ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...

Πήγαινε κάτω 
+4
Moutralewn
Samian
chris7
Konstantinx
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΠεμ Ιαν 06, 2011 11:04 pm

ΕΞ. ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ:92 x 41 x 55
ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ:25 κιλα σκουρα λευκη αμμος
ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ:πετρες απο ποταμο
ΨΑΡΙΑ & ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ:4 labidochromis caurelius (1α/3θ)
ΦΥΤΑ: -
ΦΩΤΙΣΜΟΣ:2 x T5
ΜΕΤΡΗΣΗ ρΗ:8
ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ:26,3 (Juwel θερμοστατης)
ΦΙΛΤΡΑΝΣΗ:εσωτερικο Juwel Bioflow 3.0
ΑΛΛΑΓΕΣ ΝΕΡΟΥ:30% καθε βδομαδα

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... 33mljjr
Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... 33vlu2x
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 11:47 am

Ωραιο το ενυδρειο σου φιλε μου!
Προσωπικα θα εβαζα λιγο παραπανω πετρα γιατι φαινεται λιγο αδειο!Εχεις ακομα χωρο να προσθεσεις!
Καλυτερα να προσθεαεις και ενα ακομα φιλτρο εξωτερικο για να εχεις καλυτερη κυκλοφορια και περισσοτερη βιολογια!
Aν δεν κανω λαθος ο κυκλοφορητης που εχει το φιλτρο σου ειναι 600λτ/ωρα..ειναι πολυ λιγος για τα λιτρα σου!

Καλη συνεχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 6:41 pm

Εχω αλλο εναν κυκλοφορητη 400αρη της sera μ'ενα γωνιακο σωληνακι φιλε μου αλλα δεν ξερω πως και που να τον τοποθετησω μεσα στο ενυδρειο.. Rolling Eyes

Ετσι δειχνει τωρα... Ανανεωμενο πια!!!

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... 2ymgdmv
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 7:02 pm

Πολυ ομορφο με τις βαλισνεριες!
Τον κυκλοφορητη θα τον τοποθετουσα στην αριστερη μερια....γιατι απο οτι φαινεται στις φωτο απο την μεση και αριστερα
το νερο μενει στασιμο!
Αν και εγω αντι του κυκλοφορητη θα εβαζα και αλλο ενα φιλτρο για τους παραπανω λογους που προανεφερα!
Επισης αλλο ενα πλεονεκτημα που θα εχεις βαζοντας και αλλο φιλτρο ειναι οτι αν παθει κατι το ενα φιλτρο(μακαρι να μην σου τυχει ποτε) θα εχεις το αλλο
να δουλευει και δεν θα εχεις κανενα προβλημα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 7:11 pm

Αυτη τη στιγμη φιλε μου κωλυομαι για δευτερο φιλτρο. Την εξοδο του εσωτερικου αν την γυρισω προς το τζαμι, οπως εκανα τωρα, και τη χαμηλωσω λιγο μεσ'το νερο, αφηνοντας την να το ανακινει ελαφρα παντα, κινειται το νερο μια χαρα σε ολη του την εκταση.
Μπορεις να μου πεις πως θα τοποθετουσες τον κυκλοφορητη που σου ανεφερα; φαντασου οτι ειναι οπως της juwel αλλα εχει ενα μακρυ λαιμο σε σχημα Γ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 7:18 pm

Στην αριστερη μερια για να δημιουργηθει περισσοτερο ρευμα και παραπανω κυκλοφορια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΠαρ Ιαν 07, 2011 11:15 pm


Δεν ειναι κουκλια;;;; bounce


Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... 2wqczlc
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Samian
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 4

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 08, 2011 12:53 am

Καλά μιλάμε για φανταστικά χρώματα. Το μόνο που πιστεύω θα σε χαλάσει θα είναι το "παλαίωμα" του ενυδρείου αλλά και τότε θα αναδειχθούν χρώματα που δεν φαντάζεται....
Πάντα τέτοια και συγχαρητήρια...... GoodJob
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 08, 2011 12:55 am

Περιμενω πως κ πως την αλγη φιλε μου!!! Laughing

Ευχαριστω για τα καλα σου σχολια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 08, 2011 2:42 pm

Konstantinx έγραψε:
Αυτη τη στιγμη φιλε μου κωλυομαι για δευτερο φιλτρο.

Λογικό και μην ξεχνάμε γενικότερα ότι οι καιροί άλλαξαν εν συγκρίσει με παλαιότερα.

Απλώς βάλτο στο πρόγραμμα και μην το αμελήσεις γιατί το χρειάζεσαι σίγουρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 08, 2011 3:07 pm

chris7 έγραψε:
Ωραιο το ενυδρειο σου φιλε μου!
Προσωπικα θα εβαζα λιγο παραπανω πετρα γιατι φαινεται λιγο αδειο!Εχεις ακομα χωρο να προσθεσεις!
Καλυτερα να προσθεαεις και ενα ακομα φιλτρο εξωτερικο για να εχεις καλυτερη κυκλοφορια και περισσοτερη βιολογια!
Aν δεν κανω λαθος ο κυκλοφορητης που εχει το φιλτρο σου ειναι 600λτ/ωρα..ειναι πολυ λιγος για τα λιτρα σου!

Καλη συνεχεια!

Φιλε μου συμφωνα με την Juwel αλλα και το πρωτο πραγμα που ακουγα συνεχεια οταν ξεκινησα αυτο το χομπυ, οσον αφορα τους κυκλοφορητες κ τα φιλτρα, ειναι οτι θα πρεπει να ειναι 2-3φορες τον ογκο του ενυδρειου. Οποτε αν πουμε οτι στρογγυλα το δικο μου ειναι 200λτ κ οχι 180, δεν ειμαι μεσα με το 3πλασιο του, δλδ τα 600λτ/ω;
Μια οικονομικη εναλλακτικη που εχω βεβαια, ειναι να παρω στα 1500λτ/ω αντικαθιστωντας τον κυκλοφορητη που εχω με αλλον της Juwel για το φιλτρο μου!!!! Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 08, 2011 3:17 pm

Konstantinx έγραψε:
Φιλε μου συμφωνα με την Juwel αλλα και το πρωτο πραγμα που ακουγα συνεχεια οταν ξεκινησα αυτο το χομπυ, οσον αφορα τους κυκλοφορητες κ τα φιλτρα, ειναι οτι θα πρεπει να ειναι 2-3φορες τον ογκο του ενυδρειου. Οποτε αν πουμε οτι στρογγυλα το δικο μου ειναι 200λτ κ οχι 180, δεν ειμαι μεσα με το 3πλασιο του, δλδ τα 600λτ/ω;
Μια οικονομικη εναλλακτικη που εχω βεβαια, ειναι να παρω στα 1500λτ/ω αντικαθιστωντας τον κυκλοφορητη που εχω με αλλον της Juwel για το φιλτρο μου!!!! Very Happy

Τα παραπάνω είναι σωστά όσον αφορά την κυκλοφορία.
Υπάρχει και το θέμα της βιολογίας όμως.

Η βιολογία που έχεις (σε όγκο) δεν επαρκεί. Οπότε θα χρειαστείς ένα επιπλέον φίλτρο με το οποίο θα αυξήσεις τον βιολογικό σου όγκο αλλά και την κυκλοφορία.
Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΣαβ Ιαν 08, 2011 3:20 pm

Moutralewn έγραψε:


Η βιολογία που έχεις (σε όγκο) δεν επαρκεί. Οπότε θα χρειαστείς ένα επιπλέον φίλτρο με το οποίο θα αυξήσεις τον βιολογικό σου όγκο αλλά και την κυκλοφορία.
Wink

Με καλυψε ο Moutralewn!
Νομιζω σου εξηγησα ολους τους λογους που χρειαζεται ενα δευτερο φιλτρο!οχι μονο η κυκλοφορια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 3:27 pm

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... V78eur

Ανανεωμενο πλεον...

Πληροφορίες

Διαστάσεις: 92 x 41 x 55 cm
Όγκος: 180lt
Κατηγορία: Malawi
Φυτά: Vallisneria Gigantea
Ψάρια / Άλλα είδη: 3 Labidochromis Electric Yellow - 6 Pseudotropheus Acei Yellow Tail
Φόντο: Μαυρο
Φωτισμός: 8 ωρες
Διάρκεια φωτισμού:
Φιλτράρισμα: Jbl CrystalProfi e900
Θερμοστάτης: 200w

Παράμετροι:

pH:8
Αλλαγές νερού: 15%/εβδομαδα
Θερμοκρασία:26c

Η μονη διαφορα με τη φωτο ειναι οτι εβαλα την εξοδο του νερου κατα μηκος του ενυδρειου, κ οχι κατα πλατος οπως φαινεται στην φωτο, για να πετυχω σωστη κυκλοφορια κ αναταραξη σ'ολη την επιφανεια!

Σχολια; Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 23, 2011 9:24 pm

Πολυ ομορφο!
Τα acei ολα τα λεφτα!
Μολις γεμισουν οι πετρες αλγη...θα γινει κουκλι!

Yippie Yippie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
gouts0unin
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 10:03 am

Παρα πολυ ομορφο το στησιμο και τα ψαρακια σου. Φτου φτου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Θάνος
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 45

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 2:14 pm

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου φίλε μου!Να σε ρωτήσω κάτι όμως σχετικά με την άλγη?Όταν πιάσουν οι πέτρες δεν θα πιάσουν σιγά σιγά και τα φυτά και η άμμος ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 5:34 pm

Αλγη εχει ξεκινησει ηδη. Απλα παει με το πασο της. Προς το παρον δεν εχω θεμα με την αμμο ή τα φυτα. Οταν αρχισει να παιρνει φορα ομως, σειρα εχουν σαλιγκαρακια 1-2 γι'αυτη τη δουλεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Θάνος
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 45

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 7:00 pm

Με τα σαλιγκάρια όμως δεν γίνεται και πολύ δουλειά,ειδικά στα φυτά.(στο λέω από ότι είδα εγώ στο δικό μου ενυδρείο,άσε που ο αριθμός τους μεγαλώνει πολύ γρήγορα)Δεν υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΔευ Ιαν 24, 2011 8:29 pm

Υπαρχει (θεωρητικα). Το φιλτρο που αγορασα εχει καποιο ειδικο υλικο που προλαμβανει την αλγη. Δεν ξερω ποσο και μεχρι τι βαθμο βεβαια. Οσον αφορα τα σαιγκαρια, δεν εκκολαπτουν αυγα σε γλυκο νερο κ υπαρχει ενα συγκεκριμενο ειδος, τα Neritina natalensis που πρεπει να ειναι ασφαλη για το ενυδρειο αφου σιγουρα δεν αφηνουν αυγα απο δω κ απο κει. Γλιτωνεις τη ναρκη της γεννας και της συσσωρευσης αυγα παντου στο ενυδρειο.
Τωρα για τα φυτα... Ε αμα κατσει να φαει την βαλισνερια που εχω, μαγκια του! GoodJob Αλλωστε, μεγαλωνουν αυτες ρε συ! Εγω τις εχω κ για τσαμπα φαγητο και για τις κιχλιδες μου! Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Θάνος
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 45

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΤρι Ιαν 25, 2011 2:29 pm

Μια χαρά σε βρίσκω!Για τα σαλιγκάρια δεν το ήξερα αυτό που μου είπες,πολύ χρήσιμο,ευχαριστώ πολύ!Όσο για το υλικό αυτό που λες ακούγεται ενδιαφέρον,μήπως μπορείς να μου πεις πως λέγεται να το ψάξω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26, 2011 1:35 am

Λεγεται Jbl TorMec και το βρηκα στο φυλλαδιο με τα υλικα που παιρνει το φιλτρο μου. Παρακατω αναλυτικα ολα οσα διατιθενται!

JBL Combi Bloc
Set with pre-filter pads and fine filter foam
Filter foam pads for uppermost basket of
the JBL CristalProfi ® e-range.
2 (+ 2 extra) pre-filter T-profile pads (10
ppi), 1 medium-pored foam mat (20 ppi),
1 fine-pored foam mat (30 ppi)

JBL TorMec
Active peat pellets for the CP e-range
Prevents algae growth in freshwater.
2-component active peat pellets, gently
reducing pH and CH.
One component for immediate results and
one for long-term effectiveness.

JBL UniBloc
Bio filter foam pads for the JBL CP e-range
Pore width specially designed for bio
filtering (bacteria colonisation).
Filter foam pads for the middle basket of
the JBL CristalProfi e-range.
Round center section can be removed and
replaced with special filter materials.
JBL Mic roMec

High-performance filter pellets break down
nitrogen in the CP e-range
Bacteria in the outer layer break down
ammonium and nitrite (aerobic zone).
In the center, bacteria in the anaerobic
zone break down nitrate.
Sintered glass pellets with highly porous
structure.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα καμάρια μου!!! :)   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26, 2011 1:40 am

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Etcvvk
Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Farnrn
Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... 295wa4x
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Crazy_Beaver
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
Crazy_Beaver


Αριθμός μηνυμάτων : 358
Ηλικία : 38
Τόπος : Αθήνα

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΤετ Ιαν 26, 2011 11:00 am

Πολύ όμορφο το ενυδρείο σου φίλε μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Konstantinx
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
Konstantinx


Αριθμός μηνυμάτων : 28
Τόπος : Βύρωνας Αττικής

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...   Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... Icon_minitimeΚυρ Φεβ 06, 2011 6:18 pm

Με την προσθηκη λιγων ακομα πετρών, νομίζω ότι είμαι κομπλε!
Κρυψωνες μεγαλες, κρυψωνες μικρες, οι βαλισνεριες μεγαλωνουν κ πλεον εχουν μπει ιεραρχιες και ταξη στον βιοτοπο μου!

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... 2uj6qus

Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου... 11mcbyc
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Το "Juwel Vision 180 Malawi" μου...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: