ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ

Πήγαινε κάτω 
+2
thanasis76
ANTONIA
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ANTONIA
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
ANTONIA


Αριθμός μηνυμάτων : 6

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 2:05 am

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΏ ΜΑΖΊ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΊΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΧ. ΈΧΩ ΕΝΥΔΡΕΊΟ ΜΙΚΡΟ(ΉΤΑΝ ΔΩΡΏ) ΜΟΛΙΣ 70Λ ,ΜΕΣΑ ΕΧΩ 1 Pseudotropheus socolofi 2 ( ΜΙΚΡΆ ΑΚΌΜΗ )
2 Labidochromis Caeruleus Yellow 3 ( ΑΚΌΜΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΆ ΑΠ΄ΤΑ ΆΛΛΑ)
3 ΓΛΥΦΤΗΣ 1
ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΊΟ ΈΧΩ ΠΕΡΊΠΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΤΡΩΜΈΝΟ ΚΑΛΆ , ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΥΤΌ ΜΕ ΣΚΛΗΡΆ ΦΎΛΛΑ,ΤΟ ΦΊΛΤΡΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΌ 210|Ω , ΟΛΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΧΩ . ΘΈΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΆΛΩ ΚΑΙ ΆΛΛΟ ΈΝΑ ΖΕΥΓΆΡΙ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis76
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
thanasis76


Αριθμός μηνυμάτων : 309
Ηλικία : 47
Τόπος : ΣΥΡΟΣ

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 7:36 am

ANTONIA έγραψε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΏ ΜΑΖΊ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΊΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΙΧΛΙΔΕΧ. ΈΧΩ ΕΝΥΔΡΕΊΟ ΜΙΚΡΟ(ΉΤΑΝ ΔΩΡΏ) ΜΟΛΙΣ 70Λ ,ΜΕΣΑ ΕΧΩ 1 Pseudotropheus socolofi 2 ( ΜΙΚΡΆ ΑΚΌΜΗ )
2 Labidochromis Caeruleus Yellow 3 ( ΑΚΌΜΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΆ ΑΠ΄ΤΑ ΆΛΛΑ)
3 ΓΛΥΦΤΗΣ 1
ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΊΟ ΈΧΩ ΠΕΡΊΠΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΊΝΑΙ ΣΤΡΩΜΈΝΟ ΚΑΛΆ , ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΥΤΌ ΜΕ ΣΚΛΗΡΆ ΦΎΛΛΑ,ΤΟ ΦΊΛΤΡΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΌ 210|Ω , ΟΛΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΧΩ . ΘΈΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΒΆΛΩ ΚΑΙ ΆΛΛΟ ΈΝΑ ΖΕΥΓΆΡΙ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

καλημερα. καλος μας ηρθες...
το ενυδρειο που μας λες ειναι πολυ μικρο για τα ψαρια που εχεις μεσα , ποσο μαλλον για να βαλεις κι αλλο ενα ζευγαρι που θελεις...
κανονικα πρεπει να σκεφτεις αν μπορεις να παρεις ενα μεγαλητερο. ισως αν εδεινες τον γλυφτη και κρατουσες τα υπολοιπα και εβαζες πολλες πετρες για αν εχουν κρυψωνες τα ψαρια να τα κρατουσες αλλα και παλι θα ξερεις οτι ειναι στριμογμενα. τα Pseudotropheus socolofi ειναι αγρια ψαρια και τα Labidochromis Caeruleus πολυ ηρεμα, μολις μεγαλωσουν θα μαλωνουν μεταξυ τους....
αν θελεις κιχλιδες καλο θα ηταν να κρατησεις οποια απο τις δυο σου αρεσει πιο πολυ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
georgetax
Γηραιό Μέλος
Γηραιό Μέλος
georgetax


Αριθμός μηνυμάτων : 656
Ηλικία : 44
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 8:57 am

Αντωνία καλημέρα .

Ο Θανάσης έχει δίκιο είναι πολύ μικρό το ενυδρείο σου για αυτά τα ψάρια.στο μέλλον θα δημιουργηθούν προβλήματα και δεν θα μπορέσεις να χαρείς τα ψαράκια σου.
εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις άλλου είδους κιχλίδες που μπορούν άνετα να ζουν μέσα σε ένα 70 λίτρο, π.χ. από την λίμνη tanganyika.

πάτα εδώ για να δείς στο περίπου τι συνθέσεις μπορείς να κάνεις στο ενυδρείο σου.
και εδώ για να δεις και μερικά ενυδρεία έτοιμα που είναι κοντά στα λίτρα σου


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 10:51 am

Το ενυδρείο σου είναι δυστυχώς πολύ μικρό για είδη απο Malawi.
Μιας και τα εν λόγω είδη πάνε σε χαρέμια (1 αρσενικό + 3 θηλυκά), το minimum ενυδρείο που μπορείς να φιλοξενήσεις 1 χαρέμι είναι 150λίτρα με 1 μέτρο μήκος.

Καλύτερα θα είναι να αποχωριστείς όλα τα ψάρια [οι πλέκο που έχεις ειναι πιθανόν common και εκτός ότι δεν ταιριάζουν απο άποψης παραμέτρων του νερού μαζί με τις αφρικάνες, γίνονται αρκετά μεγάλοι (πάνω απο 30εκ)] και να ρίξεις μια ματιά στα links που σου έδωσε ο Γιώργος παραπάνω προκειμένου να βάλεις κάτι σε νανοκιχλίδες απο Tanganyika.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 12:22 pm

Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες!
Καλυτερα να πας σε καποιο ειδος απο την λιμνη Tanganyika!

Καλη συνεχεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
ANTONIA
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
ANTONIA


Αριθμός μηνυμάτων : 6

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 1:42 pm

Σας ευχαριστώ όλους Wink ένα μεγαλύτερο ενυδρείο θέλω να φτιάξω αλλά στο μέλλον.Έχω βάλει πολλές κρυψώνες ,και τον γλύφτη μου δώσανε μαζί με το ενυδρείο(κρίμα να το δώσω κάπου) . Παντός οπός τα βλέπω μια χαρά περνάνε victory
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 1:44 pm

Τα ψαρια σου τι μεγεθος εχουν περιπου?

Βαλε κ καμια φωτο να το δουμε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
ANTONIA
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
ANTONIA


Αριθμός μηνυμάτων : 6

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 2:00 pm

sorry άλλα δεν μου ανεβάζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANTONIA
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
ANTONIA


Αριθμός μηνυμάτων : 6

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 3:00 pm



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ANTONIA στις Σαβ Οκτ 30, 2010 3:03 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ANTONIA
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος
ANTONIA


Αριθμός μηνυμάτων : 6

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 3:01 pm

Να τα μικρούλα μου cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΣαβ Οκτ 30, 2010 3:19 pm

βαλε κ μια γενικη του ενυδρειου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ    ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ  Icon_minitimeΚυρ Οκτ 31, 2010 12:56 am

Αντωνια θελεις δουλεια,
Ριξε μια ΜΑΤΙΑ να δεις πως ειναι τα malawi..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
 
ΕΝΥΔΡΕΙΟ 70 Λ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: