΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΗΛΥΚΑ???

Τι θα συμβεί? 1ον) χαλάς τις ισσοροπίες των ψαριών, και στην ουσία δεν έχεις καθαρά αίματα. 2ον) βγάζεις υβριδια τα οποία δεν υπάρχουν, και 3ον) δεν μπορείς να τα δώσεις-πουλησεις.

Τα ψαρια δεν είναι σκύλοι για να μπορούν να είναι ιμίαιμα! Όταν αγοράζουμε ψάρια τα παίρνουμε καθαρά για να δούμε και χρώματα αλλά και συμπεριφορές
ψαριού!


Επίσης, την ερώτηση σου με τα johanni δεν την κατάλαβα, αλλά και τα 3 είδη σου μπορούν να ιβρυδίσουν μεταξύ τους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 20, 2012 9:59 pm

ΠαναγιώτηςCR7 έγραψε:
phil99 έγραψε:


ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΕΑΝ ΥΒΡΙΔΙΣΟΥΝ???

ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΓΙΟΧΑΝΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΘΗΛΥΚΑ???

Τι θα συμβεί? 1ον) χαλάς τις ισσοροπίες των ψαριών, και στην ουσία δεν έχεις καθαρά αίματα. 2ον) βγάζεις υβριδια τα οποία δεν υπάρχουν, και 3ον) δεν μπορείς να τα δώσεις-πουλησεις.

Τα ψαρια δεν είναι σκύλοι για να μπορούν να είναι ιμίαιμα! Όταν αγοράζουμε ψάρια τα παίρνουμε καθαρά για να δούμε και χρώματα αλλά και συμπεριφορές
ψαριού!


Επίσης, την ερώτηση σου με τα johanni δεν την κατάλαβα, αλλά και τα 3 είδη σου μπορούν να ιβρυδίσουν μεταξύ τους!

ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....Η ΔΙΑΚΟΣΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ?? ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΕΤΡΕΣ?? (ΠΑΡΑΤΗΡΟΝΤΑΣ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΦΩΛΙΕΣ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 21, 2012 12:16 am

Βαλε οπωσδηποτε κι αλλες πετρες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
ΚΙΧΛΙΔΑΣ
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 30

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 21, 2012 4:31 pm

αγαπητε phill99 το ενυδρειο σου ειναι 234 λιτρα μεικτα μαζι με το φιλτρο και το θερμοστατη εχεις 200 λιτρα καθαρα αποψη μου ειναι πως μπορεις να φιλοξενησεις 1 χαρεμι ωριακα και παλι με labidochromis caeralleus που θεωρουνται ευκολα σχετικα ψαρια. Στο ενυδρειο σου θεωρω πως πρεπει να προστεσεις ακομα λιγες πετρες και να αφαιρεσεις αρκετα ψαρια ειδικα τα nimbochromis καταταλλα μια χαρα ! Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 21, 2012 5:18 pm

ΚΙΧΛΙΔΑΣ έγραψε:
αγαπητε phill99 το ενυδρειο σου ειναι 234 λιτρα μεικτα μαζι με το φιλτρο και το θερμοστατη εχεις 200 λιτρα καθαρα αποψη μου ειναι πως μπορεις να φιλοξενησεις 1 χαρεμι ωριακα και παλι με labidochromis caeralleus που θεωρουνται ευκολα σχετικα ψαρια. Στο ενυδρειο σου θεωρω πως πρεπει να προστεσεις ακομα λιγες πετρες και να αφαιρεσεις αρκετα ψαρια ειδικα τα nimbochromis καταταλλα μια χαρα ! Rolling Eyes

Κανονικά κανένα Mbuna δεν κάνει εκεί μέσα! Αλλά εφόσον τα έβαλε τουλάχιστον όπως είπα και πιο πάνω να προσπαθήσει να διαμορφώσει το aquascape όσο πιο καλύτερα μπορεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 22, 2012 9:35 pm

τι να σας πω τωρα αποψη σας.την σεβομαι αλλα δεν συμφωνω απολυτα .εγω πιστεβω ποσ ζουν καλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 6:01 pm

τα ψαρια τελικα που εχω μπορουν να ζευγαρωσουν σε αυτο το ενυδρειο???η το μηκοσ ειναι ενασ παραγοντασ που το καθιστα αδυνατον??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 27, 2012 7:29 pm

phil99 έγραψε:
τα ψαρια τελικα που εχω μπορουν να ζευγαρωσουν σε αυτο το ενυδρειο???η το μηκοσ ειναι ενασ παραγοντασ που το καθιστα αδυνατον??

Ίσως να ζευγαρώσουν, αλλά μεγάλο παράγοντα για να ζευγαρώσουν είναι οι συνθήκες διαβίωσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 3:28 pm

εκτοσ απο το μηκοσ τι αλλο μου λιπει?ο διακοσμοσ σωστοσ? ... ααα εβαλα μερικεσ πετρεσ ασβεστολιθηκεσ ακομη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 3:30 pm

ακομη πωσ ξεχωριζουμε αν ειναι αρσενικο η θυληκο ενα ροντ ζεβρα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 3:46 pm

phil99 έγραψε:
ακομη πωσ ξεχωριζουμε αν ειναι αρσενικο η θυληκο ενα ροντ ζεβρα??
Τα estherae, τα αρσενικά έχουν πιο έντονο χρώμα απο τα θηλυκά και επίσης είναι πιο μεγάλα απο τα θηλυκά(σε πλήρη ανάπτυξη).

Δές και αυτό το λινκ:
http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1730
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 3:49 pm

phil99 έγραψε:
εκτοσ απο το μηκοσ τι αλλο μου λιπει?ο διακοσμοσ σωστοσ? ... ααα εβαλα μερικεσ πετρεσ ασβεστολιθηκεσ ακομη

Και επίσης η λάθος ψαροσύνθεση.

Σε αυτές τις διαστασεις όσες πέτρες και να βάλεις το ιδιο θα είναι καθώς το ύψος που έχεις πάει χαμένο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΙΧΛΙΔΑΣ
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 30

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 28, 2012 3:51 pm

απο στησιμο μια χαρα εισαι !!!
τωρα για τα red zempra το φυλο τους για 100% ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΠΟΥΚΩΜΑ αλλιως προσδιοριζεις με βαση τις βουλες που εχουν στο κατω πτερυγιο τους οσο πιο πολλες βουλες σημαινει πως ειναι μαλλον αρσενικο και αντιστοιχα οσες λιγοτερες σημαινει οτι μαλλον ειναι θηλυκο και επισης αλλος ενας τροπος ειναι απο το ραχιαιο τους πτερυγιο που ειναι πανω πανω για να σου δωσω να καταλαβεις στα αρσενικα παει αυτη η σαν γραμμη διαγωνια ή ευθεια (καθετα) και στα θηλυκα κανει σαν μια κουρμπα !

ετσι εχω παρατηρησει πως ειναι τα δικα μου ψαρια αλλα επισης τα εχω διαβασει σε βιβλια! τα δικα μου τα red zempra ειναι μπουκωμενα ! cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 04, 2012 3:21 pm

κατάλαβα και ευχαριστώ....κάτι άλλο εχώ ακούσει πως για να καταλάβουμε αν είναι αρσενικό ή θηλυκό λάμπιντο σίγουρα πρέπει να δούμε το πάνω πτερύγιο και αν τελειώνει με μύτη τότε είναι αρσενικό ενώ αν τελειώνει καμπύλη ειναι θηλυκο?πειτε τισ αποψεισ σασ...ακομη η θηλυκια λαμπιντο μου εχει εδω και δυο μερεσ φουσκωτεσ ωοθηκεσ.. μηποσ ετοιμαζεται να ζευγαρωσει...τελοσ για να ζευγαρωσουν δυο ζτοχανη ειναι πολυ δυσκολο???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2012 2:42 pm

η θηλυκια μου η λαμπιντο εχει ενα μεγαλο φουσκωμα στησ ωοθηκεσ μηποσ εχει αυγα??πειτε μου τι συμαινει αυτο το φουσκωμα να ξερω..

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2012 3:43 pm

Πιθανώς. Ή έφαγε πολύ, ή είναι έτοιμη για χωρούς ή έχει bloat. Αν είναι έοιμη για ζευγάρωμα θα το καταλάβεις αν το πρωκτό της είναι πεταχτό προς τα έξω. Τοτε πολυ σύντομα θα δεις ζευγάρωμα. Ειδάλως, έχει κάτι άλλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 8:58 pm

τι ειναι το βλοατ "??και τι συμπτοματα εχει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 9:26 pm

phil99 έγραψε:
τι ειναι το βλοατ "??και τι συμπτοματα εχει

Eπειδή το θέμα αυτο για να αιτιολογηθεί είναι τεράστιο και θέλουμε πόσες ώρες να το γράψουμε, υπάρχει εδώ έτοιμο!
http://cich.forumchti.com/t641-topic


Δες και αυτό:
http://cich.forumchti.com/t608-topic
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2012 9:26 pm

εμενα η θηλυκια μ ειχε μονο ενα φουσκωμα στισ ωοθηκεσ αλλα τωρα εχει εξαφανηστει το φουσκωμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 2:17 pm

phil99 έγραψε:
εμενα η θηλυκια μ ειχε μονο ενα φουσκωμα στισ ωοθηκεσ αλλα τωρα εχει εξαφανηστει το φουσκωμα
Έφαγε πολύ! Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 9:48 pm

δεν ξερω παντοσ εγω τα ταιοζω καθε δυο μερεσ και το φουσκωμα εμφανιστηκε τισ μερεσ που δεν τα ταιζα ακομη το αποκλειω το φουσκωμα απο το φαει αφου ξερω πως ειναι το φουσκωμα απο το φαει στα ψαρια μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Παναγιώτης Κ
Μέλος
Μέλος
Παναγιώτης Κ


Αριθμός μηνυμάτων : 202
Τόπος : Άρτα

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Δεκ 12, 2012 11:15 pm

phil99 έγραψε:
δεν ξερω παντοσ εγω τα ταιοζω καθε δυο μερεσ και το φουσκωμα εμφανιστηκε τισ μερεσ που δεν τα ταιζα ακομη το αποκλειω το φουσκωμα απο το φαει αφου ξερω πως ειναι το φουσκωμα απο το φαει στα ψαρια μου

Κάθε 2 μέρες???? affraid

Κάθε μέρα θέλει κανονικά 2 με 3 φορές. Λάθος σου αυτό. Ένα μεγάλο ποσοστό για να δεις γεννα είναι το καλό και επαρκές τάισμα για να βγάλει αυγά η θηλυκιά. Αλλά δεν κάνεις και καλό στα ψάρια σου έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης




ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ   ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Δεκ 13, 2012 10:17 pm

θα το εφαρμοσω αυτο που λεσ.αλλα αυτο το φουσκωμα μπορει να ηταν απο αυγαααα??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ 250 ΛΙΤΡΩΝ ΜΕ ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: