ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!

Πήγαινε κάτω 
+2
Z.X
panoskor
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
panoskor
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Τόπος : πατήσσια

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18, 2009 3:27 pm

γεια σας παιδια!σημερα κοιταω το ενυδρειο και τι βλεπω?ενα maingano με φουσκομενη κοιλια και χωρις να τρωει!παω βαζω νερο ενυδρειου σε εναν κουβα και λιγο μακαρονι και πιανω το ψαρι και το ριχνω μεσα!!μετα βαζω και εναν θερμοστατη μεσα στον κουβα και τελος!τωρα θελω να σας κανω μια ερωτηση μιας και ειναι η πρωτη γεννα!!το maingano θα αντεξει μεσα στον κουβα??Πρεπει να βαζω βακτηρια απο το μουκαλακι μεσα στον κουβα?? ευχαριστω για την βοηθεια!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18, 2009 3:44 pm

Αν ειχε φουσκωμενο στομα θα σου ελεγα οτι ειναι μπουκωμενη.
Τωρα με φουσκωμενο στομαχι,η ειναι αρρωστο(και που δεν τρωει ειναι μια συνεπεια) η ακομα δεν αφησε τα αβγα να τα γονιμοποιηση ο αρσενικος για να τα επωαση στο στομα της..
Για διευκρινησε πως ειναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
panoskor
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Τόπος : πατήσσια

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18, 2009 4:12 pm

συγνωμη για την χαλια εκφραση μου!!ειναι μπουκομα σιγουρα!!!!η κοιλια δεν ειναι φουσκομενη,το στομα της απο κατω ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
imichal
Διαχειριστής
Διαχειριστής
imichal


Αριθμός μηνυμάτων : 1311
Ηλικία : 49
Τόπος : Χανιά

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18, 2009 5:01 pm

πολυ πιθανο με αυτο που εκανες να τα καταπιει.... Δεν υπηρχε λογος να την βαλεις σε κουβα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panoskor
Jr. Μέλος
Jr. Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 37
Τόπος : πατήσσια

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18, 2009 5:06 pm

το εκανα για να μην φανε τα μικρα τα αλλα ψαρια μεσα στο ενυδρειο!Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχει περιπτωση κινδυνου μεσα στον κουβα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Z.X
Guru
Guru
Z.X


Αριθμός μηνυμάτων : 2327
Ηλικία : 52
Τόπος : Θεσσαλονικη

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18, 2009 9:28 pm

Δεν επρεπε να την βαλεις εκει.
Σε κουβα χωρις αμμο,φως,πετρες και με λιγα λιτρα μαλλον θα σου αγχωθει.
Αν θελεις να την βγαζεις για να κρατας τα μωρα τοτε θα παρεις ενα αλλο ενυδρειο θα το διακοσμησης και θα το εχεις ετοιμο για αυτην την περιπτωση..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://cich.forumchti.com
waterpolo
Μέλος
Μέλος
waterpolo


Αριθμός μηνυμάτων : 104
Ηλικία : 47
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 18, 2009 11:26 pm

ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου? δωσε μερικα στοιχεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Chris7 GTiR
Μέλος
Μέλος
Chris7 GTiR


Αριθμός μηνυμάτων : 182
Ηλικία : 45
Τόπος : ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΤρι Δεκ 22, 2009 7:43 pm

πολυ κακως εκανες κατι τετοιο.βαλτην παλι μεσα αν δεν το εχεις κανει και ασε την φυση να λειτουργησει.στην αρχη ετσι νομιζα και εγω οτι τα νεογενητα τα τρωνε τα μεγαλα και δεν τα βλεπω.Αν ομως καταλαβα καλα απο τα λεγομενα σου αλλα και απο τις αντιδρασεις σου θα πρεπει να ειναι οι πρωτες φορες που μενει μπουκωμενη.στην αρχη παντα μεχρι να μαθει η πρωταρα μαμα να κανει την δουλεια της δεν προκειται να δεις ουριτσες.μην αγχωνεσαι και ασε το ενυδρειο οπως εχει.στα λεω αυτα γιατι και εγω περασα απο αυτο το αγχος και τωρα εχω γεμισει μικρα και δεν ξερω τι να τα κανω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Moutralewn
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Moutralewn


Αριθμός μηνυμάτων : 2236
Ηλικία : 43
Τόπος : Α. Γλυφάδα

Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!   Βοήθεια!Μπουκομα!!!!! Icon_minitimeΚυρ Ιαν 03, 2010 7:13 pm

Chris7 GTiR έγραψε:
πολυ κακως εκανες κατι τετοιο.βαλτην παλι μεσα αν δεν το εχεις κανει και ασε την φυση να λειτουργησει.στην αρχη ετσι νομιζα και εγω οτι τα νεογενητα τα τρωνε τα μεγαλα και δεν τα βλεπω.Αν ομως καταλαβα καλα απο τα λεγομενα σου αλλα και απο τις αντιδρασεις σου θα πρεπει να ειναι οι πρωτες φορες που μενει μπουκωμενη.στην αρχη παντα μεχρι να μαθει η πρωταρα μαμα να κανει την δουλεια της δεν προκειται να δεις ουριτσες.μην αγχωνεσαι και ασε το ενυδρειο οπως εχει.στα λεω αυτα γιατι και εγω περασα απο αυτο το αγχος και τωρα εχω γεμισει μικρα και δεν ξερω τι να τα κανω

thumbup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Βοήθεια!Μπουκομα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΚΙΧΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :: Αφρική :: Malawi-
Μετάβαση σε: