ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
diamanths
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 08, 2011 11:21 pm

Γεια σας αποφασισα να κανω ενα ενυδρειο με κιχλιδες τακανικα γιατι ειναι πανεμορφα ψαρακια, πηγα θεσσαλονικη και βρηκα ψαρακιατα LAMPROLOGUS LELEURI. ειναι κουκλακια. αγορασα 6 μικρα και τα εβαλα στο ενυδρειο, για να ξεχωρησει κανενα ζευγαρακι. το ενυδρειο ειναι με ψηλη αμος για υποσρωμα και πετρες για κρυψομες. δυο φιλτρα για καλο φιλταρησμα απο τα οποια το ενα το μικρο εχει μακαρονι μεσα για την συσορευση βακτιριον. θεμοστατης 150w και για φοντο μαυρο χαρτονι. το ph einai sto 8. GH ειναι 14 και KH ειναι 12. Δειτε
φωτο



ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. 04072010

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/823/08072011050.jpg/

τα σχολιασας δεκτα. Wink Wink Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 18, 2011 1:18 pm

Ωραιο το ενυδρειο σου φιλε μου !
Εχω καποιες ενστασεις για το στησιμο των πετρων θες περισσοτερη πετρα και οι πετρες να σχηματιζουν ενα κλειστο κυκλωμα βραχων
επισης τα λιτρα ειναι οριακα για αυτο το ψαρι διαβασε μερικες πληροφοριες εδω

Πες μας τις διαστασεις του ενυδρειου και τι φιλτρα εχεις!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
diamanths
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 18, 2011 11:27 pm

chris7 έγραψε:
Ωραιο το ενυδρειο σου φιλε μου !
Εχω καποιες ενστασεις για το στησιμο των πετρων θες περισσοτερη πετρα και οι πετρες να σχηματιζουν ενα κλειστο κυκλωμα βραχων
επισης τα λιτρα ειναι οριακα για αυτο το ψαρι διαβασε μερικες πληροφοριες εδω

Πες μας τις διαστασεις του ενυδρειου και τι φιλτρα εχεις!

για σου chris ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ 80Χ40Χ30. ΤΑ ΦΙΛΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ, ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΕΕΙ ΠΑΝΟ 450, ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΑΙ,.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diamanths
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΔευ Ιουλ 18, 2011 11:30 pm

diamanths έγραψε:
chris7 έγραψε:
Ωραιο το ενυδρειο σου φιλε μου !
Εχω καποιες ενστασεις για το στησιμο των πετρων θες περισσοτερη πετρα και οι πετρες να σχηματιζουν ενα κλειστο κυκλωμα βραχων
επισης τα λιτρα ειναι οριακα για αυτο το ψαρι διαβασε μερικες πληροφοριες εδω

Πες μας τις διαστασεις του ενυδρειου και τι φιλτρα εχεις!

για σου chris ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΗΣ 80Χ40Χ30. ΤΑ ΦΙΛΤΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ, ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΕΕΙ ΠΑΝΟ 450, ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ. ΛΙΓΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΑΙ,.
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΩΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΛΙΤΡΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΡΑΤΙΟΤΙΚΟΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΩ ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ 400 ΛΙΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΓΙΑ ΚΙΧΛΙΔΕΣ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΤρι Ιουλ 19, 2011 12:32 pm

Οι διαστασεις του ενυδρειου σου ειναι πολυ μικρες για leleupi !
Τα φιλτρα σου ποσα λιτρα γυρνανε και ποιας εταιρειας ειναι?

Εγω σε 400 λιτρα εχω γυρω στα 130 κιλα πετρα μεσα δεν εχει παθει τιποτα..μην φοβασαι βαλε πετρες μεσα απλα να προσεχεις να στηριζονται καλα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2011 12:53 pm

Για αυτο το ψαρι χρειαζεσαι 1,20 σε μηκος.
Δεν ειναι πολυ μεγαλο σε μεγεθος αλλα ειναι μοναχικο ψαρι(δεν δενεται με την θυληκια) και θελει τον χωρο του.
Βαλε και αλλες πετρες μηπως ταιριαξει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
diamanths
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΚυρ Σεπ 11, 2011 5:51 pm

chris7 έγραψε:
Οι διαστασεις του ενυδρειου σου ειναι πολυ μικρες για leleupi !
Τα φιλτρα σου ποσα λιτρα γυρνανε και ποιας εταιρειας ειναι?

Εγω σε 400 λιτρα εχω γυρω στα 130 κιλα πετρα μεσα δεν εχει παθει τιποτα..μην φοβασαι βαλε πετρες μεσα απλα να προσεχεις να στηριζονται καλα!
τα φιλτρα ειναι AQNAEL 450 L/H και το αλλο ειναι SHANDA 650 L/H. εχω βαλλει και φυτα βανλισερια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
diamanths
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΚυρ Σεπ 11, 2011 6:08 pm

diamanths έγραψε:
chris7 έγραψε:
Οι διαστασεις του ενυδρειου σου ειναι πολυ μικρες για leleupi !
Τα φιλτρα σου ποσα λιτρα γυρνανε και ποιας εταιρειας ειναι?

Εγω σε 400 λιτρα εχω γυρω στα 130 κιλα πετρα μεσα δεν εχει παθει τιποτα..μην φοβασαι βαλε πετρες μεσα απλα να προσεχεις να στηριζονται καλα!
τα φιλτρα ειναι AQNAEL 450 L/H και το αλλο ειναι SHANDA 650 L/H. εχω βαλλει και φυτα βανλισερια.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/853/0071t.jpg/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.   ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ. Icon_minitimeΔευ Σεπ 12, 2011 1:50 am

Πολυ καλυτερο αν και σε περνει να βαλεις ακομα κι αλλες πετρες!
Απο θεμα κυκλοφοριας εισαι μια χαρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
 
ΝΕΟ tanganyika 100 ΛΙΤΡΟΝ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» (Tanganyika) The black diamond of Tanganyika lake

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Tanganyika-
Μετάβαση σε: