ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
jimo12
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 50
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 3:03 pm

σημερα αποφασισα να βγαλω τις μαλαουι μου και να μοινουν μονο οι τανγκανικα μου .τους μαλαουι μου θα τους εχω ξεχωρηστα αλλα οχι στο σαλονι μου δυστηχως,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris7
Διαχειριστής
Διαχειριστής
chris7


Αριθμός μηνυμάτων : 2400
Ηλικία : 39
Τόπος : Zambia-Κόρινθος

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 3:23 pm

Kαταρχην σαν κινηση ειναι πολυ σωστη αυτη που κανεις αλλα πες μας ποιο-α ειδη εχεις απο malawi κ ποιο-α απο tanganyika?σε ποσα λιτρα θα βαλεις τα malawi?
κ αν θες ανεβασε μια φωτογραφια να δουμε το ενυδρειο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://chris7-photos.blogspot.com
jimo12
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 50
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 5:40 pm

chris7 έγραψε:
Kαταρχην σαν κινηση ειναι πολυ σωστη αυτη που κανεις αλλα πες μας ποιο-α ειδη εχεις απο malawi κ ποιο-α απο tanganyika?σε ποσα λιτρα θα βαλεις τα malawi?
κ αν θες ανεβασε μια φωτογραφια να δουμε το ενυδρειο!
απο μαλαουι εχω 1 oarnge blotch zebra 1 blue zebra 1 metriaclima estherae 1 melanochromis johanni 1aulonacara kai 3 αγνωστους απο tanganika 2 astatotilapia latifasciata 3 neolamprologoys brichardi (magara)2 neloamrologoys leleupi 2 julidochromis dickeldi 2 pseudotrofeus 1 polypterus seneguls 1 clown loach kai 3 fruntosa μηπως ειναι πολλα? μπορει αλλα το ενυδριο μου φαινεται αδειο ,και τωρα που θα βγαλω ολα τα ασχετα τι θα κανω?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κλεόβουλος
Υπεύθυνος
Υπεύθυνος
Κλεόβουλος


Αριθμός μηνυμάτων : 380
Τόπος : Τανζανία

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 6:22 pm

Φίλε μου προσπαθείς αλλά μου φαίνεται δεν βρήκες τον δρόμο ακόμα για να φτιάξεις ένα σωστό ενυδρείο.
Καλό θα ήταν αν θέλεις συμβουλές να κάνεις μια πιο ολοκληρωμένη παρουσίαση του(των) ενυδρείου(ων) σου.
Πάντως η ψαροσύνθεση συνεχίζει να είναι προβληματική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 6:37 pm

Εχεις μπλεξει και τις τρεις λιμνες τελικα,πανικος..
Πρεπει να παρεις μια αποφαση να αλλαξεις ολο το ενυδρειο σου.
Δηλαδη να αποφασισεις τι ψαρια θα βαλεις μεσα και κατοπιν να φτιαξεις την καταλληλη διακοσμηση και μετα να το ξεκινησεις..
Εχεις λιτρα για κοινωνικο κιχλιδοενυδρειο με 3 διαφορετικα ειδη(νομζω οτι 300+ ειιναι τα λιτρα σου).
Ριξε μια ματια στα Ενυδρεια μελων (tanganyika) και ενυδρεια μελων (malawi) για να παρεις μια γευση πως θα μπορουσε να γινει και το δικο σου (αν το θελεις...).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
jimo12
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 50
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 6:44 pm

Κλεόβουλος έγραψε:
Φίλε μου προσπαθείς αλλά μου φαίνεται δεν βρήκες τον δρόμο ακόμα για να φτιάξεις ένα σωστό ενυδρείο.
Καλό θα ήταν αν θέλεις συμβουλές να κάνεις μια πιο ολοκληρωμένη παρουσίαση του(των) ενυδρείου(ων) σου.
Πάντως η ψαροσύνθεση συνεχίζει να είναι προβληματική.
αρχισα με malawi μετα καταλαβα οτι τα tanganyika μου αρεσουν ποιο πολυ και σε αυτην την διαδρομι καταντησα να εχω τρια ενυδρια το μεγαλο 120 χ 40 χ 55 περιπου 300λ που θα εχει τις tanganyika to δευτερο 100 χ30 χ 40 περιπου 160λ θα εχει malawi kai ενα ποιο μικρο που εχει ενα asian red tail cat fish φωνια ,οπος καταλαβες οτι εβλεπα και μου αρεσε το παιρνα. και οπως λεει στερνι μου γνωσει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 7:14 pm

jimo12 έγραψε:
αρχισα με malawi μετα καταλαβα οτι τα tanganyika μου αρεσουν ποιο πολυ και σε αυτην την διαδρομι καταντησα να εχω τρια ενυδρια το μεγαλο 120 χ 40 χ 55 περιπου 300λ που θα εχει τις tanganyika to δευτερο 100 χ30 χ 40 περιπου 160λ θα εχει malawi kai ενα ποιο μικρο που εχει ενα asian red tail cat fish φωνια ,οπος καταλαβες οτι εβλεπα και μου αρεσε το παιρνα. και οπως λεει στερνι μου γνωσει....

Οπότε θα πρέπει να βγάλεις όλα τα ψάρια και να αρχίσεις το δώσιμο.
Στο 300άρι που θα κάνεις Tanganyika με έξυπνο στήσιμο και μεγάλη επιφύλαξη ίσως να μπορούσες να κρατήσεις 3 ζεύγη (Leleupi, Brichardi, julido).
Στο 160άρι θα κρατήσεις αυστηρά 1 χαρέμι (1 αρσενικό +3 θηλυκά) είτε τα Zebra OB είτε τα blue zebra.

Τα υπόλοιπα είδη, απο malawi και Tanganyika, που έχεις δεν κάνουν για τα λίτρα σου (με το δεδομένο βέβαια ότι θα πας με τα 300 λίτρα σε Tanganyika και με τα 160 σε malawi).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jimo12
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ηλικία : 50
Τόπος : ΙΩΑΝΝΙΝΑ

με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πως θα βαλω φωτο,για να σας δειξω?   με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου Icon_minitimeΤρι Μαρ 16, 2010 8:27 pm

Z.X έγραψε:
Εχεις μπλεξει και τις τρεις λιμνες τελικα,πανικος..
Πρεπει να παρεις μια αποφαση να αλλαξεις ολο το ενυδρειο σου.
Δηλαδη να αποφασισεις τι ψαρια θα βαλεις μεσα και κατοπιν να φτιαξεις την καταλληλη διακοσμηση και μετα να το ξεκινησεις..
Εχεις λιτρα για κοινωνικο κιχλιδοενυδρειο με 3 διαφορετικα ειδη(νομζω οτι 300+ ειιναι τα λιτρα σου).
Ριξε μια ματια στα Ενυδρεια μελων (tanganyika) και ενυδρεια μελων (malawi) για να παρεις μια γευση πως θα μπορουσε να γινει και το δικο σου (αν το θελεις...).
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
με μεγαλη πικρα βγαζω τις μαλαουι μου
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Tanganyika-
Μετάβαση σε: